2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Új Ferrari, régi forma

Az új, SZ2003–GA-ra keresztelt Ferrari győzelmét hozta a vasárnapi Forma–1-es Spanyol Nagydíj. Michael Schumacher 10 pontot szerzett, s így újra szorossá vált a pontverseny.
Nem mondható, hogy a Forma–1-es futamok rajtja mostanában unalmas lenne, de a vasárnapi minden idein túltett. Kezdődött azzal, hogy a 3. helyről startoló Alonso hihetetlenül gyorsan reagált a piros lámpák elalvására és szinte letolta a pályáról M. Schumachert. Hibájául csak azt lehet felróni, hogy nem húzódott ki a német szélárnyékából és hagyta, hogy Rubens Barrichello visszaelőzze. Az így elvesztegetett néhány másodpercnek később döntő jelentősége lett. Közben a hátsó traktusban nagy baleset történt: Antonio Pizzonia állva maradó autójába Kimi Raikkönen szállt bele.

A McLaren finn pilótája nem láthatta a Jaguárt, ezért nem tudta elkerülni az ütközést. Emiatt 5 körön keresztül a biztonsági autó vezette a mezőnyt. A rövid pihenő jót tett David Coulthardtnak, aki Jarno Trullival akaszkodott össze. (A skót aztán később Buttonnal meccselt és csúszott ki a pályáról, feladva a küzdelmet. Ez a hétvége nem a wokingiaké volt.) A hátralévő 300 kilométernyi száguldás M. Schumacherről, Alonsóról és Barrichellóról szólt.

Ez azért lehetett így, mert a McLarenen kívül a Williams is gyengén teljesített. Montoya és Ralf Schumacher – ellentétben a többséggel – két boxkiállásra játszott, de ez is csak a 4., 5. helyhez volt elegendő. Eközben a spanyol pilóta szinte megtáltosodva rótta a köröket, általában 4, 6 másodpercre az ötszörös világbajnoktól, miután Barrichellót az első kerékcsere során megelőzte. Egyetlen pillanat volt – a második kiállásnál –, amikor úgy tűnt, hogy van esélye az élre kerülni. Végül M. Schumacher második idei győzelmét aratta, ami azt jelenti, hogy sikerrel debütált az új Ferrari.

Raikkönen előnye az összetettben 4 pontra olvadt. S még egy érdekesség: a mezőnyben Alonso az egyedüli versenyző, aki mind az öt futamon pontot tudott szerezni.

7. Montoya 15,
8. Fisichella (olasz, Jordan-Ford) 10 pont.

A konstruktőröknél

1. McLaren-Mercedes 51 pont,
2. Ferrari 48,
3. Renault 34,
4. Willi ams-BMW 32.

Következik a világbajnokság 6. futama, az Osztrák Nagydíj (Spielberg, május 18.).

Baumgartner Zsolt jó helyezést vár Montmelóban

Az imolai nyitányon 10. Baumgartner Zsolt szerint reális célkitűzés, hogy a Forma-3000-es nemzetközi… Tovább olvasom