2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

U20-as VB: Magyarország a legjobb nyolc között!

Labdarúgás - Bejutott a legjobb nyolc közé a magyar válogatott U20-as világbajnokságon. A mieink a VB eddigi legjobb, és legizgalmasabb meccsén hosszabbítás után, tizenegyesekkel győzték le Csehországot! Bravó, fiúk!

MAGYAROROSZÁG - CSEHORSZÁG 2-2 (1-1,1-1,2-2) tizenegyesekkel: 6-5
U20-as VB, nyolcaddöntő

Magyarország: Gulácsi - Dudás, Szekeres A., Szabó J., Présinger, - Gosztonyi, Kiss M., Simon Á. (Zámbó 60.p.), Koman - Németh, Futács (Simon A. 60.p.)

Szövetségi kapitány: Egervári Sándor

Csehország: Vaclík - Čelustka, Hošek, Lecjaks, Mazuch - Fabián, (Zeman 85.p.) Mareček, Morávek, Vácha (Reznik 100.p.) - Chramosta (Rabusic 67. p.), Vošahlík

Szövetségi kapitány: Jakub Dovalil

Gólszerző: Kiss M. (15.p.), Koman (99.p.) ill. Vošahlík (27.p.), Rabusic (92.p.)

Balajti belövi!!! Ott vagyunk a legjobb nyolc között!!!
Gulácsi újra véd!!! Megint mi dönthetünk!
Németh Krisztián nagyon lazán lő. A kapus könnyedén véd...Folytatódik páronként a büntetőpárbaj.
Az utolsó kör jön. Moravek lövését védi Gulácsi!!!
Gosztonyi berúgja a saját büntetőjét. Még mindig egál.
Vosahlík "Panenkás" tizenegyest rúg.
Szabó elhibázza...!
Celustka a jobb felsőbe bombázza a büntetőt.
Koman ezt is belövi, nem csak a szabadrúgást!
Rabusic higgadtan középre rúgja a büntetőt.
A mieink közül Présinger jön. Belövi! Bravó Ádám!
Az elsőt a csehek rúgják. Marecek lövését Gulácsi védi!

120. perc: Vége a mérkőzésnek. Jönnek a tizenegyesek!

116. perc: Hosek csúsztatása ment kevéssel a bal kapufa mellé.

112. perc: Óriási szerencse mentette meg a cseheket az öngóltól. Présinger felívelésénél Mazuch előzte meg Némethet, de a felszabadítása után majdnem a saját kapujában kötött ki a labda.

107. perc: Megint a bal oldalról jön a csehek beadása. Raznik egyedül vehette át a labdát 7 méterre a kapunktól, majd ziccerben mellé gurított.

106. perc: Rövid pihenő, és máris folytatódik a mérkőzés.

105. perc: Vége a hosszabbítás első félidejének.

100. perc: Csere a cseheknél. Vácha le, Reznik be.

99. perc: Egyenlítünk!!! Koman jobbal a kapuba csavar egy 20 méteres szabadrúgást! 2-2.

96. perc: Cserélünk. Lejön a jobbhátvéd Dudás, és jön egy csatár, a diósgyőri Balajti.

92. perc: Máris vezet Csehország. Zaman bal oldali beívelését fejeli vissza a hosszúról  Vosahlík. Az ötösön érkező Rabusic a kapunkba fejeli a labdát. 1-2.

91. perc: Elkezdődött a 2x15 perces hosszabbítás első félideje.

90. perc: Letelt a rendes játékidő. Hosszabbítás következtik.

85. perc: Cserél a cseh válogatott. Fabián helyére jön Zeman.

80. perc: Németh tette gyönyörű mozdulattal, sarokkal a védők közül kilépő Gosztonyi elé a labdát. A középpályás a bal alsót vette célba, de 14 méterről nem találta el.

73. perc: Simon és Németh keverte meg a csehek teljes védelmét. A kényszerítő után Némó löhetett 11 méterről. Megint csak centikkel mellé.

67. perc: Cserél a cseh válogatott is. Chramosta megy le, Rabusic áll be.

60. perc: Kettős csere nálunk. Simon Ádám és Futács jön le. Simon András, és Zámbó Bence áll be.

56. perc: Magyar ziccerek után jönnek a csehek. Fabian felívelését Vosahlík csúsztatta meg az ötösünkön. Megúsztuk. A fejes centikkel ment mellé.

52. perc: Fabian közeli lövését Gulácsi védte vetődve.

48. perc: A szögletet követően Simon csúsztatott Némethez, aki közelről fejelhetett. Mellé.

47. perc: Gosztonyi tette le lövésre a labdát Simán Ádámnak. A 20 méteres lövésnél rátartottak a magyar játékos lábára. A szabadrúgást Németh a sorfalba lőtte, de a kipattanót rögtön Gosztonyi elé passzolta. Gyönyörű emelés után a gólvonal elől mentettek fejjel a védők. Óriási szerencséjük volt a cseheknek.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45. perc: Vége az első félidőnek.

38. perc: Goszonyi bombázott kapura szabadrúgásból 30 méterről. Valcík nyugodtan nézte, ahogy a labda nem sokkal kerüli el a bal felső sarkot.

35. perc: Chramosta léphetett ki egyedül, de Dudás az utolsó pillanatban belelépett a 10 méteres lövésbe.

32. perc: Támadnak a csehek. Moráveknek tettek vissza a tizenhatos vonaláról lövésre egy labdát. Mázlink volt. Fölé lőtt 20 méterről.

27. perc: Egyenlít Csehország. A bal oldalon Fabian verte át Dudást. Beadása Vošahlíkot találta a mieink ötösén. A csúsztatott fejes a bal felső sarokban kötött ki. 1-1.

21. perc: Egy bal oldali beadást kiejtett Gulácsi, de sikerült korrigálni a hibáját, és megkaparintotta a labdát.

15. perc: Mekkora góóóól! Az ETO játékosa, Kiss Máté vezette fel a labdát, majd jó 30 méterről lőtt. Hatalmas bomba a jobb felsőbe! 1-0.

11. perc: Moravek rúgta fel Komant a kaputól 20 méterre. A szabadrúgást Présinger a jobb kapufára lőtte.

7. perc: Fabian szólózott, és vállalt be egy lövést 25 méterről. A kifelé csavarodó labda legalább egy méterrel elkerülte a bal felső sarkot.

4. perc: Dudás tekert be egy labdát a jobb oldalról a kapu elé.  Az ötösön érkező Németh nem sokkal madart le a beadásról.

1. perc: A csehek kezdték a mérkőzést.

A találkozó perceken belül kezdődik. Debreczeni és Korcsmár hiányzik a védelemből, így kényszermegoldásként a jobbhátvéd posztján Dudás Ádám játszik.

21 Jakub JAKUBOV

A vasárnapi pihenőnapot követően hétfőn már a Csehország elleni mérkőzésre való ráhangolódás jegyében teltek az események Alexandriában. A gárda tagjai a szakmai stáb vezetésével elemezték a keddi ellenfél játékát, az orvosi csapat pedig a sérültek gyógyításán dolgozik gőzerővel.

Egyöntetű a vélemény a szakemberek és a játékosok között: a legutóbb Costa Rica ellen 3–2-es sikert arató Csehország roppant erős ellenfélnek ígérkezik, hiszen leginkább a német válogatotthoz hasonlítható csapategység jellemzi, védekezése azonban nem tökéletes és akadt olyan szituáció a kilencven perc során, amely megmutatta a csehek gyengéit is. Az évek során a magyar és a cseh korosztályos csapat jó néhány meccset játszott egymással és ezek minden esetben két hasonló erősségű gárda kiélezett küzdelmét hozták, amelyeken a pillanatnyi forma döntött (akadtak magyar és cseh sikerek is).

Jó lenne, ha Egervári Sándor ezúttal minden játékosára számíthatna, és van is remény arra, hogy Debreceni András felépül szombaton szerzett combsérüléséből. Gosztonyi András is gyó- gyul megfázásából, de Korcsmár Zsolt játéka még mindig erősen kérdéses. Dr. Szilágyi György csapatorvos az mlsz.hu-nak nyilatkozva leszögezte: a pár milliméteres izomszakadást szenvedett futballista, aki védőként és középpályásként is bevethető, csak akkor léphet pályára, ha combhajlító izma keddre tökéletesen rendbe jön.

A magyar válogatott ha továbjut, akkor az olasz csapattal játszik a negyeddöntőben.

• 16. Köcsög 2009. október 08. 08:05
    „Oké pulci,így már érthető. Azt hittem valami Francia csapatban játszottál vele együtt...
    Amúgy jelenleg a legtehetségesebb u 20-as játékosunk,nálam Némethnél is jobb.”
  • 15. mummus 2009. október 07. 22:01
    „Nyugi,nyugi !”
  • 14. pulci 2009. október 07. 18:13
    „Egy tornán voltunk nyugat-magyarország válogtottal ahol a második helyet szereztük meg nemzetközi csapatok mellett.”
  • 13. t_petyusz 2009. október 07. 16:51
    „Szép volt fiúk megérdemeltétek:) HAJRÁ MAGYAROK!!!”
  • 12. DUNHILL 2009. október 07. 16:17
    „SZÉP VOLT SMRÁCCOKKKK....A VÉGE AZÉRT IZGALMAS VOLT,FÖLEG HA NÉMETH NEM NAGY KÉPÜZTE VOLNA ELL ...AZÉRT SZÉP VOLT FIUK....HAJRÁ GYŐRRRR”
  • 11. Batistuta 2009. október 07. 11:21
    „Németh Krisztián nagyon jó képességű játékos, ez nem vitás. A fejében viszont komoly gondok vannak. Kíváncsi lennék, hogy az Emirátusok elleni meccsen a gólöröménél(?!) kit pisszegett le? Én csak nagyon amatőr szinten űzöm ezt a sportot, de azt tudom, hogy alázat nélkül az egész sz***rt sem ér.
    A lényeg: Szép volt fiúk! Fel az olaszok ellen!”
  • 10. Csetneky 2009. október 07. 09:53
    „A továbbjutáshoz gratulálok, de nem elég, hogy nincs jobbhátvédünk, Présinger két sárgája miatt most már balhátvédünk sincsen. Nem lesz egyszerű az olaszok ellen, attól függetlenül hajrá magyarok!
    Az eurosporton a riporter említette, hogy Szabó Jánost figyelik a menedzserek. Hát, ha csak ezt a meccset látták, akkor a noteszt is összetépték, amibe a neve fel volt írva. Persze, mindenkinek lehet rossz napja, nyilván sokkal többet tud ennél. Németh Krisztián jó játékos lehet még, de nemzeti válogatottban döntő szituációban ilyen flegmán büntetőt rúgni eléggé felháborító.”
  • 9. Vasziszdasz 2009. október 07. 09:38
    „Dudás nem jobbhátvéd!
    Ha esetleg a posztján játszatná "<moderálva> Sanyi Bácsi", akkor jobb teljesítményre is képes lenne.”
  • 8. colomano 2009. október 07. 09:28
    „6.
    Lehet, hogy valamilyen tornán voltak.”
  • 7. Spitfire 2009. október 07. 09:08
    „Kiss M. gólja nagyon komoly volt :)”
  • 6. Köcsög 2009. október 07. 08:08
    „Mit csináltál te Komannal Franciaországban? Mert ha jól tudom,akkor Szombathely-Sampdoria-Avellino-Bari a pályafutása. Ha játszott Fr-országban is,az nekem most egy új info.”
  • 5. pulci 2009. október 06. 23:03
    „Gratulálok minden egyes játékosnak, vezetőnek, hozzátartozónak ehhez az óriási sikerhez. Nem tudom mikor értem meg utoljára ilyen sikert egy magyar válogatottal kapcsolatban egyszerűen óriási volt látni hogy bejutottunk legjobb 8 közé a VB-n. Nem gondoltam volna 7 éve amikor Komannal Franciaországban játszottunk hogy ő valamikor VB-n játszik majd olaszok ellen, de ha valaki akkor ő megérdemelte. Remélem majd Erwin koeman is észreveszi mire képesek ezek a játékosok és szép lassan elkezdi őket beépíteni A-válogatottba.
    Mégegyszer gratulálok mindenkinek ehhez a történelmi sikerhez és mindannyian várjuk a pénteki meccset olaszok ellen!!!!!!”
  • 4. kovacsgeri 2009. október 06. 22:44
    „Németh annyira laza volt, hogy alig rúgta el 11 méterre a labdát... értem én, hogy jól focizik, de túl nagy arc társul a tudásához”
  • 3. Wynetou 2009. október 06. 22:05
    „Dudásról 2 gólt kaptunk, mindkétszer onnan jött a beadás. Most cserélik le, de már késő...”
  • 2. regisztrálok 2009. október 06. 20:53