2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

Uniqa-Euroleasing Sopron: Bravúrközelben voltak

Az esélyesebb hazaiak kezdtek jobban, de a Zavecz, Milovanovic páros vezérletével a vendégek 16–4-es periódussal megléptek a török sztáralakulattól (11–18).
Fenerbahce (török)– Uniqa-Euroleasing Sopron

77–71 (14–18, 15–24, 20–14, 28–15)

Isztambul, női Euroliga-mérkőzés, B csoport, 4. forduló, 1000 néző. V.: Schmidt (német), Peters (holland), Liszka (lengyel).
Fenerbahce: Vardarli 8/3, PONDEXTER 12/3, MC-
COUGHTRY 11/3, MATOVIC 17, Veramejenka 9. Cs.: BIBRZYCKA 13/9, Tuncluer 7/3, Nevlin. Edző: Roberto Iniguez.
Sopron: Fegyverneky 8, Zavecz 8, JOHNSON 20, MILOVANOVIC 18/6, KRNJIC 11. Cs.: Licskai 2, Pál 4. Edző: Székely Norbert.

Az esélyesebb hazaiak kezdtek jobban, de a Zavecz, Milovanovic páros vezérletével a vendégek 16–4-es periódussal megléptek a török sztáralakulattól (11–18). A második negyedben a Sopron növelte előnyét a teljesen széteső együttes benyomását keltő házigazdával szemben. A harmadik negyed a Fenerbahce 11–4-es rohamával indult, egyből szorosabb lett az állás, de nem hagyták magukat megijeszteni Milovanovicék, akik mindig tudtak kosárral válaszolni, így a zárószakasz előtt még mindig maradt hét pont a Sopron előnyéből (49–56).

Még öt perccel a vége előtt is Székely Norbert tanítványai vezettek, igaz, már csak hárommal. Két perccel később, egy 5–0-ás hazai etap után viszont már a törökök vezettek. A soproniakon egyre jobban kiütközött a fáradtság, ami nem csoda, hiszen gyakorlatilag öt játékossal játszották végig a találkozót, a két csere 13, illetve 16 percet töltött összesen a pályán. A végén emiatt már pontatlanná vált a magyarok játéka. Némi csalódottság lehet bennük, elvégre nem mindennap kerül ilyen közel soproni csapat ahhoz, hogy legyőzzön egy világsztárokkal felálló együttest.

Székely Norbert: – Sokáig komoly esélyünk volt a győzelemre. Végül apróságok miatt vesztettünk. El akarunk jutni oda, hogy akár egy ilyen meccset is megnyerhessünk.

Az utolsó percekben kapott ki a Sopron

Az Uniqa-Euroleasing Sopron csaknem az egész meccsen vezetett, de végül kikapott a török Fenerbahce… Tovább olvasom