A soproni csapat nagyszerű győzelemmel folytatta szereplését.
Basket Landes– Uniqa-Euroleasing Sopron 62–65 (15–18, 15–14, 10–17, 22–16)
Saint-Sever, női Európa-kupa, H csoport, 2. forduló.

Landes: Guzman 2, Laborde 1, Basko-Melnbarde 7/3, PAGE 16, STEPANOVÁ 19. Cs.: Plagnard 4/3, Le Gluher-Cano 6/3, El Gargati 3, Barennes 4. Vezetőedző: Olivier Lafargue.

Sopron: Ciglar 4, Simon Zs., Zsovár 3/3, CRVENDAKIC 17/6, Krnjics 9. Cs.: HARTLEY 15/9, MCBRIDE 13/6, Sztankovic 4, Licskai. Vezetőedző: Igor Polenek.

Kiválóan indította a mérkőzést a Sopron, a 3. percben 7–3-ra vezetett. A kezdeti lendület sajnos a negyed derekáig tartott. Hartley ziccerével a negyed végén is előbbre járt a magyar csapat (15–18). Crvendakic és McBride pontjaival a nagyszünetben 32–30-ra vezetett a Sopron.
A térfélcserét követően felváltva vezettek a csapatok a negyed derekáig, amikor Hartley kosaraival megugrott a Sopron (37–43). Hiába jött a francia időkérés, a lendületbe jövő soproniak Sztankovics első találatával kilenc pontra növelték előnyüket (40–49).

Az izgalmas végjátékban ugyan kimaradt néhány soproni büntető, de a hazaiak háromszor próbálkoztak, egyszer sem tudtak triplát dobni, így a magyar együttes nagyszerű győzelemmel folytatta szereplését.

Újabb két hiányzó, de újabb győzelem - Audi ETO-Dunaújváros 27-19

Macarena Aguilar kisebb sérüléssel bajlódik, ezért nem játszott a Dunaújváros ellen. Tovább olvasom