2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 11°C | 21°C Még több cikk.

Újabb fölényes győzelem: Alcoa FKC-Audi ETO 21-49 - Videó

Az Audi ETO 28 góllal győzte le idegenben az Alcoa FKC gárdáját. Löke 10 gólt lőtt.

Alcoa FKC-Audi ETO 21-49 (11-28)
8. forduló, Székesfehérvár, 2011. 09.14., 18.00; V.: Bujdosó Zoltán, Tomecskó Tamás

Konkoly Csaba: – Más sebességen mozogtunk, mint az ellenfelünk, s ez már az első öt percben eldöntötte a találkozó végkimenetelét. Örömteli, hogy a csapat az első pillanattól úgy állt hozzá a mérkőzéshez, ahogyan kell, más kérdés, hogy szakmai szempontból már kevésbé értékelhető a találkozó. Nem ilyen meccsterhelésre van szükség. Az is pozitívum, hogy a fiatalok is jól szálltak be a meccsbe.

További statisztikai adatok >>
A címvédő győriek pazar játékkal már az első félidőben eldöntötték a találkozót. A győri csapat továbbra is veretlen a hazai bajnokságban.

Érdekesség, hogy a Löke, Lekic, Radicevic trió összesen 21 gólig jutott.

30. perc. Bízik kihagyja a helyzetet. Majd a végső sipszó előtt Schatzl eredményes. Ezzel a találattal véget ért a találkozó. 21-49

29. perc. Orbán lerohanásból eredményes. 21-47. Labdát szerez a Győr, Kurucz lerántásáért Gazdag Kittit küldik ki két percre. Kurucz belövi a hétméterest. 21-48

28. perc: Lunde ismét véd, Kovacsics pedig betörésből ismét gólt szerez. 21-46. Lunde már megszokásból hárít, majd Kurucz lövését Trimmel is védeni tudja.

26. perc: Kurucz lő szép gólt, és azonnal válaszol Rádl. Kisebb gólcsata a mérkőzésen. 21- 44. Kurucz kap sárga lapot. Kínai figurából Kovacsics eredményes. 21-45

24. perc: Tóth lövését blokkolja a fehérvári védelem, az ellentámadásból Rádl szerez gólt. 20-43

22. perc: Lunde ismét véd. Rádl lövését azonban már nem tudja fogni. 18-42. Cziráky is fog egy labdát hazai oldalon, majd Palkó negyedik gólját szerzi. Bízik is eredményes. 19-43.

20. perc: Kurucz is betalál. 17-41. Schatzl is páylán, lerohanásból be is talál. 17-42

18. perc. Kurucz is a pályán a győri oldalon. Orbán lő szép gólt. Maruscec is megszerzi első találalát. Majd Turcsányi is gólt lő. 17-40

16. perc: Tóth Esztert állítják ki a Győrből. Lunde parádésan véd. Nem tud eredményes lenni a hazai csapat emberelőnyben sem.

14. perc: Palkó Fruzsina harmadik gólját szerzi. 15-37. Planéta hibázik, majd a Győrhöz visszakerült labdát Kovacsics lőtte be. Lunde nagyot véd, majd a lerohanásból Tóth Eszter eredményes. 15-39

10. perc: Lunde ziccert fog a győri kapuban. Tóth Eszter a pályán győri oldalon. Tóth fel is avatja a fehérvári kaput. Majd Németh lő gólt a túl oldalon. 15-36.

8. perc: Orbán is a páylán. Gólt is lő. 14-34. Planéta szétforgácsolja a felső lecet. Ez a támadás nem hozott győri gólt. Az Alcoa is elrontaj a helyzetet, Vérten góllal válaszol. 14-35

6. perc: Németh szerez gólt hazai oldalon, majd Lekic válaszol. 14-33.

5. perc: kapkodnak a csapatok. Most sok a hiba. Végül Rádl lő gólt. Majd ismét hetest kap a Győr. Kovacsics elronja a hetest. 13-32

2. perc: Kovacsics tör be, és szerez gólt. 12-31. Az első győri hétméterest Kovacsics értékesíti. 12-32

1. perc: a második félidőt az Alcoa kezdi. Palkó lövi az első gólt. 11-29. Niksic eredményes a szélről. Majd Planéta is gólt szerez. 12-30

Magabiztosan kezdte a mérkőzést a vendég csapat. Gyakorlatilag öt perc alatt már hét gólos előnyre tett szert. Fehérvári oldalon sok a hiba, a Győr pedig kihasználja a lehetőségeit. Löke remek játékával pedig 17 gólos előnnyel mennek a pihenőre a csapatok.

30. perc. Trimmel véd magabiztosan. Majd lő még egy gólt a Győr. 11-28. Ez a félidő.

29. perc. a frissen beállt Palkó is gólt szerez. Majd az Alcoa szerez szép gólt. 11-27. Majd Radicevic lop labdát és ismét eredményes. 11-28

28. perc. Vérten eredményes szélről. Majd labdát szerez a Győr, és Radicevic talál be ismét szélről. Majd Bízik szépít. Utána Lekic eredményes 10-26

26. perc. Niksic belelendült. Ismét gólt szerez. Találatára Radicevic válaszol. 9-23

24. perc. Niksic lő gólt a hazai oldalon. Majd Niksevic is betalál. 8-22

22. perc: hétméterest kap az Alcoa. Tilinger be is lövi. Majd egy szép győri találat. Majd Kubinkó is betalál hazai oldalon 6-22.

20. perc: emberelőnyben az ETO. De most kimaradnak a helyzetek Vérten ront. A Fehérvár is hibázik. Végül Löke dob szép gólt. 4-21

18. perc. hosszó idő után Tilinger szerez gólt hazai oldalon, majd Radicevic talál be. 4-19. Majd Loke szerez ismét gólt. 4-20

16. perc: Lekic átlövésből eredményes. Tovább száguld a Győr. Az ellentámadásból ismét megszerzi a labdát a győri csapat, és Radicevic lerohanásból szerez gólt. 3-18

14. perc: ismét ront a Fehérvár. Radicevic lő gólt rehonásból. Majd ismét győri találat. 3-15. Majd kínai figurából Löke eredményes. 3-16

12. perc: Ismét labdát szerez az ETO. Hornyák eredményes. Majd lerohanásból Amorim eredményes. 3-13

10. perc. Becséri szerez gólt az alcoanal.Majd Radicevic is betalál. 3-11

8. perc. szép támadás után Löke fordult be, és lőtt gólt. 2-10

6. perc. hetest kap a Fehérvár. Tilinger góljával szépít a hazai csapat. Majd Loke is betalál. 2-9

5. perc. ismét labdát szerez az ETO. Löke szerez gólt. Majd ismét labdát szed össze a győri csapat, és Hornyák lerohanásból eredményes. 1-8. A hazai csapat időt kért.

4. perc: Vérten eredményes a szélről. Majd lerohanásból Löke dob gólt. 1-6

3. perc: potyognak a gólok. Az Alcoa találatára Löke válaszol. 1-4

1. perc: a fehér mezes ETO kezdi a mérkőzést. Hornyák találatával vezet az ETO. Majd véd a győri hálóőr, és lerohanásból újra gólt szerez az ETO. Szépít az Alcoa 1-2.

Előzmények

A zöld-fehérek hétvégén a legnagyobb riválisuknak számító FTC-t gyakorlatilag „kivégezték", amit elsősorban annak köszönhettek, hogy olyan sebességfokozaton kézilabdáztak, melyet csak az első negyedórában tudott felvenni a vendéggárda. Mint azt Konkoly Csaba vezetőedző elmondta: ugyanazon a tempón kell kézilabdázniuk, mint tették azt vasárnap délután.

„Nem számítunk könnyű meccsre, hiszen a székesfehérváriakra az jellemző, hogy hazai környezetben határozottabb, kiegyensúlyozottabb teljesítményre képesek, s jobban megnehezítik az ellenfelek dolgát. Ettől függetlenül, ha úgy játszunk, mint tettük azt a Fradi elleni összecsapás túlnyomó részében, akkor minden esélyünk megvan arra, hogy begyűjtsük az újabb két pontot" – mondta Konkoly Csaba, aki továbbra sem számíthat Ana Grosra, a hétvégén a csúszós talajon kisebb sérülést szenvedett Vérten Orsolya viszont játszhat.

Ana Gros már visszatért hozzánk horvátországi kezeléséből, s a hétfői sárkányhajózáson részt vett. Orsi esetében pedig szerencsére nagyobb volt a füst, mint a láng, így nincs akadálya annak, hogy balszélsőnk pályára léphessen" – tette hozzá a szakvezető.

• 4. T_McVay_01 2011. szeptember 15. 08:18
    „#3. umberto
    Nem kell fanyalogni különösen egy kosárlabdásnak nem.
    A női kéziben szinte minden ország bajnoksága "egy csapatos"
    aki bucira veri a többieket. Ilyen a magyar is.
    Norvégiában a Larviknak vagy spanyolban az Itxcako-nak vajon ki az "ellenfele"?
    Vagy hosszú évekig a BL győztes Hypo akinek, otthon ma sincs ellenfele.

Ezek a csapatok már jó ideje ahogy idén nyáron is egymás ellen játszva készülnek a BL-re.
    Pl. az ETO az idei nyáron felkészülési mérkőzést játszott a Hyo-val, Itxako, Valcea,
    Baysen, Metz, vagy éppen a BL győztes Larvikkal.

Egy fradi vagy Kiskunhalas nem oszt nem szoroz.
    Nagy öröm látni, amikor a pesti média kedveckéit bucira verjük oda-vissza.
    Szép volt csajok, gratulálok a Csapatnak.
    Örömteli hogy ma a fiatalok is "zúztak" rendesen.”
  • 3. umberto 2011. szeptember 14. 19:54
    „Ha itthon minden meccset - még a rangadónak nevezetteket is - 20 góllal nyerjük, akkor a BL-ben megint nagy baj lesz...

Nem ártana már egy "ellenfél" is az NB1-ben.”
  • 2. Balettpinky 2011. szeptember 14. 18:44