2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 21°C Még több cikk.

Vancouver 2010 - a címvédőt ejtették ki a szlovákok

A szlovák férfi jégkorong-válogatott nagy küzdelemben, egy góllal jobbnak bizonyult a címvédő svéd csapatnál a vancouveri téli játékok szerdai játéknapján, ezzel története során először olimpiai elődöntőbe jutott.

A magyar idő szerint csütörtök hajnali mérkőzésen az első harmadban nem esett gól, a másodikban viszont előbb a szlovákok, majd a svédek voltak eredményesek kétszer is egy percen belül. A második szünet előtt a szlovákok még egyszer betaláltak a kapuba, majd a harmadik szakaszban tovább növelték előnyüket. A svédek gyorsan szépítettek, ez után pedig nyomás alá helyezték a szlovák kaput, de újabb gól már nem esett.

A szlovákok 14-szer, a svédek 27-szer lőttek kapura.

jégkorong, férfiak, negyeddöntő:
Szlovákia-Svédország 4-3 (0-0, 3-2, 1-1)  gól: Gaborik (28.), Sekera (29.), Demitra (40.), Kopecky (50.),  illetve Hornqvist (34.), Zetterberg (35.), Alfredsson (50.)

Egyesült Államok-Svájc 2-0 (0-0, 0-0, 2-0)  gól: Parise (43., 60.)
Kanada-Oroszország 7-3 (4-1, 3-2, 0-0)  gól: Getzlaf (3.), Boyle (13.), Nash (13.), Morrow (19.), Perry (24.,  30.), Weber (25.), illetve Kalinyin (15.), Afinogenov (24.), Goncsar (32.)
Finnország-Csehország 2-0 (0-0, 0-0, 2-0) gól: Hagman (54.), Filppula (59.)

Női foci: válogatott dózsások

A március 31-i, Bosznia-Hercegovina elleni hazai világbajnoki selejtezőre készülő női válogatott… Tovább olvasom