2018. 07. 16. hétfő - Valter 17°C | 27°C Még több cikk.

Újabb égés: Kaposvár-Győri ETO FC 3-0

Az NBI 15. fordulójában a Kaposvár egy sima hármassal küldte haza az ETO-t. A góllövéssel korábban is hadilábon állt a Győr, azóta a védelem is felzárkózott a támadósor színvonalához.

Kaposvár–Győri ETO FC 3-0 (1-0)
Monicomp Liga-mérkőzés, 15. forduló
Kaposvár, 1800 néző
V.: Solymosi (Lémon, Viszokai).

Kaposvár: Milinte – Grúz, Zahorec, Zsók, Hegedűs – Gujic, Pedro, Szepessy (Kulcsár 56.p.), Balázs B. – Oláh L., Dzsavad (Pavlovic 87.p.).

ETO: Sztevanovic – Copa, Djordjevic, Eugene, Völgyi – Ganugrava (Ji-Paraná 46.p.), Pilibaitis (Briones 68.p.), Trajkovic (Sharashenidze 60.p.), Koltai – Ceolin, Bouguerra.

Gólszerző: Oláh (13.p., 57.p.), Pedro (59.p.)

Sisa Tibor: Nagy küzdelem volt, néhány nagyon szép mozzanattal és számunkra örömet szerző végeredménnyel. A csapat a nyáron újjáalakult, megfiatalodott, és úgy tűnik, a kitűzött célt már az ősszel elérhetjük. Játékosaim és a csapatért dolgozók minden dicséretet megérdemelnek. Hogy mi a véleményem Oláh Lórántról? Tavasszal több mérkőzésen láttam őt, nem nagyon ment neki a játék, és kicsit tartottam attól, mennyire lesz kedve a kemény alapozáshoz. Kellemesen csalódtam benne, minden feladatot elsőként végzett el, ennek fényében számomra nem meglepő az őszi teljesítménye. Még sok örömet szerezhet a kaposvári szurkolóknak, feltéve, hogy nem rabolja el tőlünk egy másik csapat.

Pintér Attila: Az első félidőben mi irányítottuk a játékot, akár három gólt is szerezhettünk volna, de öt méterről sem sikerült a kapuba találnunk. Aztán egy elemi hibából mi kaptunk gólt. Én a szünet után sem éreztem ekkora különbséget a két csapat között, úgy vélem, tulajdonképpen mi rúgtunk magunknak három gólt. Ilyen hibákat az élvonalban nem követhet el senki, két középső védő nem rohanhat ki így. Ilyenkor érződik a sok sérülés hatása, az összeszokottság hiánya, de ezzel nem akarom felmenteni a csapatomat. Védekezésben és támadásban is javulnunk kell, hiszek abban, hogy a lehetőséget kapó futballisták bebizonyítják, hogy méltók az ETO mezének viselésére.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

84. perc: Völgyi ívelt be a bal oldalról, amire rosszul jött ki Milinte, ezért a labda Ji-Paraná elé került, aki kapura tette azt, de a gólvonalról sikerült mentenie az egyik védőnek.

81. perc: Ceolin lőtte ki az oldalhálót 14 méterről, jobbról.

79. perc: Kaposvári csere. Oláh helyén Perics folytatja.

78. perc: Dzsvad került nagy helyzetbe Eugene mellett, 6 méterről, jobbról azonban nem tudott a győri kapus mellett a rövid alsóba lőni.

77. perc: Grúz lőtt kapura, de Sztevanovic ezúttal is a helyén volt.

72. perc: Gujic 18 méteres lövését Sztevanovic védte.

71. perc: Copa is kapott egy sárga lapot.

68. perc: Pilibaitis helyére Briones jön.

67. perc: Piliabaitist rúgták fel, aki két percig feküdt a földön, de a bíró nem állította meg a játékot. Az ETO játékosa -miután nagy nehezen lábra bírt állni- szóvá tette sérelmét a játékvezetőnek, aki cserébe adott egy sárgát.

63. perc: Völgyi kapott sárga lapot.

60. perc: Cserél az ETO. Trajkovic helyére Sharashenidze állt.

59. perc: Már három. Oláh készített le Pedrónak a labdát, aki 16 méterről a jobb alsóba helyezett. 3–0

57. perc: Kulcsár passza után Oláh lépett ki teljesen szabadon, 15 méterről, balról a bal alsóba lőtt. 2–0.

56. perc: Hazai csere. Kulcsár jön Szepessy helyére.

54. perc: Ji-Paraná 25 méteres pattogós átlövését oldalra tenyerelte Milinte, majd Pilibaitis szélről leadott ismétlésébe is belevetődött.

51. perc: Zsók beadása után mentettek a védők.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben cserélt az ETO. Ganugravát Ji-Paraná váltja.

45. perc: Ceolin kapott pontos passzt, 15 méterről, kissé jobbról a kivetődő Milinte mellett is ellőtt már, azonban kevéssel a jobb alsó mellett gurult el a labda. Vége az első félidőnek.

44. perc: Az utóbbi percekben nagy nyomás alatt a hazaiak kapuja. Kétszer is védők mentettek az utolsó pillanatban.

40. perc: Oláh rázta le Eugene-t, majd 18 méterről lőtt, centikkel a kapu mellé.

39. perc: Copa 30 méteres bombáját védte Milinte.

38. perc: Petrók is sárgát kapott.

37. perc: Völgyi 25 méteres kísérlete szállt el a jobb felső felett, mellett.

36. perc: Ganugrava lőtt a sorfalba egy szabadrúgást 22 méterről.

33. perc: Bugerra fejese fölé szállt.

27. perc: Koltai lőtt messziről laposan kapura, amit aztán Milinte hárított.

17. perc: Hegedűs lőtt 23 méterről kapu fölé.

13. perc: Vezet a Kaposvár! Egy hazai szöglet után már-már úgy tűnt, hogy felszabadítanak a védők, a sarokrúgást is elvégző Dzsavad azonban parádés labdával találta meg az üresen álló Oláh Lórántot, aki könnyedén a bal felsőbe fejelt 6 méterről. 1–0

11. perc: Ganugrava kapott sárga lapot.

7. perc: Ceolint indította Pilibaitis a jobb oldalon. A középre passz is pontosnak tűnt, de Bouguerra elől mentettek a védők.

4. perc: Egy szép hazai kontra végén Ceolin becsúszva tisztázott Gujic elől.

3. perc: Völgyi ívelt középre a bal oldalról, ahol Trajkovic érkezett, majd fejelt, de Milinte hárított.

1. perc: A Kaposvár kezdte a találkozót.

Az ETO kispadján Radosavljevic, Totadze, Dinjar, Kiss Máté, Ji-Paraná, Sarashenidze, és Briones vár arra, hogy csereként pályára lépjen.

Két előrehozott tavaszi kört és a Magyar Kupa visszavágóit ugyanis még az idén lejátsszák a csapatok.

Nem nehéz megjósolni, ma kemény feladat előtt áll a gyengén teljesítő ETO a váratlanul jól szereplő Kaposvár otthonában. A somogyi zöld-fehérek a táblázat harmadik helyén állnak, pedig sokan úgy gondolták, Prukner László vezetőedző és néhány kulcsjátékos nyári távozása megrendíti majd a Rákóczit és a kiesés ellen küzd. Ehelyett Sisa Tibor irányításával „ijedtükben" sorra nyerték a meccseket.

Az ETO már szerdán elutazott Győrből, a csapat előbb a helyszínen tekintette meg a magyar–litván válogatott mérkőzést, majd a vendégcsapatban szerepelt Linas Pilibaitisszal együtt utazott el Somogy- országba.

Pintér Attila vezetőedző gondjai gyarapodtak a kaposvári fellépés előtt, hiszen két védője, Sztanisic és Fehér eltiltását tölti, Tokody, Babic, Szabó, Aleksidze és Ahjupera pedig sérült.

„Nem vagyunk könnyű helyzetben, hiszen legutóbb a Videoton ellen újabb három emberünket veszítettük el – fogalmazott tegnap Pintér Attila. – Fegyelmezett ellenfél vár ránk Kaposváron, de annak ellenére, hogy sok gondunk van, mindent meg kell tennünk a győzelemért. És ezt minden pályára lépő játékosunknak át kell éreznie."