Az Audi ETO elődöntős, annak ellenére, hogy 32-27-re kikapott a román Valcea otthonában szombat este. A csoportból a Lada Togliatti jutott tovább, mert 28-27-re legyőzte a Nürnberget.

C.S. Oltchim Valcea­-Győri Audi ETO 32-27 (17-13)
Bajnokok Ligája, női kézilabda mérkőzés, Ramnicu Valcea
Játékvezetők: Vicente Breto Leon, Jose Antonio Huelin Trillo (spanyol)

ETO: Herr Orsolya, Oguntoye Viktória - Aurelia Bradeanu, Deáki Dóra, Ana Dokic, Drávai Gyöngyi, Görbicz Anita, Hornyák Ágnes, Kovacsics Anikó, Katarina Mravikova, Simona Spiridon, Szegedi Orsolya, Szölösi Patrícia, Vérten Orsolya

Végeredmény: 32-27

Fél perccel a vége előtt a román edző időt kér. Most Irsai Olivérrel, az Etyek-Budai vidékről érkezett barátommal megtanulunk románul, és megkérdezzük tőle: miért?

29. perc: a fiatal Kovacsics Anikó is betalál (32-27).

Két perccel a vége előtt a román kapus véd kettőt egymás után.

Görbicz lő hétméterest: nincs meg a 100. BL gólja. (32-26)

Luca nem hagyja: 31-25. Mravikova sem: 31-26. Góleső.

26. perc: Vérten farag a hátrányon (30-25).

Mravikova töri meg a góltalanságot (30-24).

24. perc: győri gólok nélkül telnek a percek. A román edző visz színt a találkozóba: sárga lapot kap.

Ehelyett 22. perc: hét közte (30-23).

Kiállítás a románoknál, most kell felzárkózni.

20. perc: már öt a különbség (28-23). Majd hat (29-23), ideje időt kérni. Konkoly Csaba megteszi.

18. perc: Dokic harcol ki büntetőt, Bradeanu elhibázza. Nem tudunk közelebb jönni.

16. perc: Vérten belövi (26-23).

14. perc: Hornyák marad középen üresen (25-22).

11. perc: két gólra jöhettünk volna fel, ehelyett Stanca tesz róla, hogy négy legyen (25-21).

A győrieknél Mravikova és Bradeanu szerezte a gólokat.

Sajnos emberelőnyből is gólt kap az ETO 23-19, aztán 24-21.

Beséről még annyit, hogy mehet zuhanyozni.

8. perc: ismét négy a különbség (22-18).

Bese eddig semmit nem csinált, most két percig nem is várhatunk tőle semmit.

5. perc: Luca negyedik gólja (20-17).

Görbicz villog, Spirodon összeszedi, hetes. Bradeanu büntet: 19-17.

3. perc: Görbicz góljára Stanca válaszol (19-16).

Akartam szólni, hogy a Valcea az öltözőben maradt, de Luca elbizonytalanított (18-15).

És ismét Hornyák: 17-15.

Hornyák betalál: 17-14.

1. perc: a második félidőt az ETO kezdi. Négy győri a páylán és a kapusunk.

A szünetben Irsai Olivérrel vitattuk meg a történteket. Leginkább Stancáról beszélgettünk az Etyek-Budai vidékről érkezett barátommal. Abban maradtunk, ügyes lány.

Félidőben: 17-13

Görbicz villan 16-13.

Spiridon is pihen két percet. Őt Bradeanu követi a kispadra, nem mondom meg ki harcolta ki a románok közül. Másfél percig kettős emberhátrányban a Győr.

27. perc: ígérem ebben a félidőben már nem írom le Stanca nevét, de most is ügyeskedik. Herr azonban kivédi a megítélt büntetőt. Hornyák: gól (15-12).

26. perc: A beállós a másik oldalon is villog. Stancának hívják (15-10), vagy már mondtam?

A balkezes Luca 14-9-re módosítja az eredményt, majd Spiridon lövi a győriek 10. gólját (14-10).

24. perc: Bradeanu bomba (13-9).

23. perc: Görbicz Anita második kiállítását is elkönyvelhetjük. A hétméteres a kapufán csattan.

21. perc: Stancát végre kiállították, két percig nem zavarja a vizet.

Ha Stancához kerül a labda az vagy gól vagy hetes és kiállítás is jár mellé, Lecusanu nem hibáz (13-8).

Mravikova tartja a reményt: 12-7. Herr is véd, amiből Hornyák szépít: 12-8.

19. perc: 12-6. Ismét gyengén védekezik az ETO.

Luca is betalál (11-6). Lehet, hogy tét nélküli a mérkőzés, de nem kellene nagyon kikapnia a győrieknek.

A 17. percben Konkoly Csaba időt kér. De a románok is összegyűlnek tanácskozni.

15. perc: előbb Lecusanu talál be, lépéshibából, majd Stanca harcol ki büntetőt, Lecusanu belövi (10-6). És győri emberhátrány.

A kapufa is segít, itt is ott is, de mi hetest kapunk. Görbicz elhibázza.

13. perc: ismét Herr, ismét Mravikova, felzárkózunk (8-6).

Herr véd, Mravikova indul: 8-5.

11. perc: könnyen lőnek gólt a pirosak (7-4). Középről is, szélről is (8-4).

Újabb magyar támadó hiba, amit Lecusanu használ ki. Harmadik gólját dobja (6-3).

Mintha csak Stanca lenne a pályán pirosban, most Herrt lötte fejbe. A labda a Győrnél.

A román beállós most betálál (5-3).

7. perc: Lecusanu büntetőből egyenlít, majd labdaszerzés után átveszik a románok a vezetést (4-3).

Állandóan Stancát keresik, de elszedjük előle a labdát.

Vérten második góljával ismét a győrieknél az előny (2-3).

4. perc: a Valcea edzője már pörög, valami gondja van a magyar kispaddal. Talán kilazult egy csavart?

Gyorsan potyognak a gólok, Bradeanu találatára azonnal válaszolnak a románok. (2-2)

Stanca egyenlít (1-1), most ő a világ legjobb női beállója.

1. perc: a románok kezdik a találkozót.
Labdaszerzés után Vérten góljával vezet az ETO.

A román bajnok hiába győzött az ETO ellen, már nem juthat a legjobb négy közé (a győriek már ott vannak). Ennek kevés volt esélye. "Az Oltchim Râmnicu Vâlcea szempontjából jött legrosszabb pillanatban Görbiczék múlt szombati veresége, mert ezzel szinte minimálisra csökkentek esélyei az elődöntőbe kerülésre" - olvasható a sportoldal.ro kommentárjában.

Fűt–fát ígérget az Oltchim
Harmincezer eurót lenne hajlandó fizetni az Oltchim Rm. Valcea női kézilabda–együttesének vezetősége a Nürnbergnek, amennyiben a Bajnokok Ligája középdöntőinek utolsó fordulójában győznek Oroszországban a Lada Toljatti ellen. Sőt, még arra is hajlandóak lennének a román csapat vezetői, hogy szakvezetői állásba hívják meg a németek edzőjét, Herbert Müllert.

A mai találkozóknak, miután a Lada nyert, már nincs tétje: a Hypo ellenfele a Togliatti lesz. Az már a múlt hét végén eldőlt, hogy az ETO az orosz Zvenyigoroddal játszik a döntőbe jutásért.

Túlóra kellett a SMAFC sikeréhez

Kosárlabda - Hullámzó teljesítményt nyújtva a maga számára tette nehézzé a győzelem megszerzését a… Tovább olvasom