2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 8°C | 11°C Még több cikk.

Újabb győri iskolajáték

Kézilabda - Nagyszerűen kezdte a találkozót a győri együttes. Pillanatok alatt 3–0-ra elhúzott, s ezt a különbséget nemcsak tartani tudta, de még növelte is az Audi-ETO.

Ribarroja (spanyol)–Audi-ETO 28–31 (13–18)

Valencia, női Bajnokok Ligája-mérkőzés, A csoport, 2. forduló, 400 néző. V.: Horacek, Novotny (csehek).

Ribarroja: Ciobanu – Guerola 1, Medved 6/2, Ejsmont 2, Forner 1, Simescu 1, Marti 1. Cs.: Sanchez (kapus), Gomes, BRAUER 7/3, Castaneda 3, Alonso 3, Pareja 3. Edző: Pedro Ponce.

Audi-ETO:
PÁLINGER – Mraviková 2, Hornyák 1, GÖRBICZ 12/5, SPIRIDON 3, Tomori 1, VÉRTEN 7. Cs.: Herr (kapus), Bradeanu 2, DJOKIC 3, Temes. Edző: Konkoly Csaba.

Hétméteresek:5/5, ill. 5/5. Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Nagyszerűen kezdte a találkozót a győri együttes. Pillanatok alatt 3–0-ra elhúzott, s ezt a különbséget nemcsak tartani tudta, de még növelte is az Audi-ETO. Nem véletlen, hogy 11–5-ös zöld-fehér vezetésnél a hazai szakvezető kikérte idejét, de túl sok okos dolgot nem mondhatott – pontosabban játékosai semmit sem valósítottak meg ezekből –, mert az öt-hat gólos győri vezetés állandósult. A vendég kapuban Pálinger átmentette a Slagelse ellen látott formáját erre az összecsapásra is, míg a másik kapunál Görbicz és Vérten vívott egymással gólpárbajt.

Természetesen a többiek is mind hozzá tudtak tenni valamit a jó játékhoz, így a maroknyi győri tábor és a tv előtt ülők legnagyobb örömére tulajdonképpen izgalommentesen telt el az első harminc perc.
Fordulás után ha lehet, még ennél is nyugodtabban haladt előre az idő. A legnagyobb változást azt jelentette, hogy már nem hat, hanem kilenc góllal vezetett az Audi-ETO (15–24, 17–26). Djokic beállítása is jó húzásnak bizonyult, az aprótermetű beállós nem egyszer okozott zavart a spanyol védőfalban. Görbicz pedig változatlan hidegvérrel értékesítette a heteseket, s lődözte bombagóljait.

Az utolsó negyedórára azonban mintha megtört volna a lendület – vagy talán egy kicsit tudat alatt kiengedett a csapat –, s felzárkózott a Ribarroja. Azért idegtépő pillanatok nem váltak a győriekre, de intő jel volt, hogy hat perccel a vége előtt már csak négy góllal vezetett az Audi-ETO.

Végül amikor igazán kellett, újra eredményesek voltak a zöld-fehérek, s ezzel megszerezték második győzelmüket a BL-csoportban, melynek élén is állnak négy ponttal.

Konkoly Csaba: – Negyvenöt percig nagyon jól ment a szekér, többen is kiemelkedőt nyújtottak mind támadásban, mind védekezésben. A hajrára egy kissé „felpuhult" a védekezésünk, több lövés is pontatlanra sikeredett. A legfontosabb azonban, hogy megszereztük a két pontot. A hibákat a Podravka elleni meccsig megpróbáljuk kijavítani.