2017. 02. 22. szerda - Gerzson 3°C | 12°C Még több cikk.

Triatlon: eredmények és pénzhiány

Több nagy versenyen is eredményesen szerepelt az elmúlt hetekben a soproni Poór Brigitta.
Sikeres versenyeken van túl Poór Brigitta, a soproni X2S-Kona Team-Salomon versenyzője.

Előbb a szlovákiai Myjavában rendezett ETU Cross Triathlon Európa-bajnokságon az elit felnőtt női kategóriában a 4. helyezést érte el.

Európa legjobb terep-, illetve országúti triatlonosai jelentek meg a versenyen, ahol meglehetősen mogorva körülmények fogadták a versenyzőket. A táv 1 km úszás, 28 km mountain bike, majd 8 km futás volt.

„Óriási kihívást jelentett a 13 fokos hegyi tóban úszni. Több versenyző szédelegve ért be a depóba, hogy a kerékpárra pattanjon. A versenyt megelőző esőzések sártengerré változtatták a kerékpárospályát, amelybe még egy nagyon meredek sípályán való felmászást is beiktattak a rendezők. A futás során is hasonlóak voltak a körülmények – idézte fel a viadalt Poór Brigitta, aki harmadikként lépett partra a jeges úszásból, fantasztikus kerékpározással a 4. helyen vághatott neki a futásnak, ami nagyon jól sikerült. – A harmadik helyért küzdöttem, de végül meg kellett elégednem a negyedik hellyel, ami így is fantasztikus a felnőttek között 21 évesen."

Ezután Magyarország legnagyobb mountain bike rendezvénye következett a versenyek között a sorban: Visegrádon a Duna Mountain Bike Maratonon állt rajthoz a soproni versenyző. A profi női verseny 70 km-es távja nagyon nehéz terepen vezetett a Pilis legnehezebb emelkedőin és lejtőin. A rekkenő hőségben megrendezett versenyen Poór Brigitta az abszolút 3. helyen érkezett célba, megelőzve több hazai mountain bike élversenyzőt és többszörös Ironman-bajnokot is.

Csehország volt a következő úti cél, ahol is az XTERRA Közép-Európa-kupa egyik állomását, az XTERRA Décin extrém tereptriatlon-versenyt rendezték.

„Sprinttávú versenyről lévén szó, »csak« egy km úszás, 18 km mountain bike és hét km futás volt a penzum. Hatalmas kihívást jelentett az igen erős sodrású Elba folyóban való úszás, amit a versenyzők kilencven százaléka csak szabálytalanul tudott teljesíteni, ugyanis a pályát jelölő bójákat az erős sodrás miatt nem lehetett megkerülni. Én megpróbálkoztam ezzel, emiatt komoly hátrányba kerültem, s hatodikként léptem partra a profi női mezőnyben, ezután következett azonban a kerékpár, ami nagyon technikás, nagyon nehéz, meredek emelkedőkkel tarkított pálya volt. Itt sikerült felküzdenem magam, s a negyedik helyről kezdhettem meg a futást. Ezt az előkelő helyezést pedig megtartottam a célig" – mondta Poór Brigitta.

Az elmúlt hétvégén Pilisvörösváron rendezték a mountain bike olimpiai számának országos bajnokságát. Az elit női kategóriában 4 kört kellett teljesíteni a 6,4 km-es, 260 m szintkülönbséget tartalmazó pályán. A soproni lány érett versenyzéssel a 23 év alattiak versenyében a dobogó második fokára állhatott fel. Ugyanezen a viadalon klubtársa, Erdélyi Eszter a felnőtt nőknél lett ugyancsak második.

Pihenésre ezek után sincs lehetőség, Poór Brigitta a hétvégén az ausztriai Falkertsee-nél rendezendő King of the Mountain extrém triatlonversenyen áll rajthoz, majd jön a mountain bike maraton országos bajnokság Egerben, aztán pedig a XTERRA Világkupa-sorozat európai állomásai, a cseh, a német, valamint a Europe Tour utolsó állomásaként a svájci viadal.

Ezek remek felkészülő versenyek lesznek az idei év fő versenyére, az október 25-én Mauiin esedékes XTERRA-világbajnokságra, melyen egyelőre bizonytalan a soproni tehetség szereplése. Hiába szerzett már korábban kvótát a sportoló, az anyagi háttere egyelőre nem biztosított.
„Még egy kis idő hátravan a versenyig, remélhetőleg megoldódik a probléma, s ott tudok lenni pályafutásom eddigi legnagyobb versenyén" – tette hozzá a soproni triatlonos.

• 1. bp 2010. július 20. 13:13
    „Az eredmények tényleg elismerésre méltók, de az már nem túl korrekt, hogy budapesti egyesületnél versenyezve, megyei támogatást vár.”

Újabb bokszcsata a Győr Plazában

Rövid nyári szünet után július 29-én 19 órától folytatódik a BoxingONE Championship –… Tovább olvasom