2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 24°C Még több cikk.

Vancouver 2010 - a negyedik nap eredményei

Két aranyérmet is nyert Németország kedden, így az éremtáblázat mellett a téli olimpiák örökranglistájának is az élére ugrott.

Két aranyérmet is nyert Németország – amely az éremtáblázat mellett a téli olimpiák örökranglistájának élére ugrott – a vancouveri téli olimpia keddi, magyar érdekeltség nélkül lezajlott versenynapján, amelyen a hazai szurkolók is ünnepelhettek.

A németek új ötkarikás bajnoka a szánkós Tatjana Hüfner és a 10 km-es üldözéses sílövészetet megnyerő Magdalena Neuner lett.

Hirdetés A házigazda kanadaiak örömére Maëlle Ricker bizonyult a legjobbnak a női hódeszkások krossz számában, míg a favoritként emlegetett férfi jégkorong-válogatott 8–0-s győzelemmel mutatkozott be Norvégia legjobbjai ellen.

A férfi hokisoknál a másik nagy esélyes, Oroszország is fölényes győzelemmel kezdett: Lettországot verte meg 8–2-re.

A férfi biatlonosok 12.5 km-es üldözéses viadala után a svéd Björn Ferry nyakába akasztották a legfényesebb medált. Minden idők egyik legeredményesebb olimpikonja, a norvég Ole Einar Björndalen (5 arany-, 2 ezüst- és 2 bronzérem) ezúttal csak a 7. helyen végzett.

A férfiak hasonló száma után a női gyorskorcsolyázók 500 m-es küzdelmét is dél-koreai versenyző, Li Szang Hva nyerte. Ebben a sportágban ez lett a Koreai Köztársaság történetének második olimpiai aranya.

Kedden a tervezett hat helyett csak öt éremosztásra került sor Vancouverben, mivel a férfi alpesi sízők szuperkombinációját az erős havazás miatt vasárnapra halasztották.