Kisalföld logö

2017. 12. 15. péntek - Valér 4°C | 8°C Még több cikk.

Vancouver 2010 - az első versenynap

A svájciak síugró klasszisa, Simon Ammann nyerte a vancouveri téli olimpia első aranyérmét.
A svájciak síugró klasszisa, Simon Ammann nyerte a vancouveri téli olimpia első aranyérmét, az első ezüstöt a lengyel Adam Malysz, az első bronzot az osztrák Gregor Schlierenzauer „markolhatta fel" a normálsáncon rendezett verseny után.

Sikerével Ammann már harmadik olimpiai aranyérmét nyerte, erre a teljesítményre eddig mindössze a finn Matti Nykänen és a német Jens Weissflog volt képes. Rajta kívül mindössze egy helvét olimpikon, az alpesi síző Vreni Schneider diadalmaskodott háromszor.

Bemutatkoztak a rövid pályás gyorskorcsolyázók révén a magyarok, de nem zárták a legjobb napot: Knoch Viktor férfi 1500-on a selejtező után búcsúzott, Darázs Péter egy kört ment és a 19. helyen végzett (Knoch összesítésben 30.).

Huszár Erika a selejtezőben búcsúzott, a Huszár Erika-Heidum Bernadett-Darázs Rózsa-Keszler Andrea női váltó pedig a B döntőben folytatja, miután a 4. helyen végzett rendkívül erős csoportjában.

Sporttörténelmi napot zártak északi szomszédaink: Szlovákia hatalmas meglepetésére megnyerte története első téli olimpiai aranyérmét a sílövő (egyébként orosz származású) Anastasiya Kuzmina révén – a számban a romániai Tófalvi Éva a 14. helyen végzett. A másik történelmi „bravúrról" lemondtak volna a szlovákok, mert a női jégkorongtornán 18–0-ra kikaptak Kanadától – ekkora különbségű vereségre még nem volt példa a téli ötkarikás játékok során.

Síakrobatikában női mogulban az amerikai Hannah Kearney nyert, rövid pályás gyorskorcsolyában Dél-Korea Li Dzsung Szu, gyorskorcsolyában Hollandia Sven Kramer révén ünnepelhetett aranyérmet.

Még két érdekesség az első naphoz: az amerikai Apolo Anton Ohno 1500 méteren szerzett ezüstérmével a rövid pályás gyorskorcsolyázóknál egyedülálló módon már hat olimpiai medálnál tart, ezzel ráadásul ő lett minden idők legtöbb érmet szerző amerikai téli olimpikonja.

Arra sem volt példa korábban, hogy egy versenyző három órán belül két különböző szakágban is elinduljon. A lett Haralds Silovs ugyanis a férfi gyorskorcsolyázók 5000 méteres számában 20. lett, majd annak rövidpályás változatában, az 1500 méteres viadalon a B döntőig jutott, s végül összesítésben a 10. pozícióban zárt.

AZ ELSŐ NAP GYŐZTESEI ÉS A MAGYAROK EREDMÉNYEI
GYŐZTESEK

Síugrás, normálsánc: Simon Amman (Svájc)
Gyorskorcsolya, férfi 5000 m: Sven Kramer (Hollandia)
Sílövészet, női 7.5 km sprint: Anastasiya Kuzmina (Szlovákia)
Síakrobatika, női mogul: Hannah Kearney (Egyesült Államok)
Rövid pályás gyorskorcsolya, férfi 1500 m: Li Dzsung Szu (Dél-Korea)

A MAGYAROK EREDMÉNYEI

Rövid pályás gyorskorcsolya, férfi 1500 m: Darázs Péter 19., Knoch Viktor 30.
Női 500 m: Huszár Erika a selejtezőben kiesett, és nem jutott be a negyeddöntőbe
Női váltó, 3000 m: Magyarország (Huszár Erika, Heidum Bernadett, Darázs Rózsa, Keszler Andrea) a B döntőben folytatja, s az 5-8. helyért küzdhet, miután elődöntős futamában a negyedik helyen végzett

hirdetés

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

FA Kupa: Gyepesék kikaptak a címvédőtől

A címvédő Chelsea könnyed győzelmet aratott a másodosztályú Cardiff City felett az angol labdarúgó… Tovább olvasom