2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 9°C | 18°C Még több cikk.

Tudnak támadni, ha hagyja az edző: Győri ETO FC-Ferencváros 1-0

Pörgős első, visszafogottabb második félidő: A Ferencváros ellen szerzett három pontot a Győri ETO. Koltaiék az elmúlt időszakban megszokotthoz képest kreatívan, gólratörően játszottak. Bebizonyosodott, ez a csapat képes támadó focit játszani.

Győri ETO FC–Ferencváros 1-0 (0-0)
Monicomp Liga-mérkőzés, 20. forduló
Győr, ETO Park, 4000 néző
V.: Andó-Szabó

ETO: Sztevanovic – Takács, Djordjevic, Fehér Z., Völgyi – Pilibaitis, Kiss M., Ji-Paraná, Dinjar (Dudás 70.p.) – Koltai (Bouguerra 78.p.), Aleksidze (Trajkovic 78.p.)
Vezetőedző: Csertői Aurél

FTC: Ranilovic – Csizmadia, Tutorics, Dragóner, Rodenbücher – Rósa D., Maróti (Sztanic 52.p.), Andrezinho (Tóth B. 55.p.) – Heinz – Schembri, Morales (Abdi 69.p.)
Vezetőedző: Prukner László

Gólszerző: Aleksidze (50.p.)

Prukner László: Gratulálok a Győrnek a győzelméhez. A találkozó elején a kapunk elé szorítottak bennünket. Később nagy küzdelmet hozott a meccs. A döntetlenre rászolgáltunk volna, de az egyéni hibák eldöntötték a találkozót.

Csertői Aurél: Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy egy hazai csapatnak kell. Helyzeteink voltak, de ezeket nem tudtuk kihasználni. A második félidő elején egy fantasztikus akció végén betaláltunk. Hatvan percig nagyszerűen játszottunk. A Fradi erős hajráját kivédekeztük.

Kiss Máté: Jól játszott a csapat, együtt voltunk, küzdöttünk egymásért. Hajtani kellett, de ez nem csapott át idegességbe. A lényeg, hogy megőriztük az előnyt.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

78. perc: Kettős csere az ETO-nál. Aleksidze és Koltai ment le. Trajkovic és Bouguerra állt be.

70.perc: Cserél az ETO is. Dinjar helyére Dudás jön.

69. perc: Újabb vendég csere. Morales le, Abdi be.

60. perc: Tóth Bence gyenge távoli lövését könnyedén fogta Sztevanovic.

55. perc: Andrezinho helyére Tóth Bence állt be.

52. perc: Cserél a Fradi. Marótit Sztanic váltja.

50. perc: Vezet az ETO! Koltai futott el a jobb oldalon, és pontosan tette középre a labdát laposan. Az érkező Aleksidze becsúszva 6 méterről a hálóba lőtt. 1-0.

48. perc: Koltai kapott sárga lapot.

47. perc: Szép hazai akció futott végig a jobb oldalon, amelynek végén Kiss M. passzára Ji-Parana érkezett, de jobbal "eltörte"  labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Győri ETO FC-Ferencváros 1-0

45. perc: Takács szólózott végig a vendégek térfelén, majd a tizenhatoson belül jobbra passzolt az érkező Koltai elé, aki 10 méterről ellőtte a labdát keresztben a kapu előtt. Vége az első félidőnek.

42. perc: Völgyi kapott sárgát.

41. perc: Eúttal Pilibaitis emelt a meginduló Aleksidze elé. A balos lövés megint méterekkel elkerülte a bal alsó sarkot.

36. perc: Ji-Paraná tette le a labdát a bal oldalról meginduló Aleksidze elé, aki 16 méterről kapásból lőtt ballal. Felejthető.

34. perc: Maróti állította meg szabálytalanul Ji-Paranát. Sárga lap.

25. perc: ETO-ziccer maradt ki. Ji-Paraná passzával lépett ki a bal oldalon, már a tizenhatoson belül Aleksidze. A csatár 7 méterről a kimozduló Ranilovicba lőtte a labdát.

22. perc: A -zöld-fehér rangadóhoz mérten - kevés néző ellenére remek a hangulat a lelátón. A Fradi-tábor benépesítette az egyik kapu mögött lévő állóhelyi részt, de hangerőben nem maradnak le a hazai drukkerek sem.

19. perc: A legnagyobb Fradi-helyzet maradt ki. Egy szöglet után Rodenbücher érkezett a kaup előtt, és 8 méterről csúsztatott a bal felső felé. Nem sokkal tévesztette el a kaput.

16. perc: Az első ferencvárosi próbálkozás meglehetősen sutára sikerült. Dragoner pörgette fel magának a labdát, és 22 méterről legalább 8 méterrel kapu fölé lőtt.

8. perc: Többet támad az ETO, és ezek többsége veszélyt is jelent a Fradi kapuja előtt. Aleksidze emelt be egy laza mozdulattal a kapu előterébe, Ji-Parana elpöckölte a labdát a kimozduló Ranilovic fölött, de célt tévesztett. Közben az asszisztens lest jelzett.

5. perc: A szöglet után Dinjar vállalt be egy bonbát 15 méterről. Megint kellett a vendégek kapusának bravúrja.

5. perc: Aleksidze lőtt ballal nagy erővel kapura az ötös bal oldaláról. Ranilovic szögletre ütötte a labdát.

4. perc: Ji-Paraná jobb oldali szabdrúgását az ötösről fejelték ki a Fradi védői.

1. perc: A fehérben játszó Ferencváros kezdte a mérkőzést. A hazaiak zöld szerelésben léptek pályára.

A fővárosi zöld-fehérek elleni összecsapás mindig több, mint egy bajnoki találkozó, bizonyíték erre a két gárda tavalyi győri összecsapása, amelyre ötezren voltak kíváncsiak

„Attól függetlenül, hogy a Ferencváros legutóbb öt góllal kikapott, második helyen áll a bajnokságban és tíz ponttal többel rendelkezik, mint az ETO. Agresszív játékot játszanak, és a legutóbbi szereplésükből nem indulhatunk ki. Nagyon fegyelmezett és hatékony játékkal tudjuk őket legyőzni szombaton, a célunk természetesen a győzelem" - emelte ki Csertői Aurél a győriek vezetőedzője.

A szakvezető öt sárga lapja miatt nem számíthat az eltiltott Sztanisic játékára, s sérülés miatt Tokody, Nicorec, Szabó O. és Berde sem léphet pályára.

A Ferencváros elleni találkozóra jegyet váltók, belépőjükkel féláron tekinthetik meg a Gyirmót–Pécs NB II-es rangadót, amelyet április 2-án rendeznek.

Ez történt a két csapat legutóbbi győri meccsén

A Győri ETO FC és a Ferencváros tavaly szakadó esőben mérkőzött meg egymással, közel 5000 néző előtt. Pintér Attila győri edzőként először és utoljára vezette hazai pályán csapatát a Fradi ellen.

Az első félidő parádésan kezdődött: Tokody Tibor a 7. percben szerezte meg vezetést az ETO-nak. Alig telt el pár perc a középkezdés után, az azóta már a Middlesbrough csapatát erősítő Tarmo Kink 16 méterről lőtt a kapu jobb oldalába. Tokody Tibor kiállítása után a csapat tíz emberrel is derekasan helytállt. A mérkőzés végén sikerült a Ferencvárosnak Abdi góljával szépítenie.

A Győri ETO FC kapujában Sztevanovic állt, Tokody, Djordjevic, Eugene, Koltai, Fehér, Józsi, Kink, Nicorec, Aleksidze szerepeltek a kezdőcsapatban.

Dinjar a 60. percben, a mérkőzés utolsó percében El-Araici és Adilovic is pályára lépett.