2018. 08. 18. szombat - Ilona 18°C | 29°C Még több cikk.

Unatkoztak a kapusok és a szurkolók

Lombard FC Pápa-Matáv FC Sopron: 0-0. Mindkét kapust egy-egy alkalommal tették próbára.

Kevés slátványos jelenetet láthattak a nézők
Az idő és a hangulat remek volt, a pápaiakra – akik legutóbb hat gólt lőttek – sok szurkoló volt kíváncsi, de Sopronból is vállalták, hogy megtekintsék a hetek óta veretlen Matávot. Az első félidőben egyik tábor sem lehetett elégedett. A pápaiak játszottak kezdetben enyhe mezőnyfölényben, a soproni középpályások sok hibával futballoztak, nem nagyon tudták megtartani a labdát. A védelem viszont jól zárt. Később volt egy olyan periódus, amelyben átvette a Matáv a játék irányítását, de a szünetben mindkét szurkolótábor amondó volt: ennél csak jobb jöhet...
A Pápa öt perc alatt rúgott négy szögletet, de a soproni védelem rendre hárított a beíveléseknél. Pintér Attila hamar frissített, kettőt cserélt, ez rá is fért együttesére. A cserék határozottan jót tettek a Matávnak, gyorsabb, pontosabb lett a soproni együttes játéka, s lehetőségek is adódtak a vendégcsapat előtt.

Összességében mindkét kapuvédőt csupán egy-egy alkalommal tette próbára az ellenfél, a meccset gond nélkül megtekinthették volna szívbetegek, s olyanok is, akiknek stresszmentes életmódot javasol az orvos.
Pintér Attila: – Mindkét csapatnak kevés helyzete volt, úgy érzem, mégis mi álltunk közelebb a győzelem megszerzéséhez.
– A cserékkel már a jövő keddi Magyar Kupa-elődöntőre gondolt? – kérdeztük Pintér Attilát.
– A cseréket e meccs megnyerése érdekében hajtottam végre, s be is jöttek. Hozzá tudtak tenni a játékhoz, hiszen ezeket követően gyorsabban, pontosabban futballoztunk.

A mérkőzés legszebb jelenete Sira István nevéhez fűződik, aki akrobatikus mozdulattal ollózta kapura a labdát a 77. percben. A következőket mondta a jelenetről: „Kicsit a hátam mögé kaptam a labdát, megpróbáltam elérni s kapura lőni. Sajnálom, hogy nem ment be, s azt is, hogy nem sikerült elhoznunk a három pontot Pápáról."

A Matáv FC Sopron legjobbja Szekeres Tamás volt, aki végig magabiztosan futballozott, a védelem oszlopaként nem tudták átjátszani a pápai csatárok: „A Pápa kezdett jobban, nem nagyon tudtunk felállni a középpályán. Úgy érzem, öt-hat játékosból sokat kivett a hétközi, Újpest elleni, igen jó iramú mérkőzés. Ahogy telt-múlt az idő, érezni lehetett: egy gól elég lehet a győzelemhez. Voltak ugyan lehetőségeink, ám gólt nem tudtunk szerezni."

Ez történt...

23. p: Bárányos keresztbe ívelt Balaskóhoz: kapáslövése Farkas A.-ról vágódott szögletre.
25. p: Geri vágta előre a labdát a bal oldalon, Medved erőszakosan lerázta Horváth Andrást, kilépett a balösszekötő helyén, 14 méterről lőtt, de a labda elzúgott a jobb felső sarok mellett.
29. p: Hercegfalvi játszotta magát tisztára a jobb oldalon az alapvonal közelében, középre ívelt, Medved pedig 7 méterről fejelt, a labda azonban a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.
 69. p: Hercegfalvi lőtt váratlanul kapura 25 méterről, de Horváth Tamás szép vetődést követően szögletre mentett.
 77. p: Tóth M. kanalazta középre jobbról a labdát, és Sira a kapunak háttal állva gyönyörű ollózó mozdulattal kapura húzta azt. Szép nevéhez méltó vetődéssel ütötte szögletre a bal sarokra tartó labdát.