2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Túlóra kellett a SMAFC sikeréhez

Kosárlabda - Hullámzó teljesítményt nyújtva a maga számára tette nehézzé a győzelem megszerzését a nyomasztó magassági fölényben játszó SMAFC.
SMAFC-Tiszaújvárosi Phoenix 97-96 (30-25, 21-20, 25-19, 14-26, 7-6)
Sopron, NB I B-s férfi kosárlabda mérkőzés, 400 néző. V: Sabáli, Németh A.
SMAFC: KARÁCSONYI 12/6, BALOGH G. 18, SZLÁVIK 15/9, GOMBÁS 33/6, Csaplár-Nagy 11. Cs: Bálint 1, Zieger, Posch, Hajmásy 4, Kiricsi 3/3, Bozsik. Edző: Vetési Imre. A Tiszaújváros legjobb dobói: Jávorszki 23/15, Molnár 18, Magyar 17/9, Brunyánszky 13/3

Hullámzó teljesítményt nyújtva a maga számára tette nehézzé a győzelem megszerzését a nyomasztó magassági fölényben játszó SMAFC. Vetési Imre együttese többször elhúzott 10-15 ponttal, ám a nagy előny birtokában kapkodni kezdett és gyengén is védekezett, amit a távolról remekül dobó Phoenix könyörtelenül kihasznált. Hiába vezetett 12 ponttal a SMAFCa befejező negyed előtt, nem tudott mit kezdeni a vendégek zónájával. Fordított is a Tiszaújváros s a végén a remeklő Gombás (33 pont 10 lepattanó) büntetőivel sikerült kiharcolni a hosszabbítást, s ebben, idegölő csatában a győzelmet.

Vetési Imre: - Csak a győzelemnek lehet örülni. Okos ember a más kárán tanul, sajnos mi a magunkából sem tudutnk a Baján elveszített meccs után.