2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 2°C Még több cikk.

Újabb súlyos vereséga futsal kupán

Második mérkőzésén is súlyos, ötgólos vereséget szenvedett a magyar bajnok Rába ETO az UEFA Futsal Cup portugáliai elitkörében.
Rába ETO–Araz Naxcivan (azeri) 0–5 (0–1)

Lisszabon, UEFA Futsal Cup, elitkör, D csoport, 2. forduló. V.: Lemal
(belga), Malfer (olasz).
ETO: Balázs - Peczár, Lódi, Harnisch, Dróth. Cs.: Alvarito, Carlitos,
Juanra, Fabio, Püspök. Edző: David Madrid.
Araz: Buranello - Peric, Augusto, Davi, Borisov. Cs.: Fabiano, Felipe,
Edu, Gambarov, Rafael, Amadeu. Edző: Alesio.
Gsz.: Davi (2.), Felipe (26.), Fabiano (27., 39.), Amadeu (36.).

Az ETO a tavalyi győri csoportkörben már összekerült az Arazzal, akkor változatos, remek meccsen 5-5-ös döntetlen született, amely mindkét
csapat továbbjutását jelentette az elitkörbe.

Az az azeri csapat azonban teljesen más együttes volt, abból a gárdából a mostani elitkörre csupán két játékos maradt, szinte teljesen kicserélődött a keret, több új brazil játékos érkezett.

Győri szempontból rosszul kezdődött a mérkőzés, hiszen a második perc elején már a magyar kapuban táncolt a labda. Egy azeri oldalberúgás után Davi hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba. (0-1).

A találat nem fogta meg nagyon az ETO-t mezőnyben kiegyenlített volt a játék, igaz Balázs kapusnak sokkal többet kellett közbe avatkoznia, mint az azeri kollégájának.

A győriek világválogatott hálóőre szerencsére jó napot fogott ki, parádés megmozdulásaival tartotta életben a győri reményeket, a játékrész utolsó percében még egy kisbüntetőt is hárított.

Sajnos az ETO játékában nem igazán volt benne a gól, nem is sikerült egyenlíteni, így az azeriek egygólos, megérdemelt előnnyel vonulhattak az öltözőbe az első húsz perc után.

A szünet után egy fokozattal feljebb - hármasba - kapcsolt az ETO, s voltak is lehetőségei, ám nem sikerült egyenlítenie a magyar bajnoknak. Az azeriek viszont kétszer is villantak, s máris tetemesnek mondható hátrányba került a győri együttes. (0-3).

Vészkapus játékra váltott David Madrid együttese, de így is hiányzott a tűz és az elképzelés az ETO játékából. Négy perccel a vége előtt aztán negyedik gólját is megkapta a győri csapat, megint egy pontrúgás után.

A hajrában hiába játszottak öt a négy ellen a zöld-fehérek, ők kaptak újabb gólt, s végül
ismét egy súlyos vereségbe futottak bele.
A csoport másik mérkőzése lapzártánk után ért véget.

A csoport állása:

1. Araz 2 mérkőzés/6 pont
2. Sporting 1/3,
3. Eindhoven 1/0 (3–6),
4. Rába ETO 2/0 (1–11).

Az ETO szombaton 15.30 órától a holland Eindhoven csapatával zárja a tornát. A győriek csütörtökön lapzártánk után vereséggel kezdték szereplését az