2017. 01. 24. kedd - Timót -6°C | -3°C Még több cikk.

Útban a bajnoki cím felé: Audi ETO-Debrecen 34-26 - galéria

Az első félidőben még meccsben volt a Debrecen, végül simán, nyolc góllal nyert az Audi ETO KC a bajnoki döntő első mérkőzésén. A nyolcadik bajnoki aranyérmét már jövő héten megszerezheti az ETO a Loki otthonában.
GYŐRI AUDI ETO KC - DEBRECENI VSC 34-26 (16-12)
Női kézilabda bajnoki döntő, 1. mérkőzés

Mayer Szabina: A védekezésünk javult fel a második félidőre, ezzel tudtunk győzni. Fizikailag is jobb az ETO a Lokinál. Spiridont úgy érzem sikerült jól helyettesítenem, főleg támadásban. Két meccsen akarjuk eldönteni az aranyérem sorsát.

Bogdanovic Annamária: Mindent megteszünk majd hazai pályán, hogy nyerni tudjunk. Csalódott vagyok, hogy a végére így kiengedtünk, de ígérem javítani fogunk, és otthon megnehezítjük az ETO dolgát. A debrceni meccsen a mainál sokkal jobb hangulat lesz. Bízunk a szurkolóink segítsésgében, és akár nyerhetünk is.

Audi ETO-Debrecen 34-26. Fotó: Bertleff András.

60. perc:Vége a mérkőzésnek.

58. perc: Kovacsics átlövésből, Bognár hetesből eredményes. 34-26. Bradeanut kiállítják.

56. perc: Bulath két támadásból két gólt lő. 33-25.

53. perc: Görbicz-cunder a bal szélről. 32-23. Mayer góljával tíz a különbség. 33-23.

52. perc: Kazai a bal szélről lövi el Lunde mellett a labdát. 31-23.

51. perc: Bogdanovic kilenc gólos. 30-22. Gros kap segítséget a társaktól. Jó a zárás, és gól. 31-22.

50. perc: A győri kapuba visszajön Lunde. Közben Gros szerez gólt. 30-21.

49. perc: Görbic bal szélről lövi ki a hosszú felsőt. 29-21.

48. perc: Slakta talál ba a jobb szélről. 28-21.

47. perc: Kovacsics első gólja is megvan. 28-20. Köstner Vilmos kér időt.

46. perc: Mayer nyolc gólnál tart. 27-20.

45. perc: Bogdanovic Pálingerbe lövi a hetest, de a kipattanóból betalál. 26-20.

44. perc: Görbiczről állítják ki Csákit. Görbicz belövi a hetest. 26-19.

41. perc: Gros, majd Mayer is betalál. 25-19.

40. perc: Görbicz megszerzi első akciógólját. 23-18. Bogdanovic gyorsan válaszol. 23-19.

39. perc: Mayert Borbás nem tudja tartani. 22-17. Bognár lő hatalmas gólt kilencről. 22-18.

38. perc: Görbicz eladott labdájából Bogdanovic indul, és be is lövi. 21-17.

36. perc: Gros lő kapufás gólt. 20-15. Csáki jut lövésig Vérten mellett. 20-16. Mayer-gól középről. 21-16.

35. perc: Görbicz most Bradeanunak ad gólpasszt. 19-14. Bulath beállóból ad egy kötényt Pálingernek. 19-15.

34. perc: Bogdanovicot Hornyák sem tudja visszafogni. 18-14.

33. perc: Bognárt veri át egy csellel Bradeanu. Szép gól. 18-13.

32. perc: Slakta is két percet kap. Vérten belövi első gólját a meccsen. 17-13.

31. perc: Elkezdődött a második félidő. Amorimot máris kiállítják. Bogdanovic belövi a hetest. 16-13.

A debreceni csapatból Bognár, Bogdanuvic, és Juhász 3-3, Szabó V., Hornyák D., és Slakta 1-1 gólt szerzett. Az ETO-ból Bradeanu 5, Mayer 4, Amorim és Görbicz 3-3, Gros pedig 1 gólt lőtt.

30. perc: Konkoly Csaba kér időt. Vége az első félidőnek.

27. perc: Kovacsics harcol ki egy hetest. Görbicz belövi. 16-12. Bognárt kiállítják.

26. perc: Szabó marad egyedül beállóban. 14-12. Gors lövi át a sáncot. 15-12.

25. perc: Bogdanovic bal szélről, Bradeanu bal átlövőből eredményes. 14-11.

23. perc: Bradeanu gólja után időt kér a Debrecen. 13-10.

22. perc: Bradeanu ad gólpasszt Mayernek. 12-10.

21. perc: Görbicz hetese pontos. 11-10.

20. perc: Bogdanivic vezeti végig a labdát az ETO térfelén díszkíséretben. Könnyű gól. 10-10.

19. perc: Görbicz passzából Mayer talál a kapuba. 10-9.

17. perc: Amorim adja el a labdát. Bognár könnyen kerül ziccerbe. Gól. 9-9.

16. perc: Pálinger előbb véd, majd a kipattanót Juhász lövi be. 8-8. Újra emberelőnyben az ETO. Bradeanu ezt használja ki. 9-8.

15. perc: Bognár lő talpról keresztbe Lude előtt a jobb alsóba. 8-7. Lundét le is cseréli Konkoly Csaba...A norvég kapusnak egy védése volt 15 perc alatt.

14. perc: Emberelőnyben lő gólt Bradeanu. 8-6.

13. perc: Amorim majd Slakta lő ugyanolyan gólt. Erőből át a védőkön. 7-6.

12. perc: Juhász eddig remek formában. Lunde most is tehetetlen ellene. 6-5.

11. perc: Bradenau előtt nyílt meg a fal. 6-4.

9. perc: Juhász cunderez a bal szélről a hosszú oldalra. 4-4. Amorim verekszi át magát Csákin. 5-4.

8. perc: Bradeanu ad gólpasszt Mayernek. 4-3.

7. perc: Amorimnak megvan ez első gólja. 3-2.  Bogdanovic büntetőből eredményes. 3-3.

6. perc: Mayer marad egyedül beállóban. 2-1. Hornyák Dóra lövi át Hornyák Ági felett a labdát. 2-2.

5. perc: Görbicz hetesből egyenlít. 1-1.

3. perc: A harmadik elrontott támadásunk után a Loki harcl ki hetest. Bognár a felső lécre lövi a labdát.

1. perc: Elkezdődött a bajnoki döntő első meccse. Bogdanovic találatával vezet a Debrecen. 0-1.

Hosszú út vezetett idáig mindkét csapatnak. A győriek veretlenül játszották le mind a 22 alapszakaszbeli meccsüket, azóta pedig a bajnoki elődöntőben a Vácot sikerült kétszer is legyőzniük.

Az ellenfél Debrecennek sokkal hektikusabb szezonja volt. A hajdúsági lányok csakúgy mint a győriek a Bajnokok Ligájában is szerepeltek, igaz csoportjukból nem sikerült továbblépni.

A nemzetközi szereplés rányomta bélyegét a DVSC szezonjára, becsúszott pár váratlan vereség is: kétszer az Audi ETO győzte le őket(32-26, 22-35), de ezen kívül a Fradi is legyőzte őket(28-27), sőt a 18 fordulóban az Alcoa tudta őket nagy meglepetésre legyűrni (34-30), majd a 21. fordulóban Vácott is kikaptak Köstner Vilmos tanítványai 30-26-ra.

Az alapszakaszt az ETO az első helyen zárta, a Debrecen pedig meg kellett hogy elégedjen a harmadik pozícióval a Fradi mögött.

Az elődöntőben az ETO simán verte előbb 24-18-ra, majd 34-31-re a Vácot, míg a Debrecen visszavágott a Fradinak, és kétszer is legyőzve a KEK-döntős csapatot bejutott a döntőbe. Ezzel megismétlődik az idei Magyar Kupa finálé a bajnokságban is. Sőt tavaly is ez a két csapat játszotta a finálét, akkor nem volt szükség harmadik meccsre, itthon, majd idegenben is nyerni tudtak Konkoly Csaba tanítványai, akik idén is hasonlóra készülnek.

"Nehéz meccsre számítok, hiszen a Debrecen erejét mutatja az, hogy kétszer is le tudták győzni a Fradit idegenben. Hazai pályán nekünk mindenki ellen kötelező nyerni, de úgy gondolom, hogy a Debrecen mindent meg fog tenni, hogy megnehezítse a dolgunkat." - mondta a klub honlapján Pálinger Katalin.

"Nagyon keményen készültünk a héten, úgy gondolom, hogy a találkozó eleje nagyon fontos lesz. Szükségünk lesz a kemény védekezésünkre, és a gyors támadásainkra, amit a héten gyakoroltunk. Úgy gondolom, hogy jó esélyeink vannak, de a bajnoki címet nem adják ingyen, tennünk is kell érte. Jó meccsre számítok." - nyilatkozta Görbicz Anita.

A mérkőzés játékvezetője a Pech - Vágvölgyi kettős lesz. A találkozó 11:00-kor kezdődik, és élőben közvetíti az RTL Klub. A pénztárak szombaton 09:30-kor nyitnak a Magvassy Mihály Sportcsarnokban.

• 9. csipes72@t-online.hu 2011. május 08. 08:37
    „Az a barom aki 11-re teszi a meccset!!!”
  • 8. H.Gabi 2011. május 07. 20:42
    „Mellesleg léderer egy b..om iszonyú elfogult volt a debrecen felé.<-Akkor nem csak én éreztem úgy, hogy ellenünk beszél folyamatosan:(
    Egyébként Fradi-ETO meccseken is így nyomta....

Szép volt csajok!!!
    U.i: Mayer azt nyilatkozta, hogy igyekezett helyettesíteni Simit, de nagyon hiányzott!”
  • 7. Gudianyu 2011. május 07. 16:07
    „Gratulálok lányok, szép volt!”
  • 6. nimpuq 2011. május 07. 15:54
    „Azt elhiszem. :)”
  • 5. Hunicum 2011. május 07. 15:33
    „4. nimpuq
    Azért mi ETO szurkolók élvezzük ezt! ;)”
  • 4. nimpuq 2011. május 07. 14:56
    „mir:
    Így sajnos nagyon egysíkú a bajnokság, de erről persze valóban nem az ETO tehet.
    De gáz lenne, ha olyanná válna ez is, mint pl. a férfi kéziben a Veszprém és a Szeged kiemelkedése a többiek közül, vagy az Alba Voláné a jégkorongban, esetleg külföldi focis példát hozva a Celtic és a Rangers távolsága a mezőnytől.”
  • 3. mir 2011. május 07. 14:36
    „2

A lehetőség meg van rá mert a fradin és az eton kívűl a többiek csak a többieknek más dolguk nem volt mint a hazai bajnokságra gyúrni de ennyit érnek arról meg nem az eto tehet. Mellesleg léderer egy b..om iszonyú elfogult volt a debrecen felé.”
  • 2. nimpuq 2011. május 07. 14:14
    „Jó lenne már, ha végre valaki elverné ezeket a győri lányokat a hazai mezőnyből is, és nem csak a külföldieknek sikerülne...”
  • 1. T_McVay_01 2011. május 07. 13:22