2017. 10. 21. szombat - Orsolya 9°C | 16°C Még több cikk.

UEFA Futsal Cup: esély sem volt a győzelemre

A magyar bajnok Rába ETO súlyos vereséggel kezdte szereplését a futsalcsapatok Bajnokok Ligájának úgynevezett elitkörében Portugáliában.
Az előzetesen esélyesebbnek vélt házigazda magabiztosan, öt góllal győzte le a győrieket, akik ezzel valószínű le is mondhatnak továbbjutási reményeikről.

Sporting (portugál)-Rába ETO 6-1 (3-0)
Lisszabon, UEFA Futsal Cup, elitkör, D csoport, 1. forduló. V.: Lemal (belga), Malfer (olasz).

Sporting: Benedito - Paulinho, Pedro Cary, Divanei, Joao Matos. Cs.: Marcelinho, Djo, Déo, Caio, Castro, André, Alex. Edző: Nuno Dias.
ETO: Balázs - Alvarito, Carlitos, Juanra, Fabio. Cs.: Lódi, Harnisch, Dróth, Peczár, Püspök. Edző: David Madrid.

Gsz.: Marcelinho (5.), Pedro Cary (11.), Divanei (15,), Alex (25., 34.), Déo (37.), ill. Harnisch (32.).

A győriek csütörtök este a papíron legerősebb, egyben házigazda Sporting ellen léptek pályára telt ház előtt Lisszabonban. Az első félidőben több helyzetet dolgozott ki a sokkal magabiztosabb portugál együttes, amely egy egyéni hiba után viszonylag gyorsan meg is szerezte a vezetést. Sőt, a gyorsabban játszó házigazdák két pontrúgásból növelni is tudták előnyüket (3-0), míg az ETO csupán egyetlen komolyabb helyzetet tudott kidolgozni. A háromgólos hátrányt követően a győriek átálltak vészkapus játékra, ám nem volt szerencséjük, csak kapufáig jutottak, így húsz perc elteltével, megnyugtató előnnyel vonulhatott pihenőre a sokkal meggyőzőbben futsalozó hazai csapat.

Szünet után gyorsan növelte előnyét a Sporting (4-0), a Rába-partiaknak így végképp futniuk kellett az eredmény után. Ezt jól tették, az öt a négy elleni játékkal kapujuk elé szegezték a a hazaiakat és Harnisch révén sikerült szépíteni (4-1). A gól után azonban nem sikerült Balázs kapust gyorsan lecserélni, támadhatott a Sporting, amely újból a kapuba talált (5-1) és végképp eldőlt a mérkőzés. Az ETO becsülettel támadott a hátralévő percekben, de szerencséje sem volt, míg a magyarok csak ismét a kapufát találták el, a portugálok az üresen maradt győri kapuba találva újabb gólt szereztek.

A jól játszó és láthatóan jobb erőkből álló portugálok ellen az ETO-nak összességében nem volt esélye a pontszerzésre sem. Nagy volt a két csapat között a különbség.

A csoport másik mérkőzésén: Araz Naxcivian (azeri)-Eindhoven (holland) 6-3 (3-2).

A csoport állása: 1. Sporting 3 pont (6-1), 2. Araz 3 (6-3), 3. Eindhoven 0 (3-6), 4. Rába ETO 0 (1-6).

Az ETO pénteken 19 órától az azeri Araz ellen javíthat.

• 2. BudaiKr 2013. november 22. 13:19
    „nem kéne ám szégyenyt hozni Horvát cs Attila munkájára!!!”
  • 1. ZéZé 2013. november 22. 12:35
    „Sajnos ez egy más dimenzió volt...
    A másik két meccset meg kell nyerni! :)
    hajrá ETO”

Női labdarúgás - Az első magyar gólig nehéz lesz

Szombaton világbajnoki selejtezőn Győrben lép pályára a magyar női válogatott. Tovább olvasom