2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 19°C | 30°C Még több cikk.

Újabb izgalmas végjáték

Jól kezdett a Tento-ETO: Konkoly és Józsa góljával öt perc után 2–0-ra vezetett. A félidő közepéig jól játszott a hazai gárda, a vendégek azonban szinte mindig tudtak válaszolni a győri gólokra.

Negyedóra után megakadt a zöld-fehérek gépezete, a Nyíregyháza nyitott védekezése ellen nem volt ellenszerük Konkolyéknak. Tíz percig nem is tudott gólt lőni az ETO a remek formában védő Lencsésnek, ugyanakkor az eddig nagyon jól szereplő újonc ötször is betalált a szintén több bravúrt bemutató Tatai kapujába. Ezzel három góllal vezettek Kovács Mihály tanítványai, a szünetig a különbség nem is változott.

Változott viszont a győriek taktikája a második harminc percben. Tóth László edző látva tanítványai tehetetlenségét szinte minden eszközt bevetett. Jött a jól ismert kapus-mezőnyjátékos csere is támadásban, ami nem igazán segített. Szerencsére a túloldalon is megállt a góllövőtudomány, miközben szép lassan azért beindult a győri gólgyártás. A második félidő első tizenöt percét 6–1-re nyerte a Tento-ETO, s ezzel hosszú idő után ismét átvette a vezetést.

Az utolsó percek a lassan megszokottá váló izgalmakat hozták, melynek végén a Tento-ETO begyűjtötte a két pontot. A Nyíregyházán elszenvedett egygólos vereség után most kettővel nyert, azaz pontegyenlőség esetén a zöld-fehérek lesznek a jobbak. Persze ahhoz még jó pár meccset meg kell nyerniük az ezúttal is jól küzdő győrieknek.
További eredmények: Százhalombatta–Csömör 28–34, Békés–Pestszentlőrinc 28–29, Tatabánya–Dunaferr 28–27, Pécs–Fotex 26–43.

ETO FC: Bajevszki és Jovanovic búcsúzik

Még csak pár napja ért véget a labdarúgó Arany Ászok Liga őszi szezonja, de ahogy az várható volt,… Tovább olvasom