2018. 02. 20. kedd - Aladár, Álmos -1°C | 1°C Még több cikk.

Tudósítás: Matáv Sopron 3 - Pécsi MFC 1

Matáv Sopron 3 (2) Pécsi MFC 1 (0) Pécs, Arany Ászok Liga-mérkőzés, 6000 néző. V.: Juhos (Vámos, Szabó).

A Matáv győzelméhez nem fért kétség a stadionavatón. Fotó: Pluzsik Tamás
11. p: Sketiani jobb oldali szöglete után előbb Pest fejesét, majd Mihalecz duplázását mentette a gólvonalon álló Bagoly.
14. p: Lambulic tört előre a pécsi térfél közepén, indított, Tóth M. ügyesen átlépte a labdát, ám Sira későn kapcsolt, és a kifutó Németh kapus felszedte előle.

23. p: Hanák bal oldali beívelését Bajusz kifejelte Baumgartner elől, a labda a jobbösszekötő helyén előretörő Grósz elé pattant, aki 18 méterről jobbal szinte szétlőtte a jobb oldali kapufát.

30. p: Baumgartner a balösszekötő helyéről elvégzett szabadrúgására Tóth M. emelkedett a legjobb ütemben, és hatméteres csúsztatott fejese a kapu közepébe vágódott. 1–0.

38. p: Baumgartner lőtte balról, az oldalvonal közeléből középre a labdát, az indításra Tóth M. robbant be, egy gondolattal lekésett a labdáról, amely azonban a soproni szurkolók legnagyobb örömére akadálytalanul jutott a bal alsó sarokba. 2–0.

67. p: Cseke ívelt a pécsi térfél közepéről lágyan a balösszekötő helyén kirobbanó Tóth M. elé, aki nem sokat vacakolt, 12 méterről ballal kapásból kapura lőtt, a labda pedig a vetődő Németh kapus hasa alatt jutott a pécsi kapuba. 3–0.

81. p: Závoda előreívelt labdájára Mihalecz startolt a jobbösszekötő helyén, lerázta Petőt és a kilépő Milinte mellett a soproni kapu jobb alsó sarkába lőtt. 3–1.

Az eső megkönyörült a soproni szurkolókon, s jó két órával a kezdés előtt elállt. A hazai játékosok lendületesebben, a középpályát gyorsan átjátszva valósággal kapujukhoz szögezték a pécsieket. A félidő közepén aztán újra megerősödött a soproni nyomás, és ezt elsőként Grósz zúgó kapufája jelezte. Fél óra elteltével aztán már gólnak örülhetett a kitűnő hangulatot teremtő publikum a Káposztás utcában, Tóth M. szép fejessel vette be a listavezető kapuját.

Megérdemelten szerzett kétgólos előnyt a szünetig az ellenfelénél sokkal támadóbb formában futballozó Matáv.
Kiegyenlített mezőnyjátékkal indult a második félidő, a vendégek elsősorban Mihaleczet próbálták hosszú indításokkal kiugratni – kevés sikerrel. A hajrában ugyan szépített a Pécs, ám a találkozó nagy részében gólra törőbben játszó Matáv győzelmét nem tudta kétségessé tenni, lefújáskor a boldog soproni szurkolók „Szép volt, fiúk!"-kal búcsúztatták az újabb értékes győzelmet szerző kedvenceiket.

Pintér Attila:

– A legfontosabb, hogy győztünk. Helyenként jól is játszott a csapat, ám a nagy győzni akarás miatt időnként akadt egy-két periódus, amikor kapkodtunk. Összességében azonban hetven percig jól futballozott a társaság. Kalapot emelek a fiúk előtt.

Nagy Tamás:

– Gratulálok a soproniaknak, akiken nagyon nagy nyomás volt. Az persze nem kérdés, mi lett volna, ha az első félidőben értékesítjük a helyzeteinket. Mi kihagytuk azokat, a Matáv pedig gólokkal büntetett.

Kiesett Czink Melinda is a US Openen

A 3. helyen kiemelt Lindsay Davenport villámgyőzelmet aratott Czink Melinda felett az amerikai nyílt… Tovább olvasom