2017. 01. 16. hétfő - Gusztáv -6°C | -1°C

Túl hosszú volt a meccs

Dunaferr–Graboplast ETO 31–29 (15–17) Dunaújváros, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, 800 néző. V.: Horváth, Marton.

Dunaferr: Pálinger, Pállfy 3, Pigniczki 3, FERLING 6/1, Bohus 2, SZRNKA 6/2, Nagy 4/1. Cs.: Cracana (kapus), Borók 3, Gáspár 1, Kindl 1, Bulath 1, Turtóczki 1, Györgyné. Edző: Kiss Szilárd.
Graboplast-ETO: SIRINA, Pavlikné 4, Dokics 4, Mörtel 1, Micskó, Vérten 2, GÖRBICZ 7/2. Cs.: Petróczi (kapus), MEHLMANN 7/1, Köbli 2, Jókai 2, Horváth, Bódi, Farkas. Edző: Róth Kálmán.
Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 4/3.
Az EHF-kupadöntőre készülő dunaújvárosiak már második hete a jóval nagyobb jégcsarnokban készülnek és itt fogadták a Graboplast csapatát is. A tikkasztó hőségben Bohus révén az újvárosiak szerezték az első gólt, de gyorsan jött Pavlikné válasza. Tíz percig az újvárosiak vezettek, ezután azonban ellenállhatatlan rohamokat vezetett a győri együttes. A félidő közepén Görbicz már négy gólra növelte csapata előnyét (8–12), amikor a Dunaferr időt kért. Kiss Szilárd keményebb védőmunkát és aktívabb támadójátékot kért tanítványaitól. Játékosai képtelenek voltak teljesíteni az edzői óhajt, miközben a Győr szebbnél szebb akciókat vezetett. Öt perccel a szünet előtt Mehlmann góljával már ötre nőtt a vendégelőny (11–16).
Elég volt azonban néhány apró figyelmetlenség, és a klasszisokkal teletűzdelt újvárosiak két gólra faragták le hátrányukat.
Az első játékrész viszonylag békés csatározásai után jóval keményebb játékot láthatott a második félidőben a közönség. Mehlmann büntetőjét ugyan kivédte Cracana, de a Győr őrizte, sőt növelni is tudta előnyét.
A 47. percben a balszélre gyakran kihúzódó Görbicz álomgólt csavart a hosszú felső sarokba (22–27). A Dunaferr szokásához híven hosszú hajrát nyitott. A játékvezetői ítéletek borzolták a kedélyeket mindkét kispadon. Egyre szaporodtak a kiállítások, amelyekkel sokkal többet büntették a vendégeket. Óriási rohanás közepette az 53. percben esett az egyenlítés (28–28), majd a hazaiak jutottak előnyhöz.
Másfél perccel a befejezés előtt Vérten labdát szerzett, egyedül törhetett kapura, ám elhibázta az ordító lehetőséget. Ferling időn túli büntetőjét ugyan még kitornázta a végig pazarul védő Sirina, de ez már semmit nem változtatott a tényen: a Győr szinte végig vezetett a rangadón, mégis ismét vereséggel távozott Dunaújvárosból.
Kiss Szilárd: – Munkásruhában is lehet eredményesen kézilabdázni.
Róth Kálmán: – Trópusi körülmények között győzelmi esélyünk volt, de ezt nem mindenki akarta.

Ez már több mint kínos volt...

Győri ETO–Siófok 1–1 (0–0) Győr, NB I-es labdarúgó-mérkőzés, 500… Tovább olvasom