Folytatta jó szereplését a magyar férfiválogatott a németországi világbajnokságon.

Folytatta jó szereplését a magyar férfiválogatott a németországi világbajnokságon: a középdöntő első fordulójában Skaliczki László szövetségi kapitány együttese legyőzte a cseh csapatot, így továbbra is százszázalékos.

Középdöntő, 1. forduló

Magyarország–Csehország 28–25 (17–10)

A magyar gólszerzők: Iváncsik G. 7, Császár 4, Nagy L., Iváncsik T., Mocsai 3–3, Ilyés, Diaz, Gál 2–2, Katzirz, Tombor 1–1.
A magyarok számára az volt a tét, hogy újabb győzelem esetén elvileg a negyeddöntőben érezhette magát a csapat. Kimaradt helyzetekkel indult a mérkőzés, az első gólt Ilyés dobta az ötödik perc elején. A cseh kapitány 5–0-ás magyar vezetésnél, a 8. percben időt kért. Teljes volt a  tanácstalanság a riválisnál, amely a 11. percben, 7–0 után volt eredményes először.

A magyarok remek védekezés után rendre labdát szereztek, és az indulások végén nőtt a különbség. A szünet előtti részben könnyelművé vált a gárda, és felzárkóztak a csehek.

A második félidőben a korábbinál sokkal agresszívebben játszott a cseh csapat, feljött 19–15-re. Az  55. percben 26–23-nál Skaliczki megpróbálta rendezni a sorokat. A hajrában lélektanilag fontos pillanatban előbb Császár lőtt gólt, majd Fazekas védett bravúrral. Katzirz kiállítása már kevés volt a cseheknek az esetleges bravúrhoz.
A magyar csapat saját magának tette nehézzé az összecsapást azzal, hogy a biztos vezetés tudatában kiengedett.

Skaliczki László, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: „Fantasztikusan kezdtünk. A jó védekezés és a kapusteljesítmény révén elléptünk. A cseheknek körülbelül húsz perc kellett, hogy felébredjenek. A
realitás nem az, hogy tíz góllal jobbak lennénk náluk, hiszen nagyon is jó csapata van a cseheknek. A második félidőben küzdeni tudásból vizsgáztunk. Puljezevicsnek a gerincében idegbecsípődés van, ezért kellett lecserélni. Remélem, a folytatásban számíthatunk rá, mert csak most jönnek az extraklasszis válogatottak."
A magyarok ma 18.15 órakor az olimpiai bajnok, a két évvel ezelőtti vb-n ezüstérmes horvát csapattal mérkőznek.