2018. 05. 22. kedd - Júlia, Rita 14°C | 24°C Még több cikk.

Túl erős volt az Atom

Atomerőmű SE–Soproni Ászok 100–74 (28–21, 27–18, 25–20, 20–15) Paks, férfi kosárlabda Magyar Kupa-nyolcaddöntő, visszavágó. V.: dr. Vígh, Papp.
illusztráció
Atomerőmű: MÉSZÁROS 18/12, DAVIS 23, FODOR G. 16/6, SITKU 25/9, Czigler 10. Cs.: Jurgilas 5, Érsek, Pojbics, Somodi, Lőrincz 3/3. Edző: Fodor Péter.

Ászok: Csirke 6/3, NIKOLIC 21/12, WALKE 18/12, Sajni 5, Glisovic 14/6. Cs.: Stan, Parker 3, Horváth Á. 7, Körtélyesi. Edző: Szalai János.
Talán a bajnokságban elért 100–55-ös sikerre emlékezve próbált meg nekiesni az Ászok együttesének és minél előbb ledolgozni a Sopronban „összeszedett" 6 pontos hátrányát a férfi kosárlabda Magyar Kupa-nyolcaddöntő visszavágóján a bajnok Atomerőmű. Mindez azonban kezdetben nem vezetett túl sok sikerre részükről, mégpedig azért, mert a sörgyáriak két nehéztüzére, Nikolic és Walke a találkozó elején hozta a soproni formáját, és sorra dobálta a triplákat. Ennek köszönhetően az első negyed során az Ászok tartani tudta a lépést a bajnokkal, csak a játékrész végi dobópárbajban dolgozták le hátrányukat a hazaiak. A második játékrészben aztán sokkal agresszívebben, szigorúbban kezdett el védekezni a Paks, és ez érezhetően nem ízlett az Ászoknak. A soproniak több labdát eladtak, a hazai együttes ekkor már hamar ledolgozta a hatpontos hátrányát. A paksiak villámgyors ellenakcióival, elsősorban Davis szólóival szemben nem nagyon volt ekkor ellenszerük az Ászok játékosainak, így szünetig az amerikai, valamint Sitku eredményessége révén jelentős, 16 pontos előnyre tett szert az Atomer őmű, azaz összesítésben kerek 10 pont volt a bajnok előnye.
A szünet után igyekeztek tartani a lépést riválisukkal a soproniak, ám ekkor már a palánkok alatt nem sok babér termett az Ászok játékosainak a jelentős magassági fölényben lévő hazai-
akkal szemben. A megszerzett lepattanók után nemegyszer gyors indítások után szerzett kosarat az Atomerőmű, amely a biztos továbbjutás tudatában az utolsó percekben már cserejátékosait szerepeltette. Ekkor Szalai János is lehetőséget adott a kispadosoknak, akik Horváth ügyes játéka jóvoltából csökkenteni tudták hátrányukat.
Szalai János: – Az első félidőben jól tartottuk magunkat, de szünet után kijött a tudásbeli különbség a hazaiak javára.

Premier League: Henry 100. gólja az Arsenal mezében

A listavezető Arsenal kiütéses győzelmet aratott az újonc és kiesés ellen küzdő Birmingham City… Tovább olvasom