2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 4°C

Turris SE: négy húsvéti pont

A közelmúltban Sopronban rendezték meg az Újonc Húszak Bajnokságot. A versenyen a soproni Böhm Gábor bronzérmet szerzett, ezzel megerősítette harmadik ranglistahelyezését.

Turris SE Sopron I–KSI I 13–5
Sopron, NB I-es férfimérkőzés.

Győztek: Kitzinger (4), Markó, Bonczidai (3–3), Paár (1) és a Kitzinger–Asbóth, Bonczidai–Markó párosok, ill. Lakatos (3), Fodor, Hermann (1–1).

A KSI edzője a többszörös világbajnok Gergely Gábor, valamint a fővárosi csapat tagja a serdülő európai ranglistavezető Lakatos Tamás, aki az ifjúsági olimpiára is kvótát szerzett már.

Már a párosoknál magához vette a kezdeményezést a hazai csapat (2–0), majd az első egyéni kör után is maradt a különbség (4–2). A második körben növelte előnyét a hazai csapat (8–2). A harmadik körben pedig bebiztosította győzelmét a Turris (10–4). Az utolsó körben az volt már csak a kérdés, hogy sikerül-e nagyobb arányban nyerniük a vendéglátóknak, mint sikerült ősszel a KSI-nek – akkor 11–7 volt a fővárosiak javára –, aminek egy esetleges pontegyenlőség esetén lehet majd nagy szerepe. Ez végül összejött (13–5).

Győzelmével a Turris elkerült a kiesést jelentő kilencedik helyről.

Turris SE Sopron II–Celldömölk IV 10–8
Sopron, NB III-as férfimérkőzés.

Győztek: Böhm G. (4), Böhm A., Kiss L. (2–2), Bella D. (1) és a Böhm–Böhm páros, ill. Teket (3), Máthé, Szabó (2–2) és a Szabó–
Máthé páros.

A hazai csapat új felállásban állt az asztalokhoz, s a fiatalok bizonyítottak. A Turris második csapata őrzi negyedik helyét a tabellán.

Szépen csillogó érem

A húszak bajnoksága a 13 éves korosztály egyik legrangosabb országos seregszemléje. A Turris reménysége a szombati selejtező kört mindössze egy szett veszteséggel, magabiztosan vette, s bejutott a legjobb tíz versenyző közé. Itt hét győzelem mellett mindössze két vereséget – a győztestől és a második helyezettől – szenvedett el, ami a harmadik helyhez volt elegendő.

Megyeiek a kontinensviadalon

Kendó - A magyar válogatott a nemzetközi Duna-kupán vett részt Bécsben. Tovább olvasom