2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 21°C

UEFA Futsal Cup: vereséggel búcsúzott a Rába ETO

Nem jutott tovább az UEFA Futsal Cup csehországi selejtezőjéből a Rába ETO. A zöld-fehérek az utolsó körben kikaptak a Minszk együttesétől.
RÁBA ETO–FC MAPID MINSZK 1-3 (1-2)
Chrudim, UEFA Futsal Cup csoportkör, 3. mérkőzés, 400 néző.
V.: Gherman (román), Lizak (lengyel).

ETO: Balázs - Neris, Moreno, Madarász, Harnisch.
Cs.: Dróth, Amrani, Gyurcsányi, Peczár.
Edző: Paco Araujo.

Minszk: Atchapovski - Vanchukevich, Levus, Skadorva, Silivonchyk.
Cs.: Churylin kapus), Bichankou, Lushkouski, Savintsev, Papou.
Edző: Vladimir Ignatik.

Gsz.: Madarász (3.), ill. Savintsev (9., 11.), Jelifejev (39.p.)
Sárga lap: Balázs (16.), Neris (16.).

A fáradtan, ötlettelenül játszó ETO ugyan többet támadott, mégis a Minszk lőtte a gólokat. A mieink a csoport 4. helyén végeztek, így nem jutottak tovább.

40. perc: Vége a meccsnek.

39. perc: Egy elakadt győri támadás után Jelifejev helyezett az üresen maradt kapuba. 1-3.

34. perc: Továbbra sem sikerül feltörni a Minszk védelmét az ETO-nak. Paco Araujo edző a kapus helyére is mezőnyjátékost küld a pályára, így öten támadunk négy védő ellen.

26. perc: A hatosról végezhetett el szabadrúgást az ETO, de túlkombinálták a játékosok a nagy lehetőséget.

23. perc: Nem változott a játék képe az első játékrészhez képest. Az ETO támad többet. Neris lőtt nem sokkal kapu mellé.

21. perc: Elkezdődött a második félidő.

Jól kezdett az ETO, a fehérorosz kapusnak már az első percben Moreno lövését kellett védenie. Két perc múlva Madarász tette bele a lábát a kapuskirúgásba, s labda a hálóba pattant. 1-0. Ziccerek maradtak ki az 5. percben, előbb Harnisch lövését tornázta szögletre az ellenfél kapusa, majd Madarász lőtt bődületes kapufát. Aztán váratlanul egyenlített a Minszk: egy fehérorosz kontra végén Savintsev lőtt a jobb alsó sarokba. 1-1. Sőt egy győri eladott labda után ugyanő már az előnyt is megszerezte a fehérorosz csapatnak. 1-2. Hiába támadott többet ezután az ETO, a Minszk remekül védekezett. A 16. percben előbb Balázs – aki a hatoson kívül fogta meg a labdát - majd Neris műesésért kapott sárgát.Hiába játszott jobban a játékrész elején az ETO, a nagyszerűen védekező és kapuja elé tömörülő Minszk - amely előző két összecsapásán mindkétszer vezette a szünetben - két kontárból megfordította az eredményt. A győriek nem tudták megismételni az előző két mérkőzésen mutatott jó játékukat.

20. perc: Vége az első félidőnek.

16. perc: Hiába támadja végig a félidőt az ETO, a Minszk remekül védekezik. A győriek közül közben Balázs és Neris is sárga lapot kapott.

11. perc: Egy eladott labda után Savintsev indult meg, és lőtt az ETO kapujába. 1-2.

9. perc: Egyenlít a Minszk. Egy kontra végén Savintsev lőtt a jobb alsóba. 1-1.

5.perc: Fölényben az ETO. Előbb Harnisch bombáját védte bravúrral a Minszk cserekapusa, majd Madarász találta telibe a kapufát.

3. perc: Máris vezet az ETO! Az ellenfél kapusa ügyetlenkedett. Kirúgásába Madarász lépett bele, majd a hálóba lőtt. 1-0.

1. perc: Elkezdődött a meccs.

A győrieknek mindenképp győzniük kellett, mert csak így maradt esélyük a továbbjutásra. Nem is akármennyivel, ráadásul a sikerhez az is kellett, hogy a torna utolsó mérkőzésen a házigazda Chrudim legyőzze a grúz bajnokot. A győriek egy döntetlen és egy vereség után,
míg a fehéroroszok két vereséggel a hátuk mögött várták az összecsapást. Az ETO-t körülbelül harminc lelkes szurkoló kísérte el Győrből.

A klub hivatalos honlapját feltörték, a karbantartás jelenleg is tartm így csak a kisalfold.hu-n olvasható az online közvetítés.

A zöld-fehérek az első nap a brazilokkal megerősített grúz Tbiliszivel ikszeltek, majd a csoport papíron legerősebb csapata, a hazai Chrudim fektette két vállra Paco Araujo együttesét.

Az egy pont ellenére még továbbléphet a magyar bajnok, hiszen a négyesből az első két helyezett jut tovább, s az ETO ma a leggyengébbnek vélt fehérorosz csapattal, a Mapid Minszkkel játszik. A győriek sorsa azonban a másik találkozótól is függ, egy békés döntetlennel a hazaiak magukkal is vihetik a grúzokat...

Ettől tart a győriek sérült román idegenlégiósa, Ion Al-Ioani is: „Ha győznek a csehek és mi négy góllal nyerünk, továbbléphetünk. Bár mindkét csapatban sok a brazil, talán a hazai gárda lesz olyan sportszerű, hogy teljes erőbedobással küzd, s ezzel nekünk segít.

Madarász János, az ETO egyik legrutinosabb játékosa így vélekedett az esélyekről: „Két nagyon jó mérkőzést játszottunk, sajnálom, hogy egyiken sem győztünk. Fizikálisan és játékban is felülmúltuk ellenfeleinket, nem vallottunk szégyent. Kicsin múlt, hogy nem várhatjuk nyugodtan az utolsó játéknapot. Az utolsó meccsünket mindenképpen meg szeretnénk nyerni, aztán meglátjuk, ez mire lesz elég. Bízom benne, hogy az utánunk pályára lépő hazaiak a fair play szellemében futsaloznak majd.

A csoport állása: 1. Chrudim (cseh) 6 pont (már továbbjutott), 2. Iberis Star Tbiliszi (grúz) 4, 3. Rába ETO 1, 4. FC Mapid Minszk (fehérorosz) 0 (már kiesett).

A mai program: Rába ETO–FC Mapid Minszk, 14.30 ó, Iberia Star Tbiliszi–FK Chrudim, 16.45 óra.

• 17. bodycheck4 2010. október 02. 10:12
    „az előző körben, amikor a külföldi bajnokokat legyőzte az ETO, senki nem szólt hozzá a cikkekhez. vissza lehet keresni. csak ha vereség van, akkor jön mindenki okoskodni?”
  • 16. bodycheck4 2010. október 02. 10:10
    „13,14 egyetértek. Érdekelne, hogy milyen nulla teljesítményről beszélünk? itthon nincs ellenfél, mindenkit elvernek, szép játékkal. külföldön meg európai hatodikkal játszottak olyan meccset, ahol másodpercekent múlt a siker, teljesen egyenrangú ellenfél volt mind a három (nem egy-két éve működő) csapat ellen az ETO.”
  • 15. háté 2010. október 02. 08:13
    „Egyszerűen ökörség, hogy mindenféle külföldit idehoznak jó pénzért, és a teljesítmény nulla.
    Bolla elvtárs és bandája újból bizonyított!

Érdemes elolvasni lassan a nyilatkozatokat,----ezért vagyunk itt!

Beszélgettem néhány szurkolóval, miért mentek teremfocira?--- mert itt legalább győzünk!”
  • 14. krisztian75 2010. október 01. 11:48
    „Csatlakozom az előttem szólóhoz! 1. nemzetközi megmérettetés, fel kell mérni a lehetőségeket, a tudást, a másikak tudását. Ebből tanulni kell, levonva a következtetést. Amúgy aki figyelemmel követi, tudhatja, hogy brazilokkal teletűzdelt csapatokról van (volt) szó, a grúzoknál talán 2 nem brazilt találtam. Jövőre reméljük, ezekből tanulva sikeresebb sorozatnak örülhetünk.”
  • 13. lászló8 2010. október 01. 11:24
    „Sajnos ez jellemző ránk győriekre!Amikor fut a szekér akkor Istenítünk,amikor pedig nem jönnek az eredmények sárba döngölünk.Szégyellhetjük magunkat/magatokat/!!!”
  • 12. alacska 2010. október 01. 11:17
    „Nem érdemes ennyi pénzt áldozni egy "kispályás" foci csapatra ! Spanyol edző , külföldi játékosok - ez egy kicsit már sok - állítom vetekszik a költségvetésük egy közepes NB I-es csapattal.”
  • 11. Csilluska23 2010. október 01. 09:33
    „Én láttam ezeket a fiúkat a Magvassyban, hát enyhén elszálltak maguktól...
    És ez sajnos, elég sok győri sportolóra igaz...”
  • 10. nasi12 2010. szeptember 30. 22:04
    „Bizony, ha valakiknek túl nagy a mellénye, azok néha így járnak.”
  • 9. bojtár 2010. szeptember 30. 21:07
    „majomparádé,oldalra fésült séró széttesek olyan laza vagyok a menésem mint egy egy ki ha én nem .....szóval szerintem meg kellene tanulni a dolgokat nem a hírek által fényezve a hátttérben elhitetni magunkról mekkora májerok vagyunk”
  • 8. Spitfire 2010. szeptember 30. 20:28
    „ezek is senkik, mint a többi senkiházi magyar labdarúgó”
  • 7. IV.Béla 2010. szeptember 30. 18:50
    „5. balazsmail!
    Mire is kéne irigynek lenni? :/”
  • 6. norina 2010. szeptember 30. 18:20
    „egyedül nem nyerheti meg a meccset és Ali is hiányzott. Nem baj fiúk legközelebb jobb lesz.”
  • 5. balazsmail 2010. szeptember 30. 18:07
    „4. grafit 2010.09.30. 16:29

Irigykedsz mi?”
  • 4. grafit 2010. szeptember 30. 16:29
    „Majd a magyar amatőrök és félprofik ellen sikerül.
    Aztán fényezhetik őket megint egy évig.”
  • 3. Csetneky 2010. szeptember 30. 16:14
    „Na ja, ez ugye már nem az andorrai bajnok. Ettől függetlenül hajrá magyarok, majd legközelebb talán sikerül.”
  • 2. Vasziszdasz 2010. szeptember 30. 15:56
    „Érdemes volt idehozni ezt a paprikajancsi spanyolt...”
  • 1. frissdiplomás 2010. szeptember 30. 14:33
    „A meccsekről lesz felvétel? Lehet valahol látni?
    Hajrá ETO Hajrá Győr!”

MKB-Sopron: plüssök a pályán, győzelem a zsebben-fotógaléria

Győzelemmel mutatkozott be hazai pályán az MKB-Euroleasing Sopron a női kosárlabda bajnokságban.… Tovább olvasom