2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Válogatottunk kétgólos vereséget szenvedett az angoloktól

A magyar labdarúgó-válogatott Manchesterben a németországi világbajnokságra készülő Anglia vendége volt, és 3–1-re kikapott. Egyáltalán nem volt a magyar gárda megilletődve – vagy a jövő szombati, Paraguay elleni vb-rajtra készülő hazaiak fociztak visszafogottan?
A kezdők megismerésekor azonnal látni lehetett: ezen a meccsen nem tartalékolnak az angolok. Igaz, a csatár Crouch helyett végül az inkább védőnek számító Carragher került a kezdőbe, ám ott volt az Old Trafford gyepén például Lampard, Gerrard, Beckham, vagy Terry. Szegény Komlósi: a magyar védő talán élete meccsét játszhatta volna, ám a hatodik percben egy becsúszásnál megsérült, így jöhetett helyette Vanczák.

Egyáltalán nem volt a magyar gárda megilletődve – vagy a jövő szombati, Paraguay elleni vb-rajtra készülő hazaiak fociztak visszafogottan? Mindenesetre az első húsz percben semmi sem történt. Nem úgy a 21.-ben: magyar szöglet után Huszti lőhetett a jobb alsó felé egy sistergőset, egy picivel célt tévesztett. Az első harminc perc után kijelenthettük: vendéglátónk nem tudott helyzetet kialakítani Király kapuja előtt. A 39. percben Joe Cole lódult meg, Éger szabálytalanul állította meg, a 16-os jobb oldali sarkáról elvégzett szabadrúgást Beckham fölétekerte. A 40. percben Fehér Csaba leült Gerrard cselére a büntetőterületen belül, nem biztos, hogy vétett a szabályok ellen, ám a bíró 11-est ítélt. Lampard büntetőjét azonban Király kiütötte! Aztán Joe Cole fejelt a kapufára, a gólvonalon guruló labdát Éger a felső lécre vágta, majd a játékszer kifelé pattant. Ezt is megúsztuk, jól jött a szünet!

Ami késik, nem múlik: a 47. percben Gerrard, az 51. percben Terry fejelte be Beckham nemzetközi meccseken is megszokott, remek szabadrúgását, 2–0. Az 55. percben csattanós választ adott Dárdai: huszonkét méterre a kaputól csinált egy cselt, aztán nagyokat idéző mozdulattal a bal felsőbe tekert, 2–1. Változatos volt a második félidő első tíz perce, aztán azonban visszaesett a színvonal a korábbi időszakhoz hasonlóra. A 76. percben egy gyorsan elvégzett bedobásból Torghelle lőtt el keresztbe a kapu előtt. A 84. percben Crouch a cselkirály Joe Cole-tól kapott egy labdát, az átvétel után pedig a 16-os vonaláról kilőtte a jobb alsót, 3–1.

Az tény, hogy a magyarok nem késztették túlzott erőbedobásra annak ellenére sem az angol válogatottat, hogy látható önbizalommal, bátran játszottak. Ám az angolok sem ülhetnek nyugodtan a babérjaikon, mert a vb-n ennél a produkciónál jóval több kell – bárki ellen.

Anglia - Magyarország 3-1
F
elkészülési labdarúgó-mérkőzés, Manchester, 45 ezer néző. Vezette: Vink (holland).
Anglia: Robinson – G. Neville (Hargreaves, a szünetben), Ferdinand, Terry (Campbell, 75.), A. Cole – Beckham, Gerrard (Cruch, 65.), Lampard, Carragher, J. Cole – Owen (Walcott, 65.). Szövetségi kapitány: Sven-Göran Eriksson.
Magyarország: Király – Fehér Cs., Éger, Komlósi (Vanczák, 9.), Halmosi – Molnár (Vadócz, 82.), Dárdai, Tóth B. (Torghelle, 62.) – Gera, Huszti – Szabics (Polonkai, 73.). Szövetségi kapitány: Bozsik Péter.
Gólszerzők: Gerrard (47.), Terry (51.), Crouch (84.), ill. Dárdai (55.).

Soproni Sördögök - Nyíregyháza 86-79

Utolsó hazai meccsét kellemes, látványos támadójátékkal kezdte a sÖrdögök. Tovább olvasom