2017. 05. 23. kedd - Dezső 14°C | 24°C Még több cikk.

Újabb vereség - PLER-ETO-SZESE-PLER 27-26

PLER–ETO-SZESE 27–26 (14–12)
Budapest, NB I-es mérkőzés, 400 néző. V.: Andorka, Hucker.

PLER: SZABÓ T. – Rév 2/1, MARCZINKÓ 5, Mikita J., MOUSAVI 4, Nagy B. 3, NÉMETH T 4/1. Cs.: Perger, Kránitz (kapusok), Vancsics 3/2, Varga L., Tóth P., Lókodi 3/1, Leimeter, Mikita M. 3. Edző: Hutvágner István.

ETO-SZESE: LORGER – Gebhardt 4, NÉMETH G. 6, Mota 5/3, PESIC 2, HALÁSZ 5, Hernandez. Cs.: Somogyi, Vogt (kapusok), Szabó A., Gubó 1, Terenyi, Kalmár, Rivnyák, Gál 1/1, Simon 2. Edző: Rosta Miklós.

Hétméteresek: 4/4, ill 7/5. Kiállítások: 12 perc, ill. 8 p.

A mérkőzés elején "bent ragadt" a csapat az öltözőben, a hazaiak ezt kihasználva 3-0-ra elhúztak. Negyedóra alatt ledolgozták a hátrányt, 6-6-nál utolérték a PLER-t. Ezt követően a hazaiak többször is elléptek két góllal, de mindig kiegyenlített az ETO, a szünet viszont pont rosszkor jött, kétgólos hazai előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidő nagy küzdelmet hozott, a csapatok felváltva vezettek, kétgólosnál nagyobb különbség sosem alakult ki. A hajrának döntetlennel vágtak neki, még az utolsó perc előtt is 26-26 volt az állás. A hazaiak képesek voltak újabb gólt szerezni, az ETO-SZESE viszont már nem tudtunk élni a lehetőséggel, így egygólos vereség lett a vége.

Rosta Miklós: - Ezt a történetet nem most buktuk el, ilyen hőfokon kellett volna játszanunk az előző tíz-tizenkét mérkőzést, akkor átéltünk volna ilyen szituációkat, és talán jobb döntéseket hozunk a kiélezett végjátékban. Küzdöttünk, harcoltunk, de az élvonalban ez az alap, reméljük, ez később párosul a jó játékkal is. A most látott hozzáállást kell mintának vennünk a folytatásban.

Online közvetítés

1. félidő

2. perc - Németh lőtte a mérkőzés első gólját 1-0
4. perc - Rév Mátyás góljával már 3-0 a PLER-nek
5. perc - Halász lőtte az ETO első gólját 3-1
9. perc - Gebhardt gyors indulás végén szépít 4-2
11. perc - Pesic is betalált beállóból 5-3
13. perc - Gál belőtte a hetest 6-4
14. perc - Németh szép góljával egy találatra jött fel az ETO 6-5
15. perc - Mota egyenlít 6-6
19. perc - Marczinkó góljával ismét kettő közte 8-6, de Halász gyorsan közelebb hozza a győri csapatot 8-7
23. perc - Németh góljával ismét egál 9-9
25. perc - Genhardt szép gólt lőtt 10-10
28. perc - Végre vezet az ETO. Ismét Németh eredményes 10-11
29. perc - Gubó góljával ismét győri előny 11-12
30. perc - Hibák sorozata után könnyedén fordított a meccs eredményén a PLER 14-12 a félidő végén.

Az első félidő elején és a végén is eredménytelenül játszott az ETO-SZESE.

2. félidő

1. perc - A PLER kezdett.
2. perc - Gebhardt góljával zárkózott a csapat 14-13
5. perc - Simon találatával ismét egyenlő 14-14
8. perc - Pesic beállóból előnyhöz juttatta csapatát 15-16
13. perc - Mota nem hibázta el a hétméterest 17-17
15. perc - Németh remekül játszik 18-18
16. perc - Gebhardt-ot is dícsérjük meg, ejtés után 18-19
18. perc - Kalmár is betalált 19-20
19. perc - Halász góljával őrti egy gólos előnyét az ETO
20. perc - Mota ismét 21-22
22. perc - Most a PLER-nél az egy gólos előny 23-22
23. perc - Matej góljával ellép kettővel a PLER 24-22
24. perc - Simon hozta közelebb a csapatot 24-23
27. perc - A végjátékban németh eredményes 25-24
28. perc - Halász egyenlített a vége előtt 25-25
29. perc - Mota belőtte a hetest. Ismét egyenló 26-26
30. perc - Vancsics kihagyta a büntetőt, majd a kipattanó hozzá került, és azt nem hibázta el 27-26
30. perc - Mota a sáncba lőtte a labdát.

Végeredmény 27-26

Korábban
- Gyakorlatilag az utolsó szalmaszálba kapaszkodik a szerdán 18 órakor a PLER otthonában kezdődő találkozón az ETO-SZESE együttese, mely utolsóként, a még bentmaradást érő helytől hét pont távolságra várja a mérkőzést.

Rosta Miklós vezetőedző szerint „sok okosat nem lehet mondani ebben a helyzetben", de mindent megtesznek, hogy ne szálljanak el végleg a reményeik.

„Már nemcsak és kizárólag rajtunk múlik a sorsunk, de az mindenképpen közelebb visz a cél eléréséhez, ha a magunk dolgait jól megoldjuk, azaz megnyerjük azokat a meccseket, amelyeket igazán kellene. A PLER közvetlenül előttünk van, azaz ők is kiesőhelyen állnak, igaz, három ponttal többet gyűjtöttek. Nyilván így számukra is nagy a tét, de nekünk végre el kell kezdenünk nyerni. Volt másfél hetünk, dolgoztak a játékosok becsülettel, a baj azonban eddig sem ebben volt, az elvégzett munka mindig okot adott a bizakodásra. Mikor azonban eljött a meccs napja, akkor semmi sem úgy sikerült, ahogyan azt mi, a vezetők vagy éppen a szurkolók várták. Egyszer azért remélem, fordul a kocka, s megszakad a rossz sorozatunk" – fogalmazott Rosta Miklós, aki Tóth Emil kivételével valamennyi játékosára számíthat a sorsdöntőnek beillő összecsapáson.

Egy hellyel hátrább vagyunk a FIFA-világranglistán

A 44. helyre estünk vissza. Selejtezőcsoportunkból csak Görögország és a Feröer-szigetek lépett előrébb. Tovább olvasom