2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 1°C Még több cikk.

Újabb győzelem a Parkban: Győri ETO-Diósgyőr 2-0

Az OTP Bank Liga 20. fordulójában magabiztos játékkal 2:0-ra győzött hazai pályán a Győri ETO FC csapata a Diósgyőr ellen.
Szervezett játékkal, kétgólos győzelmet aratott a Győri ETO FC együttese a Diósgyőr ellen. A zöld-fehérek tizenkilenc meccs óta nem találtak legyőzőre a bajnokságban.

NBI - Győri ETO FC-Diósgyőr 2-0

Győri ETO FC – Diósgyőri VTK 2:0 (1:0)
ETO-Park, 2500 néző. Vezette: Solymosi P. (Horváth R., Szalai D.)

ETO: Stevanovic – Svec, Lipták, Takács Á., Völgyi – Kamber, Pátkai (Trajkovic, 57.), Kronaveter (Pilibaitis, 77.) – Kink (Dudás, 84.), Strestík, Varga R. Vezetőedző: Pintér Attila.

DVTK: Ribánszki – Vági, Vadász, Kádár, Gohér – Takács P., Elek Á. - Luque (Seydi, a szünetben), Tisza (Fernandez, 87.), Bacsa (Gallardo, 62.) – Rudolf. Szakmai igazgató: Szentes Lázár.

Gólszerző: Varga R. (18.), Völgyi (68.)

Kiállítás: Elek (85.)

Sárga lap: Elek (6., 85.), Takács P. (20.), Kádár (67.)

Edzői értékelés:

Pintér Attila: - Mind a két csapat jól alkalmazkodott a talajhoz, próbáltuk feltérképezni a Diósgyőrt. A játékosok maximálisan próbálták tenni a dolgukat, fegyelmezetten játszottak végig. Nem foglalkozunk az előnnyel, mindig a következő mérkőzést szeretnénk megnyerni.

Szentes Lázár: - Kiegyensúlyozott szoros mérkőzés volt, egyenlő erők küzdelme. Döntő helyzetekben kaput sem találtunk és az ellentámadásoknál is pontatlanok voltunk.

Kiegyenlített első negyedórát láthattak a zord időjárás ellenére kilátogató szurkolók, amelyen mindkét együttes főként távoli lövésekkel próbálkozott, de egyszer sem kellett nagyot hárítani egyik kapusnak sem. A győriek Kink és Völgyi, míg a vendégeknél főként Luque veszélyeztetett.

Varga Roland is igyekezett kihasználni a csúszós talajt, a mérkőzés 18. percében 28 méterről lőtt nagy gólt a kapu jobb oldalába. A labda egyszer megpattant Ribánszki előtt, így a vendégek kapusa nem tudta hárítani a remekül eltalált lövést.

A folytatásban mindkét csapat számos helyzetet alakított ki, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Tisza és Kamber fejesénél csak centiken múlt, hogy nem született újabb találat az első félidőben, így 1:0-ás győri vezetéssel vonultak öltözőbe a játékosok.

Szünet után már jóval kevesebbszer veszélyeztettek a csapatok, de az iramra továbbra sem lehetett panasz. A diósgyőriek küzdöttek az egyenlítő találatot megszerezni, ám egyszer sem tudták átjátszani a szervezetten játszó zöld-fehérek védelmét. Pintér Attila együttese taktikusan játszott, mindig igyekeztek biztos megoldásokat választani és a gyors ellentámadásokkal veszélyeztettek.

A találkozó 68. percében a bal oldali tizenhatos sarkának a környékén ígéretes szögből jutott szabadrúgáshoz az ETO. A labda mögé Völgyi állt, aki remekül tekert a kapu bal oldalába.

Kétgólos győri vezetésnél sem tudott nagyobb sebességi fokozatra kapcsolni a vendégegyüttes, így az utolsó percek nem hoztak nagy izgalmat. Az ETO magabiztos játékkal megérdemelten győzött 2:0-ra a Diósgyőr ellen, így már tizenkilenc meccs óta veretlen a bajnokságban és vezeti a táblázatot.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek!

91.p. Gohár távoli pattogós lövését ezúttal is magabiztosan hárította Stevanovic. A győriek kapusa végig jó teljesítményt nyújtott.

Két perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

87.p. Tiszát Fernandez váltotta a vendégeknél.

85.p. Elek lépett rá Pilibaitis lábára, amiért jogosan sárga lapot kapott. A vendégek játékosának ez volt már a második, így a kiállítás sorsára jutott.

77.p. Kronaveter helyére Pilibaitis érkezett a pályára a győrieknél.

73.p. Tisza lőtt 20 méterről laposan a kapu közepe felé, Stevanovic könnyedén fogta a labdát.

68.p. Góóóóóól! Völgyi 18 méterről, szabadrúgásból tekert gyönyörűen a kapu bal oldalába. A labda megpattant a sorfalon, így Ribásznkinak esélye sem volt hárítani. 2:0

66.p. Kronaveter indította szépen a védők mögé befutó Trajkovicot, akit végül Vadász érte be, így a győriek játékosa inkább cselezni kezdett, amely végén tisztázni tudtak a védők.

62.p. Cseréltek a vendégek, Bacsát Gallardo váltotta.

60.p. Rudolf cselezett ki két győri játékost, majd rövid labdavezetés után laposan lőtt 18 méterről a kapu jobb oldala mellé.

57.p. Pátkait kellett lecserélni sérülés miatt, Trajkovic érkezett a helyére.

52.p. Strestík futott el a bal oldalon, majd középre tekert Varga felé, ám Gohér szögletre mentett. A pontrúgásból nem tudtak veszélyeztetni a győriek.

46.p. Elek lőtt 18 méterről, futtában laposan a kapu közepe felé, Stevanovic magabiztosan fogta a próbálkozást.

A szünetben cserélt Szentes Lázár. Luque helyére Seydi érkezett a pályára.

Vége az első játékrésznek!

40.p. Rudolf futott el a bal oldalon, majd nagy helyzetben 12 méterről laposan az oldalhálóba lőtt.

40.p. Helyzet a győrieknél is. Gyors ellentámadás végén Varga lőtt 17 méterről centikkel a kapu fölé.

39.p. Vági jobb oldali beadása után Tisza fejelt 8 méterről kevéssel a jobb oldali kapufa mellé.

35.p. Völgyi bal oldalról elvégzett szabadrúgását Kamber csúsztatta meg a kaputól 7 méterre, a labda kevéssel ment el a kapu bal oldala mellett.

27.p. Szép győri támadásnál Völgyi bal oldalról ívelet középre, Varga fején megcsúszó labda a hosszún érkező Svec elé pattant, aki egyből Kronaveter felé továbbított. A szlovén játékos félfordulatból 7 méterről jócskán a kapu fölé lőtt.

25.p. Völgyi lőtt jobb oldali tizenhatos környékéről bal lábbal a kapu közepe felé, Ribászkinak nem okozott gondot a labda megszerzése.

19.p. Takács P. kapott sárga lapot Strestík felrgúsásáért.

18.p. Góóóóóól! Vezet az ETO! Varga lőtt jó 30 méterről nagy gólt a kapu jobb oldalába. A labda pont rossz helyen pattant meg Ribánszki előtt, így szerencsére nem tudott hárítani.1:0

18.p. Rudolf indítása után Luque iramodott meg a győri kapu felé, Svec az utolsó pillanatban becsúszva mentett.

16.p. Luque végezhetett el ígéretes szögből szabadrúgást, de a vendégek játékosa a győri sorfalat találta el.

10.p. Kink lőtt 22 méterről bal lábbal a kapu közepe felé, a próbálkozás nem okozott gondot Ribánszkinak.

9.p. Strestík futott el a jobb oldalon, majd középre emelt az érkező Kronaveter felé, ám Ribánszki időben megszerezte a labdát.

7.p. Luque lőtt kiszorított helyzetben 14 méterről a kap bal oldala felé, de Stevanovic vetődve szögletre ütötte a labdát.

6.p. Elek kapott sárga lapot műesésért. A pálya közepén dobta fel magát a diósgyőri játékos.

1.p. Az ETO kezdte a mérkőzést.

A kezdőrúgást Csonka Gyula, a 30 éve bajnokságot nyert csapat válogatott jobbhátvédje, valamint Gláser József, az 50 éve bajnokságot nyert csapat játékosai végezte el.

Kezdőcsapatok

ETO: Stevanovic – Svec, Lipták, Takács Á., Völgyi – Kamber, Pátkai, Kronaveter – Varga R., Strestík, Kink. Vezetőedző: Pintér Attila.

DVTK: Ribánszki – Vági, Vadász, Kádár, Gohér – Takács P., Elek Á. - Luque, Tisza, Bacsa – Rudolf. Szakmai igazgató: Szentes Lázár.

Hosszú szünet után lép pályára bajnoki mérkőzésen a Győri ETO FC csapata. A válogatott-mérkőzések alatti szünetben a zöld-fehérek a Gyirmót és az Admira Wacker ellen játszottak felkészülési mérkőzéseket.

Pintér Attila, az ETO vezetőedzője nehéz mérkőzésre számít, de győzelmet vár csapatától.

„Ebben a nagyon hosszú időszakban is igyekeztünk bajnoki ritmusban készülni. Ezt a célt szolgálták az edzőmeccsek is. A rendelkezésünkre álló játékosokkal úgy érzem, jó meccseket játszottunk. A Diósgyőr ellen biztosan nem számíthatok Koltai, Andric és a mostanában derékbántalmakkal bajlódó Had játékára, de csak szombaton este jelölöm ki a kezdőcsapatot. A gondjaink ellenére győzelmet várok magunktól. Bár a DVTK erős kerettel rendelkezik, mindenképpen itthon kell tartunk a három pontot."

A várható kezdőcsapatok:

ETO: Stevanovic – Svec, Lipták, Takács Á., Völgyi – Kamber, Pátkai, Trajkovic – Varga R., Strestík, Kink. Vezetőedző: Pintér Attila.

DVTK: Ribánszki – Vági, Vadász, Kádár, Gohér – Takács P., Elek Á. - Gallardo, Tisza, Luque – Rudolf. Szakmai igazgató: Szentes Lázár.

A mérkőzésről online tudósítást adunk 18.30-tól.

NBA: A címvédő Miami nyerte a legjobbak rangadóját

A címvédő és listavezető Miami nagy küzdelemben nyert a mezőny második legjobb mutatójával… Tovább olvasom