2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

´Van az ETO, és a többi csapat!´: Audi ETO-Ferencváros 33-21 - Galéria

Ez volt a papírforma: az Audi ETO tizenkét góllal verte a Ferencvárost a női kézilabda NB I-ben. Görbiczék továbbra is hibátlan mérleggel állnak az első helyen.
GYŐRI AUDI ETO KC - FERENCVÁROS 33-21 (13-11)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 2000 néző. V.: Horváth P., Marton.

Audi ETO: LUNDE HARALDSEN – MRAVIKOVÁ 4, GROS 9/3, GÖRBICZ 8/1, Spiridon 1, AMORIM 5, Vérten 2.
Cs.: PÁLINGER (kapus), Bradeanu, Hornyák, Mayer 1, Orbán, Kovacsics 1, SZÖLÖSI 2.
Edző: Konkoly Csaba.

FTC: ABRAMOVICS – KOVACSICZ 7, Zácsik 3, Tomori 1, Szamoránsky P., Balogh B., SZÁDVÁRI 4.
Cs.: Pastrovics (kapus), Trufán, SZUCSÁNSZKI 5/1, Szarka 1/1, Bari Nagy.
Edző: Elek Gábor.

Hétméteresek: 6/4, ill. 5/2. Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Konkoly Csaba: – Katasztrofális volt az első félidei játékunk, de a szünetben tartott eligazítás hatásos volt, s mikor feljavult a védekezésünk, úgy pörögtünk fel arra a szintre, amilyet egy bajno
ki rangadó megkíván. Ekkor már minden poszton jól játszottunk, s ez biztató a jövőre nézve.

Elek Gábor: – A körülményekhez képest jól kezdtünk, egy félidőn át jól is teljesítettünk, de aztán a Győr ritmust váltott, BL-tempóban játszott, s ekkor már nem tudtunk vele lépést tartani.

Görbicz Anita: Nagyon rosszul kezdtük a meccset. A támadások is nehézkesek voltk, a védekezésünk pedig egyáltalán nem állt össze, lassan játszottunk. A második félidőben javultunk. A végére én is belejöttem, bár ma nem teljesítettünk Bajnokok Ligája-szinten.

Kovacsicz Mónika: A második félidő elejéig helytálltunk, utána azonban nem ütköztünk eleget, nem voltunk igazán határozottak. A Győrnek hosszabb a cserepadja, és ez ki is jött a szünet után.

Kézilabda: Audi ETO-Ferencváros - Fotó: Krizsán Csaba

60. perc: Szöllösi zsinórban lő kettőt. 33-21.  Vége a meccsnek.

59. perc: Amorim újabb bombagóljának, majd Pálinger bravúrjának jár a taps. 31-21.

58. perc: Zácsik harcol ki hetest. Szarka belövi. 30-21.

57. perc: Gros büntetőből szerez gólt. 30-20.

55. perc: Görbiz a bal szélről lövi ki a hosszú oldalt. 29-20.

54. perc: Mayer beállóból, Sucsánszki távoli lövésből eredményes. 28-20.

53. perc: Újra Amorim. 27-19.

52. perc:Gros a hetest is belövi. 25-18. Amorim lendületből érkezik a falra. Gól. 26-18. Zácsik eljátssza ugyanezt a másik kapunál. 26-19.

50. perc: Pastrovics bravúrja után, a lerohanásból megint Kovacsicz talála kapuba. 23-18. Amorim váazol egy bombagóllal. 24-18.

49. perc: Kovacsicz hatodik gólját lövi. 23-17.

48. perc: Vérten állítják ki.

47. perc: Gros hibátlanul lő eddig. 23-16. Spiridon összeszedi második kétpercesét. Pálinger hetest véd.

46. perc: Tomori lövését védi Pálinger. A kipattanóből Kovacsicz talál be. 22-16.

45. perc: Tomori lövi át a falat. Ez volt a válogatott játékos első találata ma. 22-15.

43. perc: Kovacsics előtt marad szabad az út a kapuig. Ziccer középen, és gól. 22-14. A csarnokban felhangzik a "Játszik az ETO!".

42. perc: Gros belövi a hetest. 21-14.

40. perc: Eladott labdából indul Szádvári. Gól. 19-14. Gros ötödik gólját lövi. 20-14. Elek Gábor kér időt.

39. perc: Görbicz veri át egy testcsellel Zácsikot. Szétnyílik a fal, gól ziccerből. 19-13.

38. perc: Pálinger védi Tomori lövését. Az indításból Mravikova talál a kapuba. 18-13.

36. perc: Szucsánszki szólózik. Gól. 16-13. Gros átlövőből pontos. 17-13.

35. perc: Görbicz hat gólos. 16-12.

33. perc: Szucsánszkit küldik ki két percre. Gros máris gólt szerz az előnyől. 15-12.

31. perc: Kovacsicz gólját nem adják meg, Görbicz viszont érvényes gólt lő a túloldalon. 14-11. Zácsik rögtön válaszol. 14-12.

Becsülettel küzd a Ferencváros a jóval esélyesebb bajnoki címvédő ellen, és eddig tartja is a lépést Görbiczékkel Elek Gábor együttese. A félidő végén meggyűlt a baja a vendégeknek a nyitott ETO-védekezéssel. Valószínűleg, amíg kondival bírják a ferencvárosiak, nem lesz lefutott a találkozó.

30. perc: Vége az első félidőnek.

28. perc: Tomori küldik ki két percre.

27. perc: Abramovics indításából Kovacsicz egyenlít. Az ex-etós szélsőnek ez volt a negyediktalálata. 11-11. Görbicz is betalál. 12-11. Vérten a balátlövő helyéről eredményes. 13-11.

26. perc: Szucsánszki 10 méterről lövi ki a jobb felső sarkot. 11-10.

24. perc: Nyitott védekezésre vált az ETO. Elek Gábor időt kér.

23. perc: Gros bombagóllal száll be a kispadról. 11-9. Görbicz második hetesét hibázza el a meccsen.

22. perc: Tomori passzol a szélre, Kovacsicz pedig belövi a ziccert. 10-9.

21. perc: Kovacsicz gyorsan válaszol. 9-8. Görbicz átlövésből eredményes. 10-8.

20. perc: Szucsánszki adja el a labdát. Lerohanás, Mravikova-góllal. 9-7.

19. perc: Gyorsan jár a labda támadásban. Mravikova második gólját lövi. 8-7.

18. perc:Szamoránsky harcol ki egy újabb büntetőt. Ezt Szucsánszki belövi. 7-7.

17. perc: Spiridon rántja le Zácsikot. Hetes. Szövegért Spiridon kap egy két perces kiállítást. Tomori büntetőjét védi Lunde.

15. perc: Kovacsicz rántja le Bradeanut. Kiállítás. Görbicz hetesét Abramovics védi. Szucsánszki beáll, és hatalmas gólt lő. 7-6.

14. perc: Hornyák passza után Mravikova húzza vissza a rövidre a labdát a jobb szélről. 7-5.

13. perc: Görbicz kerüli meg a falat balról. Könnyű gól. 6-5.

10. perc: Görbicz lövi be az első ETO-hetest. 5-5.

8. perc: Szádvári beállóból ejti át Lundét. 4-5.

7. perc: Abamovics véd, és pontos az indítás Kovacsicznak. Gól. 3-4. Amorimról lemaradnak a védekezők. Bombagól. Duda első gólja az 50. bajnokiján. 4-4.

6. perc: Szádvári zsinórban lő kettőt. Egyenlít a Ferencváros. 3-3.

5. perc: Hornyák lövése kipattan a kapufáról. Vérten szedi össze a labdát, és a bal szélről gólt szerez. 3-1.

4. perc: Gros kap jó zárást. Nagy gólt akaszt a bal felsőbe. 1-1. Másris vezet az ETO. Spiridon kap remek passzt a falban. 2-1.

3. perc: Tomorit löki fel Bradeanu és Amorim. Hetes. Zácsik a felső kapufára ejti a labdát.

2. perc: Zácsik találatával vezet a Fradi. 0-1.

1. perc: Az ETO kezdte a meccset. Lunde, Vérten, Amorim, Görbicz, Spiridon, Gros, Mravikova a kezdőben.

Konkoly Csaba tanítványai pontveszteség nélkül állnak az élen, a második helyezett Fradi hátránya öt pont. A párharc esélyese a győri gárda, mely legutóbb Debrecenben nyert a vártnál is nagyobb arányban.

Újabb rangadó magabiztos megnyerésére készül az Audi-ETO női csapata. Görbiczék egy hete Debrecenben tudtak nyerni 35–22-re, ami a vártnál is magabiztosabb diadal volt. Hazai pályán a Ferencváros ellen is szeretné kiszolgálni szurkolóit a csapat, bár azért Konkoly Csaba vezetőedző kissé óvatos a találkozó előtt:

„A Fradi Zácsikkal azért erősödött, igaz, Debrecenben megmutattuk, hogy mi is jó formában vagyunk. Voltak azért hibáink, így nem szállunk el magunktól, tudjuk, miben kell javulnunk. Elsősorban pontosságban, amit a héten sok gyakorlattal próbáltunk megoldani. A Loki ellen mutatott koncentrált játékkal vasárnap is minden reményünk megvan arra, hogy kora délután jól szórakoztassuk a közönségünket. Jót tett a keret hangulatának a múlt heti győzelem, amelyre azért is nagy szükség van, mert fél szemmel azért már készülnünk kell a Bajnokok Ligája folytatására is. A Fradi mellett így már apránként elkezdtük a felkészülést a Volgograd elleni jövő hétvégi BL-középdöntő-mérkőzésre is. Nagy sorozat előtt állunk, hiszen szerdán még Vácon is egy nehéz meccs vár ránk, s csak ezután utazunk Oroszországba. Szeretnénk, ha a továbbra is látható lenne a fejlődés játékunkban. Ennek érdekében heti egy alkalommal fiúcsapattal is edzünk, ezúton köszönöm Pauer Zoltán segítségét, aki a Széchenyi ESE NB II-es együttesének a vezetőedzője. Ellenük azért elég jól lemodellezhetők a kemény összecsapások, melyekhez hasonlók várnak ránk a BL-ben is" – mondta Konkoly Csaba, aki a sérült Palkó Fruzsina mellett az ifjúsági korú játékosokra sem számíthat, akik diákolimpián vesznek részt. Emellett Orbán Adrienn hiányzott edzésekről, mivel hétfőn belázasodott, de vasárnap várhatóan ő is ott lesz a keretben.

• 16. Infamous 2011. február 01. 07:57
    „#15: és ezért kapott valami különdíjat? :)”
  • 15. ramirez 2011. január 31. 21:43
    „14. sivatag66 2011.01.31. 02:44

Bár biztos érted de ha gondolod megmagyarázom. Szóval,az ETO-n kivül nincs más csapat amelyik az utóbbi négy év mindegyikében bejutott volna a BL-ben a legjobb négy közé! Alakul?”
  • 14. sivatag66 2011. január 31. 02:44
    „Az utolsó négy évben egyedüliként a BL legjobb négy csapata közé jutni az égés te szerencsétlen?
    ramirez,ezt tőled idéztem !!!!!!
    Akkor CSAK EGYETLEN CSAPAT JÁTSZOTTA A NÉGYES DÖNTŐT ?????
    Szóval saját magával játszott az Audi ETO ???????????????????????????????”
  • 13. dudi1977 2011. január 30. 21:04
    „"12. hozzászólás alacska 2011.01.30. 19:27

Bradenau nevével egyszer találkoztam. Miért nem játszott többet?"

Hogy miért? Azért mert Bradeanu-nak hívják, és nem Bradenaunak.....
    Egyébként ez nem az Ő meccse volt, de van ilyen.

A mai meccs a két kapusról, Grosról és Görbéről szólt.”
  • 12. alacska 2011. január 30. 19:27
    „Bradenau nevével egyszer találkoztam. Miért nem játszott többet?”
  • 11. Nagy3845 2011. január 30. 17:06
    „9-esre: Ja, király volt a rákészülődés a számolásra a hetes előtt...”
  • 10. peet2 2011. január 30. 16:51
    „A magyar elsőosztály már nem éri el az ETO szintjét. Ez nagyban hátráltathatja a csapat BL: szereplését.
    Egy kiegyensulyozottabb bajnokság sokkal többet tehetne a klubcsapatainknak a nemzetközi megméretésben.
    Jobban örülnék ha az ETÓ" ilyen teljesitménnyel" csak harmadik lenne a bajnokságban de megnyerné a BL-t
    De azért HAJRÁ ETO! HAJRÁ CSAJOK!”
  • 9. kiseto 2011. január 30. 15:48
    „A fagyit bármilyen sportban megalázni öröm.!!!”
  • 8. balee 2011. január 30. 15:46
    „Infamous!

Ha valamihez nem értesz, akkor nem kötelező hozzászólnod!
    Az utolsó 4 év eredményeit figyelembe véve Európa egyik legsikeresebb klubcsapata az ETO, ha szerinted az eddigi eredményeink az égés kategóriába tartoznak az a te hozzáértésedet minősíti.”
  • 7. ramirez 2011. január 30. 15:35
    „Infamous 2011.01.30. 13:34

Az utolsó négy évben egyedüliként a BL legjobb négy csapata közé jutni az égés te szerencsétlen?”
  • 6. nyá 2011. január 30. 15:33