2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Újabb súlyos vereség

Ferencváros–Győri ETO FC 5–2 (2–1) Budapest, Üllői út, NB I-es labdarúgó-mérkőzés, 6000 néző. V.: Kiss B. (Gyarmati, Tóth P.).
Kapic és az ETO fejre állt az Üllői úton. Füzi K. és Baumgartner asszisztál.
ETO FC: Sebők 2 – Füzi 2, Salamon 2, Böjte 2, Jäkl 2 – Baumgartner 2 (Peric 2, 46. p), Jovanovics 2 (Kartelo 2, 46. p), Szanyó 2,5, Németh N. 2,5 – Nicsenko 2 (Herczeg 2, 55. p), Bajevszki 3. Szakmai igazgató: Varga Zoltán.
Gsz.: Tököli 2, Bognár, Leandro, Keller, ill. Bajevszki, Szanyó.
Sárga lap: Jovanovics (33. p), Kriston (38. p), Nicsenko (39. p), Szanyó (52. p), Böjte (77. p).
Szögletarány: 4:2 (4:2).

15. p: Leandro remekül ugratta ki Tökölit, akinek 10 méteres lövését Sebők bravúrral hárította.

16. p: Ezúttal már a győri kapus is tehetetlen volt, Tököli és Leandro „lenullázta" a győri védelmet, majd a válogatott csatár éles szögből a léc alá bombázott. 1–0.

38. p: Tököli átadását követően Kriston talált a győri kapuba, ám a partjelző beintésére a játékvezető les címén érvénytelenítette a szabályosnak tűnő találatot.

40. p: Lipcsei szöglete után az elalvó vendégvédők között az egykori győri Bognár fejelt közelről a kapuba. 2–0.

45. p: Az első valamirevaló győri akció gólt hozott: Bajevszki remek csellel húzott el a jobb oldalon Keller mellett, majd 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2–1.

46. p: Ahogyan az első félidőt befejezte, úgy kezdte a másodikat az ETO: Füzi átadását Szanyó 14 méterről lőtte a kapuba. 2–2. Nem sokáig tartott azonban a győri öröm, hiszen még ebben a percben Penksa jobb oldali beadását Leandro 5 méterről fejelte a kapuba. 3–2.

66. p: Kriston jobb oldali beadását a vetődő Sebők kiejtette, Tököli lecsapott a labdára és közelről a hálóba lőtt. 4–2.

76. p: Németh N. egy szép csel után 15 méterről lőtt kapura, ám Szücs lábbal védett.

82. p: Szemre is tetszetős FTC-akció során Lipcsei fejelte vissza a labdát Keller elé és a 38 éves játékos 5 méterről helyezett a kapuba. 5–2.
Különös presztízst kölcsönzött a zöld-fehér együttesek összecsapásának, hogy Garami József és Varga Zoltán is volt csapata ellen vezényelte jelenlegi gárdáját. A közel egy kezdőcsapatnyi, pontosan kilenc futballistáját nélkülöző Ferencváros ellen idén először úgynevezett 4–4–2-es taktikai hadrendben lépett pályára az ETO. Az FTC II ellen az első félidőben nem sok esélye volt a gyámoltalanul futballozó ETO-nak. Aztán a szünetet közrefogva egy perc alatt két gólt lőtt a győri gárda. Nyílt azonban így is csak néhány másodpercig volt a találkozó, hiszen a Fradi megint előnyhöz jutott. Ezután aztán már könnyedén játszottak a hazaiak, s végül fölényes győzelmet arattak a nemzeti ünnepen.

Garami József: – Nem mindennapi dolog, ha egy csapat az első félidő utolsó és a második félidő első percében is gólt kap. Velünk most ez történt, de szerencsére újítani tudtunk, és magabiztosan gyűjtöttük be a három pontot.

Varga Zoltán: – A Ferencváros teljesen megérdemelten győzött. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy olyan taktikai hibákat követtünk el, amelyekkel megkönnyítettük a hazaiak dolgát.

Szafin megalázó veresége Indian Wells-ben

Megalázó vereséget szenvedett Marat Szafin az Indian Wells-i tenisztorna férfi versenyében. Tovább olvasom