2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 0°C | 13°C Még több cikk.

Triatlon: Major versenyt nyert

A győri Széchenyi ESE versenyzője, Major József nyerte a US Leadman 125 elnevezésű hosszú távú triatlonversenyt Arizonában.

A 2,5 km úszásból, 109,5 km kerékpározásból és 13 km futásból álló viadal 500 indulója között több profi versenyző is rajthoz állt, de Major József az idei eredményei alapján a kiemeltek között kapott helyett.

Az első szám, az úszás meglepően jól sikerült számára, de így is csaknem hatperces hátránnyal vágott neki a kerékpáros távnak, ám az arizonai sziklás kősivatagban felzárkózott az élcsoporthoz. Majornak a futás az erőssége, így a harmadik legjobb futóidővel, 4:18.58 órás összteljesítménnyel biztosan, 3 perc 12 másodperces előnnyel szerezte meg a győzelmet.

A nőknél az amerikai Christina Jackson a 3. legjobb úszóidő után a 2. legjobb kerékpárosidőt teljesítette, végül a legjobb futóidővel szakította át a célszalagot.

Csank János: ˝Játék már van, eredményesség nincs˝

Bár a mutatott játékkal már elégedett, az eredményesség tekintetében csalódott az NB II-ben szereplő… Tovább olvasom