2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Universiade: két magyar bronz tekvondóban, egy sportlövészetben

Bronzérmet nyert hétfőn a tekvondós Tóth Balázs és Kotsis Edina, valamint a sportlövő Veres Kata a kínai Sencsenben zajló Universiadén, az egyetemi és főiskolás sportolók világjátékán.
A magyar küldöttség beszámolója szerint a világbajnoki bronzérmes Tóth a plusz 87 kilósok között először kanadai vetélytársát verte 9-3-ra, majd iráni riválisát győzte le 5-3-ra, az elődöntőben 6-6-ra végzett török ellenfelével, a bírók azonban utóbbit hozták ki győztesnek.

Kotsis az első körben egy brazil tekvondóst győzött le 4-3-ra, utána pedig egy mongolt 11-1-re, a döntőbe jutásért vívott mérkőzésén azonban 11-3-ra kikapott dél-koreai ellenfelétől. Veres a kisöbű sportpuska 3x20 lövéses összetett számban lett harmadik egy cseh és egy mongol rivális mögött. Az alapversenyben 582 kört ért el, a döntőben pedig 97,8-at lőtt. Bő két hete, a belgrádi Európa-bajnokságon ezzel az eredménnyel olimpiai kvótát szerzett volna.

Tóth Balázs nem volt elkeseredett, mint mondta, elsődleges célját, az érem megszerzését teljesítette, s nem volt mérges amiatt, hogy az elődöntőt bírói döntéssel veszítette el. "Végül is volt két percünk arra, hogy pontot érjünk el, neki sem ment, nekem sem, márpedig akkor valahogy el kell dönteni a mérkőzést, és őt hozták ki" - mondta a magyar tekvondós. "Nagyobb ország, nagyobb hatalom, ez már csak így megy, de még egyszer mondom, adva volt a lehetőség, hogy pontot csináljak, miképp az is, hogy korábban esetleg más technikát alkalmazzak, nagyobb pontértékű rúgást mutassak be, azaz egyáltalán nem vagyok elkeseredve emiatt." Kotsis Edina kritikusabb volt önmagával szemben, elmondása szerint ugyanis mindenképpen nyerni akart: "Sajnos a koreai elleni elődöntő nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Egy órával a mérkőzés után persze már pontosan tudom, miben hibáztam taktikailag és technikailag. Az érem szép eredmény, azaz nem mondom azt, hogy elégedetlen vagyok, de talán lehetett volna jobb is."

A sportlövők versenyében Veres Kata bronzérme mellett a pisztolyosok között, a 25 méteres számban Babicz Sára negyedik helyen zárt, mégpedig olyan eredménnyel, amellyel olimpiai kvótát szerzett volna a belgrádi Eb-n. A Babicz, Mónus Ágnes, Keresztes Adrienn összetételű csapat ötödik lett. A ritmikus gimnasztikázó Vass Dóra a karika döntőjében hetedikként zárt, a csapat a két szerenkénti kategóriában negyedikként végzett az orosz-kínai-japán hármas mögött.

A férfi kosárlabdázók a 19. helyért az Egyesült Arab Emírségek két honosított amerikaival megerősített együttesét győzték le 84-62-re hétezer néző előtt, a hat nap múlva kezdődő junior vb-re készülő férfi vízilabdázók pedig a 9. helyért rendezett összecsapáson magabiztosan, 12-6-ra verték a török felnőtt-válogatottat. A magyarok közül senki sem érdekelt az Universiade keddi zárónapján, így a küldöttség 11 éremmel, öt első, két második és négy harmadik helyezéssel tér haza.

Szemkinyomó Mourinho: a Barca nem jelenti fel az edzőt

Az FC Barcelona nem jelenti fel José Mourinhót: a Real Madrid portugál vezetőedzője a spanyol… Tovább olvasom