2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 24°C Még több cikk.

Utánpótlás válogatott: egygólos vereség a lengyelektől

A magyar utánpótlás labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezőn 3-2-re kiakapott szenvedett a csoport élén álló Lengyelországtól.
Lengyelország-Magyarország 3-2 (2-1)
Opole, 3000 néző, V: Lehner (osztrák)
gólszerzők: Slusarski (17.), Golinski (22.), Madej (88.), illetve Németh N. (28.), Koplárovics (47.) sárga lap: Slusarski (79.), Kus (82.), illetve Németh T. (16.), Torghelle (55.), Szélesi (78.)

Lengyelország:
Kuszczak - Kus, Kowalczyk, Wisio, Stasiak - Strak (Burkhardt, 52.), Madej, Rachwal, Slusarski - Golinski (Iwanski, 54.), Grzelak (Olszar, 73.)

Magyarország:
Balogh J. - Németh T. (Szélesi, 53.), Nagy G., Máté (Vanczák a szünetben), Bodor (Makra, 71.) - Czvitkovics, Czeglédi, Németh N., Koplárovics - Torghelle, Szabics

17. perc: a magyar 16-os előterében szabadrúgáshoz jutottak a házigazdák. Madej ívelte be a labdát, Rachwal Slusarskihoz továbbított, aki 3 m-ről a hálóba fejelt (1-0).
22. perc: egy nagy védelmi hiba után Slusarski szerezte meg a labdát, a középen érkező Golinskihez passzolt, aki 14 méterről a bal sarokba helyezett (2-0).
28. perc: Németh N. akadálytalanul vihette a labdát a lengyel kapu felé, majd 22 m-ről lövésre szánta el magát, és jobbal Kuszczak fölött a jobb felső sarokba csavart (2-1).
47. perc: jobb oldali szögletet követően Koplárovics elé került a labda, aki 12 m-ről, kapásból a kapuba bombázott (2-2).
88. perc: Slusarski lövését Balogh J. hárította, de a kipattanó labda Madej elé került, aki 7 m-ről a kapuba továbbított (3-2).

A gyors lengyel gólok után összeszedte magát a magyar együttes, és remek teljesítményének köszönhetően kiegyenlített. A vendégek több veszélyes támadást is vezettek, a mérkőzés hajrájában azonban mégis a hazaiak jutottak előnyhöz. A döntetlen igazságosabb lett volna.