2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 25°C Még több cikk.

Túlóráztak és nyertek

A magyar válogatott hosszabbítás után 79–76-ra győzött Spanyolország ellen az U21-es női világbajnokságon, s a házigazda orosz válogatottal játszik a négy közé jutásért.
A mieink utolsó csoportmeccsén a spanyolok kezdtek határozottabban. Székely Norbert együtteséből az első nyolc percben csak Horti volt eredményes. Az első negyed végén 16–12-re vezettek a spanyolok. A második szakasz elején tovább nőtt a spanyol előny, de hogy túlságosan el ne húzzon az ellenfél, arról Semsei gondoskodott. A negyed közepe egyértelműen a magyar fiataloké volt: a szünetben 31–26-ra vezettek.
Hontiék a második félidő elején elhúztak 40–30-ra, s egységes, remek csapatmunkával a zárószakaszt 11 pontos előnnyel várhatták. Jött egy igen hosszú rövidzárlat: a hispán válogatott a negyed első felét 19–3-ra nyerte. A hihetetlen izgalmas végjátékban, a rendes játékidő végén 70–70 volt az eredmény. A túlórában mindkét együttes sok büntetőt dobhatott, az idegek harcát a mieink bírták jobban.

Ausztriába tart a kétszeres bajnok

Egy éve szoros küzdelemben hódította el a bajnoki címet a Győr Sharks együttese, ezúttal viszont sokkal nagyobb fölénnyel győzte le ellenfelét a csapat. A 42–12-es diadal mutatja, hogy mind támadásban, mind védekezésben remek teljesítményt nyújtottak a győriek. Tovább olvasom