2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Úszás - Sikeres évet zártak a soproni úszók

A 38. Dr. Csik Ferenc-emlékversenyen 12 egyesület 200 úszója állt rajtkőre. A rendezvény célja, hogy méltó emléket állítson az olimpiai bajnok gyorsúszónak.
A megyéből a Győri Úszó SE és a Győri Úszók Közhasznú Egyesület vett részt a soproni Széchy Tamás Sportiskola által rendezett emlékversenyen. A szomszédos Ausztriából és az Amerikai Egyesült Államokból egy-egy úszó indult, így ők nemzetközi rangra emelték az olimpiai bajnokról elnevezett úszóviadalt.

Az egyesületi versenyt a Széchy Tamás SI nyerte, második lett a Budafóka, a harmadik a Lenti GYSE.
A 100 méteres ifjúsági gyorsúszást Mészáros Márk (Budafóka) 51,23-as eredménnyel, teljesítménye elmaradt a 49,40-es versenycsúcstól. A leggyorsabb soproni lány Kassai Dorottya, a leggyorsabb fiú Simon Fábió volt.

A legeredményesebb soproni lány Horváth Krisztina, illetve fiú kategóriában Bognár Balázs Bendegúz volt, a két fiatal tehetség hat egyéni számban indult és mind a hatot meg is nyerte. Az utánpótláskorú úszók versenyét a 2008-as születésű Both Vanda és Koch Ambrus nyerte.

A verseny résztvevői azzal búcsúztak, hogy remélhetőleg a következő emlékversenyt már az új, korszerű uszodában rendezhetik meg.

Vívás - Győrben a vívóelit

Az Audi-arénában lépnek pástra a világ legjobb kardozói - köztük a kétszeres olimpiai bajnok… Tovább olvasom