2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 12°C | 24°C Még több cikk.

Újabb győri parádé

Alaposan bekezdtek a Graboplast-ETO román légiósai. Előbb Gogirla, majd Bradeanu szerzett „mesterhármast", amivel a győriek 6–3-ra vezettek is.

Nagyjából ekkor tudta még tartani a lépést a vendég Cornexi a győriekkel. A folytatásban azonban hosszú percekig nem volt egy súlycsoportban a két gárda. El is húzott hét góllal Róth Kálmán együttese (10–3).

A látottakra nem késett sokat Szabó Edina reakciója sem. A vendégek szakvezetője előbb a kapuban a lövést elvétve hárító Sugárt Feketére cserélte, majd kikérte idejét. Mindez jótékony hatással volt a fehérváriakra, hiszen zsinórban négy gólt lőttek, sőt, a 26. percben már csak két gól volt a különbség a két csapat között (11–9). A győriek bő tíz perc alatt mindössze egyszer voltak eredményesek, ám a félidő hajrája ismét a zöld-fehéreké volt, s az izgalmassá váló mérkőzésből egy csapásra ismét edzőmeccs lett.

A jelentős különbség birtokában az ETO nyugodtan játszhatott, s ezúttal a vasárnapi kupameccs fáradt hősei is pihenhettek. Mindez nem látszott a csapat teljesítményén. A különbség fokozatosan tovább nőtt, előbb tíz (25–15), majd tizennégy gól (32–18) volt a Graboplast-ETO előnye.
Összességében a győriek egy rövid periódust leszámítva esélyt sem adtak a Cornexinek, így alapszakaszgyőztesként egy pont előnnyel kezdheti a rájátszást a csapat.

Mint ismeretes, a két gárda az EHF-kupa döntőjében is találkozik egymással. Ezt az eredményt alighanem valamennyi győri szimpatizáns elfogadná az első mérkőzésen.

Róth Kálmán: – Gratulálok a csapatomnak, ugyanakkor óva intek mindenkit attól, hogy elhiggye, a Cornexi csak ennyit tud.