2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Újabb győzelem a bajnokságban: ETO - Érd 32-27

A második félidőben tíz gól is volt a különbség, végül öttel nyertek hazai pályán a zöld-fehérek az Érd ellen.

Hozta a kötelezőt az Audi-ETO, hazai pályán legyőzte az Érd csapatát. A találkozón volt már tíz gólos is a különbség, végül öttel nyertek a zöld-fehérek.

Győri Audi-ETO - Érd 32-27 (16-12)

Gólszerzők:

ETO: Löke 6, Sen 5, Knedliková, Müller, Aguilar 4-4, Planéta 3, Szepesi 2, Bognár-Bódi, Milanovic-Litre, Kovacsics, Hornyák 1-1.

Érd: Klivinyi 8, Kovács 5, Scatzl 5(2), Kostiukova 3, Szekeres, Krpez 2-2, Takács, Kisfaludy 1-1.

Hétvégi Larvik elleni Bajnokok Ligája veresége után a női kézilabda bajnokság 3. helyezett Érd együttesét fogadta a Győri Audi-ETO.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, Klivinyi és Kovács góljával három perc után 2-0-ra vezettek. A hazaiak gyorsan egyenlítettek, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok. A találkozó 7. percében Sen találata után először szerezték meg a vezetést a zöld-fehérek. (4-3)

Három perccel később 5-4-es győri előnynél Klivinyi egyenlített, de ezt követően fokozatosan átvették a vezetést a zöld-fehérek, amely miatt a találkozó 16. percében Szabó Edina, a vendégek edzője kikérte időkérési lehetőségét. (9-6)

A kisebb szünet után gyorsan szépített Szekeres, de ezt követően hullámvölgybe kerültek a vendégek, hét percen keresztül nem találtak be Herr kapujába. A zöld-fehérek Müller és Löke találatainak is köszönhetően 12-7-re vezettek.

Az utolsó percekben két gólra is felzárkózott az Érd, de végül egy emberelőnyt jól kihasználva 16-12-es Rába-parti előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően remekül kezdett Ambros Martín együttese. Sorozatban lőtt három gólra csak a második félidő 4. percében tudott válaszolni Klivinyi a vendégeknél. (19-13)

A folytatásban sem tudott mit kezdeni a győri védelemmel az érdi együttes, fokozatosan még nagyobb különbség rajzolódott ki. A találkozó gyakorlatilag eldőlt, csak a különbség volt kérdéses a végére. A második félidő 10. percében 24-14-es eredménynél már tízgólos különbségnek örülhetett a hazai közönség, amely a végére állandósulni látszott.

Az utolsó pecekben kevésbé koncentrált megfelelően a győri védelem, így feljebb tudott zárkózni az Érd, végül 32-27-es győzelemnek örülhettek a győri szurkolók.

Hétvégén a Baia Mare csapatát fogadja az ETO a Bajnokok Ligájában, majd szerdán bajnoki mérkőzésen a Ferencváros otthonába látogat.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Krpez volt eredményes még a végén. 32-27

(II.) 29.p. Schatzl szépített, de Hornyák rögtön válaszolt. 32-26

(II.) 28.p. Planéte alakított ki folyosót Aguilar előtt, aki nem hibázott ziccerben. 31-25

(II.) 27.p. Kostiukova szépített ejtéssel. 30-25

(II.) 27.p. Planéta lőtte ki a bal felsőt. 30-24

(II.) 26.p. Fent volt a játékvezető keze, Planéta utolsó pillanatban lőtt a kapuba, majd Klivinyi szépített. 29-24

(II.) 25.p. Krpez megszerezte első gólját. 28-23

(II.) 23.p. Kisfaludy távolról, míg Schatzl hétméteresből talált a kapuba. 28-22-es hazai vezetésnél időt kért Ambros Martín.

(II.) 22.p. Aguilar három gólos már, de Klivinyi ismét a kapuba talált. 28-20

(II.) 21.p. Az első értékesített hétméterest láthattuk, Schatzl nem hibázott. 27-19

(II.) 20.p. Szekeres kiállítás, de Aguilar így sem hibázott. 27-18

(II.) 19.p. Takács szépített szélről. 26-18

(II.) 17.p. Planéta is feliratkozott a gólszerzők közé, majd Klivinyi válaszolt átlövéssel. 26-17

(II.) 15.p. Szepesi cunderezését védte Oguntoye, majd Klivinyi szerezte meg ötödik találatát, de Löke azonnal válaszolt. 25-16

(II.) 15.p. Kovács nagy góllal szépített. 24-15

(II.) 14.p. Sen gólja után tízgólos a különbség. 24-14

(II.) 12.p. Két gyors Knedliková gól szélről. 23-14

(II.) 11.p. Szabó Edina időt kért.

(II.) 9.p. Sen test mellől lőtt a kapu bal oldalába. 21-14

(II.) 8.p. Löke már öt gólos. 20-14

(II.) 7.p. Müller kapufára vágott egy büntetőt, majd Kostiukova magabiztosan értékesített egy ziccert. 19-14

(II.) 4.p. Klivinyi óriási gólt lőtt a bal felsőbe. 19-13

(II.) 3.p. Szepesi szedte össze Herr indítását, majd nem hibázta el a ziccert. 19-12

(II.) 2.p. Kovacsics test mellől lőtt nagy gólt. 18-12

(II.) 1.p. Jó védekezés után Müller góljával kezdődött a második játékrész. 17-12

Vége az első félidőnek!

30.p. Gyors lerohanás végén Sen volt eredményes. 16-12

30.p. Szét támadás végén Milanovic-Litre gól, illetve Signate két perces büntetést kapott a vendégeknél. 15-12

29.p. Bognár-Bódi nem hibázott szélről, de Kovács rögtön válaszolt. 14-12

28.p. Szekeres gólja után időt kért Ambros Martín.

27.p. Kostiukova és Scatzl a vendégeknél, Müller a győrieknél lőtt a kapuba. 13-10

25.p. Kovács használta ki az érdi emberelőnyt. 12-8

22.p. Mindkét oldalon nagyot védtek a kapusok, majd Sen szerezte meg második találatát. 12-7

20.p. Szép egyéni akcióból Löke volt eredményes. 11-7

18.p. Müller megpattanó lövéssel talált a kapuba, majd jó védekezés után Sen hagyott ki egy óriási ziccert. 10-7

17.p. Elrontott támadás után Szekeres szépített. 9-7

16.p. Szabó Edina időt kért.

14.p. Lökét ezúttal is sikerült jól megjátszani, aki most sem hibázott. 9-6

13.p. Aguilar betörésből szerezte meg első gólját, majd egy kipattanólövést Klivinyi értékesített. 8-6

12.p. Löke gólja után először vezet kettővel az ETO. 7-5

11.p. Aguilar bejátszását Szepesi értékesítette. 6-5

10.p. Kovács egyenlített pattintott lövéssel. 5-5

9.p. Schatzl és Müller talált a kapuba. 5-4

7.p. Először vezet az ETO Sen találatával. 4-3

5.p. Knedliková ezúttal sem hibázott. 3-3

5.p. Müller passza után Löke egyenlített, de középkezdés után lerohanásból Klivinyi ismét a kapuba talált. 2-3

4.p. Szépen megjáratott labda után Knedliková nem hibázott szélről. 1-2

3.p. Kovács góljával már kettővel vezetnek a vendégek. 0-2

2.p. Mindkét oldalon nagy bravúrt mutattak be a kapusok, majd a találkozó első találatát Klivinyi szerezte. 0-1

Elkezdődött a csapatok bemutatása, rövidesen kezdődik a találkozó.

Előzmények - Folytatódik a magyar bajnokság, az Audi ETO ellenfele az Érd lesz.

Az Érd számára fontos lenne a győzelem. Az Audi ETO célja lehet, hogy veretlenül jusson a rájátszásba.

Amennyiben az esélyesebb zöld-fehérek győznek, biztosan nyerik az alapszakaszt, függetlenül a jövő szerdai, FTC elleni idegenbeli találkozó végeredményétől.