2018. 05. 26. szombat - Fülöp, Evelin 13°C | 24°C Még több cikk.

ÚJPEST FC -GYŐRI ETO FC 4-1

Az első félidőben jobbára az ETO térfelén pattogott a labda, az Újpest mezőnyfölényben játszott.

9. perc: Vincze indította Tóth P.-t, aki egy csel után betört az újpesti 16-oson belülre, beadás után Priskin közelről kotorta kapura a labdát, de szögletre mentettek a hazai védők.

16. perc: Újpesti bedobást követően Polonkai elé került a labda, a hazai játékos 14 méterről lőhetett, s a labda a bal alsó sarokban kötött ki. 1–0.
20. perc: Újabb hazai helyzet. Fehér 16 méteres, lapos lövését Sztevanovic hárította.

21. perc: Lendvai és Kenesei kényszerítőzött, utóbbi remekül ívelt a másik oldalon érkező Tóth P. elé, akinek lövésébe még Priskin tette bele a fejét, de a labda a kapu mellé szállt.

27. perc
: Tűzijáték a győri kapu előtt. Először Erős, majd Tóth N. lövését hárította Sztevanovic.
52. perc: Tóth N. nagyszerűen ugratta ki a középen kiugró Vanczákot, ő pedig senkitől sem zavartatva 11 méterről a győri kapuba helyezett. 2–0.

59. perc:
Ismét Fehér Cs. lódult meg a jobb oldalon laposan középre passzolt, ám az üresen álló Kovács Z. a kapu mellé gurított.

72. perc: Eldőlt a 3 pont sorsa. A bal oldalról Vanczák ívelt keresztbe a teljesen egyedül álló Fehér elé, aki aztán Sztevanovic hóna alatt lőtt a győri kapuba. 3–0.

75. perc: Kovács került hatalmas helyzetbe. Bal oldali lövése a hosszú sarok mellett zúgott el.

87. perc: Vincze O. forgolódott a hazai tizenhatos előtt, majd 17 méterről jobbal hatalmas gólt lőtt a léc alá. 3–1.

89. perc: Ismét egy hazai gól. A remekül játszó Fehér adott középre, Kovács Z. pedig a győri kapuba gurított. 4–1.

Az első félidőben jobbára az ETO térfelén pattogott a labda, az Újpest mezőnyfölényben játszott és Polonkai Attila révén meg is szerezte a vezetést. A találat után nem sokkal egy remek jobb oldali támadást követően egyenlítettek volna a zöld-fehérek, ám Tóth Péter nem tudott élni a lehetőséggel. A lilák többször kerültek gólhelyzetbe, de Szasa Sztevanovic védeni tudott. A látottak alapján a hazaiak egygólos vezetése megérdemeltnek tűnt.

A komoly tét egyébként látszott a játékosokon, több alkalommal is szóváltásba keveredtek egymással. A szünetben az ETO-nál Pusztai Olivér helyett a támadásszervezéshez jobban értő Darkó Peric kapott lehetőséget. A második játékrész első perceiben újabb gólt rúgtak a hazaiak, így eldőlni látszott a találkozó. Az ETO nem tudott igazi ziccert kialakítani, inkább csak távoli lövésekkel próbálkoztak. Fehér Csaba találata után pedig biztossá vált, hogy az ETO pont nélkül távozik a Megyeri útról. Vin- cze Ottó hajrában esett bombagólja már csak szépségtapaszt jelentett a győri szurkolók számára.

Összességében egy küzdelmes, gólgazdag találkozón az Újpest megérdemelt győzelmet aratott. Az ETO veresége azt jelenti, hogy a zöld-fehérek visszacsúsztak az ötödik helyre a tabellán. Az utolsó fordulóban hazai környezetben mindenképpen le kell győzniük a Lombard Pápa csapatát, hogy maradjon egy halvány esély a nemzetközi szereplésre. A többi azonban már nem rajtuk múlik.

Egy meccsre a sikertől

A Graboplast-ETO múlt hétvégén 27–21-re legyőzte a Cornexi-Alcoát a női EHF-kupa „magyar” fináléjában, s ezzel nagy lépést tett a kupa megszerzése felé. Róth Kálmán vezetőedző elmondta: lépéselőnyben vannak riválisukkal szemben, s ezt szeretnék is megtartani a visszavágón. Mindössze 60 perc választja el az EHF-kupa-győzelemtől a Graboplast-ETO-t. Tovább olvasom