2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

Újpest - Győri ETO FC 1-3

Labdarúgás - Tisza gyönyörű góljával az Újpest szerzett vezetést, nem sokkal később Bajzát egyenlített. A második félidőben Juhár is betalált - de a saját kapujába -, Bajzát pedig újabb gólt lőtt. Az ETO megérdemelten nyer 3-1-re, és így két pontra megközelíti a harmadik helyen álló Újpestet.

Percről-percre:

90. perc: A duplázó Bajzátot cseréli le Egervári mester. Érkezik egy újabb saját nevelésű győri fiatal Kiss Máté, aki már nem érhet labdába, mert a játékvezető lefújja a meccset. Az ETO megérdemelten nyer 3-1-re, és két pontra megközelíti a harmadik helyen álló Újpestet.

86. perc: Bozic bombázott egy szabadrúgást 22 méterről a győri sorfalba. Az ismétlés még gyengébbre sikerült.

81. perc: Több néző a lelátón. Megjelentek a rendőrök, majd pár perc múlva távoztak. Közben mezőnyjáték, helyzetek nélkül - ez zajlik a játéktéren. Cserél Szentes Lázár: Hajdú helyett Hibót állítja a csapatba.

76. perc: Az utóbbi percek a lilák szurkolóiról szólnak: Miután nem tudtak a kerítésen át a pályára jutni, tüzet raktak az egyik szektorban...

68. perc: Újabb ETO gól! Bajzát, Bajzát és újra csak Bajzát! A második találatát szerző csatár Nikolov jobbról érkező beadását fejelhette senkitől sem zavartatva a hazai kapuba, újpesti védő métereken belül sehol. 1-3.

62. perc: Szentes Lázár is megunta csapata tehetetlenségét, csatárt cserél: Györök helyett Foxi a pályán.

58. perc: Győri mezőnyfölény az utóbbi percekben, teljesen tanácstalan az Újpest, és ez a hazai szurkolóknak sem tetszik. Brnovic futotta le a védőket a bal oldalon, középre ívelését Bajzát vette át, majd Koltai elé passzolt, aki 17 méterről lőhetett kapura.

52. perc: Vezet az ETO! Ismét Bajzát volt az egyik főszereplő. Jól indította Koltait a jobb oldalon. Az ETO fiatal játékosa a tizenhatoson belül  Brnovicot kereste egy középre tett labdával. A passz nem jutott el a címzetthez mert érkezett Juhár, és saját kapusát megelőzve gyönyörű gólt lőtt... A saját kapujába. 1-2.

49. perc: Az Újpest kezd jobban. Sándor próbálkozása után Bank vágta ki a labdát a kapu előteréből.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Cserélt a Győr: Pákolicz helyett Brnovic folytatja.

45. perc: Arany játékvezető nem hosszabbít, lefújja a félidőt. Jó iram, sok helyzet, gól itt is- ott is, ez volt az első játékrész.

44. perc: Újabb hazai kísérlet távolról. Egy visszagurítás után a lendületből érkező Bozic 25 méterről lőtt. Nem zavarta Stevanovicot.

39. perc: Az első csere a meccsen. Az NBIII-as formát mutató Sadjo-t Regedei váltja a liláknál.

36. perc: Egyenlít az ETO. A mezőny egyik legjobbja, Bajzát vett át egy labdát a 16-oson belül, majd balról 12 méterről a vetődő Balajcza mellett keresztbe, a kapu jobb oldalába lőtt. 1-1.

34. perc: Sadjo önbizalmával semmi gond: 32 méterről próbálkozott erős lövéssel. Nem jött be.

30. perc: A bekapott gól után támad az ETO. Ismét Bajzát forgatja be a hazai bekkeket. Talán Juhár volt az utolsó, akit befűzött, mellette lőhetett kapura. Balajcza a bal kapufa mellől ütötte szögletre a labdát.

25. perc: Vezet az Újpest! Tisza szépségdíjas gólt szerzett. A lilák csatára 20 méterre Stevanovic kapujától, háttal állva vette át a labdát. Jakl sem tudta szerelni, Tisza lefordult és hatalmas gólt lőtt. 1-0.

19. perc: Újabb ETO helyzetek, egyre többet támad Egervári Sándor csapata. Előbb a nagyszerű formában lévő Bajzát lövését védte bravúrral Balajcza, majd Pákolicz középre adását ütötte ki bravúrral Balajcza.

15. perc: Szép győri támadás csendesítette el a hazai drukkereket: Bajzát passzáról a kapu előtt kevéssel maradt le Böőr.

13. perc: Hajdú előkészítőből majdnem befejező lett: Györök beadására érkezett jól 6 méterre a kaputól, de pár centivel elszállt a feje fölött a labda.

11. perc: Máris a lilák támadnak: Sándor indította Hajdút a jobb oldalon, az alapvonalról érkező beadását Stark vágta ki Györök elől.

10. perc: Bajzátot ugratta ki a védők között Jakl. A tavalyi gólkirály tartotta a labdát, megvárta az érkező csapattársakat, a tizenhatoson belül Józsihoz passzolt. A győri irányító gyenge lövése nem találta el a kaput.

7. perc: Ismét a hazaiak jutottak el az ellenfél kapujáig. Kovács passza után megint Tisza próbálkozhatott. A 16 méterről eleresztett lapos lövés a kapu mellé ment.

4. perc: Tisza végezhetett el szabdarúgást 20 méterre a győri kaputól, a bal oldalról. A sorfal fölött elcsavart labda a kapu fölé szállt.

1. perc: A 28. forduló nyitómérkőzésén Arany Tamás játékvezető sípszavára a Győr kezdete a találkozót. A két vezetőedző (Szentes Lázár és Egervári Sándor) a következő összeállításban küldte pályára a kezdőcsapatokat:

Újpest: Balajcza - Dudic, Juhár, Böjte, Sadjo - Györök, Sándor, Bozic, Hajdú - Tisza, Kovács
ETO FC: Stevanovic - Nikolov, Stark, Supic, Bank - Koltai, Jäkl, Józsi, Böőr - Bajzát, Pákolicz

Az ETO-ban a védelemből eltiltása miatt hiányzó Völgyi Dániel helyett Bank István játszik, a középpályán pedig a rutinos Jäkl Antal pótolja Egugene-t. A hazaiaknál is meg kellett bontania a hátsó alakzatot Szentes Lázárnak. Nincs ott a pályán Korcsmár valamint Vermes sem.

Tudósítónk: Nagy Roland

Előzmények:

Egervári Sándor vezetőedző több játékosára sem számíthat.
„Ha már részesei nem is, aktív szereplői lehetünk az aranyéremért folyó harcnak a Megyeri úton. Ennek érdekében pontot, pontokat szeretnénk szerezni az újpestiek otthonában. Erre egyébként képesnek tartom az együttest" – foglalta össze a mérkőzéssel kapcsolatos céljait a győriek szakvezetője.

A Rába-partiak a jó szezonkezdet után megtorpantak. Utoljára az MTK elleni sikernek örülhettek, azóta két idegenbeli mérkőzésüket elveszítették. A Kaposvárral és múlt héten hazai környezetben a Budapest Honvéddal szemben csupán döntetlent értek el.

Biztató lehet viszont, hogy az utóbbi összecsapáson az együttes a sokáig sérült Bajzát Péter vezérletével kétgólos hátrányból állt fel, s tudott egyenlíteni, azonban a Honvéd elleni első félidőben mutatott teljesítmény kevés lehet a lila-fehérek stadionjában.

Gondot okozhat az eltiltott játékosok hiánya. A kameruni
Eugen Fomumbod súlyosnak tűnő sérülést szenvedett Ivancsics belépője után, ám mégsem emiatt nem lehet ott a Megyeri úton. Korábban beszámoltunk róla, a szárkapocscsonttörés gyanújával kórházba szállított és egyre jobb formában futballozó középpályás lába szerencsére nem tört el, azonban még sérülése előtt begyűjtött egy sárga lapot. S mivel ez volt neki a harmadik a szezon során, mindenképpen ki kell hagynia az Újpest elleni kilencven percet.

Szintén nem játszhat a legutóbb kiállított Völgyi Dániel. A győriek védője a Honvéd elleni mérkőzés 75. percében kapott piros lapot, s a szövetség fegyelmi bizottsága automatikusan egy találkozótól tiltotta el.
„Természetesen megvan már az elképzelés, kikkel lehetne helyettesíteni a hiányzókat. A két eltiltotton kívül egyébként nem számíthatunk a lágyékán sérült Varga Róbertre, valamint Traoréra sem, utóbbi még nem érte utol magát" – tette hozzá Egervári Sándor.

Az újpestiek az elmúlt fordulóban a remek formában lévő Pakstól kaptak ki, s sokak véleménye szerint a vereség és az MTK kedvezőbb sorsolása miatt gyakorlatilag búcsút inthetnek a bajnoki címnek, ám a Szentes Lázár vezetőedző által irányított együttes minden bizonnyal még nem mondott le erről.