2017. 11. 17. péntek - Hortenzia, Gergő 5°C | 7°C Még több cikk.

Újpest–Haladás 2–1

Kitűnő kupahangulatban, remek időben kezdődött a mérkőzés. A két csapatot a Győri Ovifoci FC gyerekei vezették fel a küzdőtérre.
2. p: Selymes előreívelését Alex kapta tizenegy méterre az újpesti kaputól, lövése Poszáról vágódott a mezőnybe.
26. p: Vagner vitte fel a labdát, huszonkét méterről lövésre szánta el magát és a labda a rosszul vetődő Takács mellett a jobb sarokban kötött ki. 1–0.
74. p: Leandro egy jobb oldali szabadrúgást visszagurított Halmosi elé, aki húsz méterről laposan a bal sarokba lőtt. 1–1.
120. p: Leandro feleslegesen cselezgetett a szombathelyi térfélen a bal oldali szögletzászlónál. Az újpestiek szerelték a beívelést, ami tisztán találta Vagnert, aki lekezelte a labdát és a hálóba lőtt. 2–1.
A Haladás kezdett jobban, a szombathelyiek főként a bal oldalon veszélyeztettek többet. Az Újpest az első félidő közepén egy távoli lövésből szerzett vezetést, és előnye birtokában jobbára a védekezést helyezte előtérbe. A szünet után a Haladás nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, ami végül sikerült is, utána azonban már egyik csapat sem tudta döntésre vinni a dolgot. Már-már úgy nézett ki, a hosszabbítás után tizenegyesrúgások döntik el a kupa sorsát, ám Vagner második góljával az Újpest szerezte meg a győzelmet.

A találkozó után hosszas ünneplés kezdődött, a szurkolók elözönlötték a pályát, így a kupaátadásra is némi csúszással került sor. A kupát és az érmeket dr. Bozóky Imre, az MLSZ elnöke adta át a győztes Újpestnek, illetve a második helyezett Haladásnak.

Glázer Róbert: – Húsz évvel ezelőtt ezen a pályán ugyanilyen fantasztikus ünneplésben volt részünk még az ETO játékosaiként. Ma mindkét csapat megnyerhette volna a kupát, szeren- csére ez nekünk sikerült.
Szentes Lázár: – A teremtornához hasonlóan ezt a döntőt is drámai körülmények között buktuk el. Már a büntetőkön gondolkodtam, amikor az Újpest megszerezte a győztes gólt.

Bognár György a Matáv Sopron edzője

Bognár György tegnaptól a Matáv Sopron labdarúgócsapatának edzője. A bordó-szürkék vezetése a… Tovább olvasom