2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

Triatlon: élete legjobbjával a húsz között

Major József élete legjobb eredményét érte el az ironman-világbajnokságon és legjobb magyarként a 19. helyen ért célba.
A versenyt a hagyományoknak megfelelően a Hawaii-szigeteken, Kailua-Konán rendezték.

Közel kétezer versenyző kvalifikálta magát az ironman-világbajnokságra, ahol mindenkinek a triatlon klasszikus távját – 3,8 km úszást, 180 km kerékpárt és 42,2 km futást – kellett egyben teljesítenie.

A győri Széchenyi ESE versenyzője megjavította az itt elért eddigi legjobb időeredményét, s 8 óra 39 perc alatt ért célba.

A férfiaknál Craig Alexander személyében ausztrál győzelem született (ideje: 8:03.56), a nőknél negyedszer is az angol Chrissie Wellington nyert (8:55.08).

Major József mindent egybevetve elégedett hawaii teljesítményével.

„Idén folyamatosan komoly problémák voltak a gyomrommal, de alapos odafigyeléssel az utolsó öt hétben sikerült a gyulladást megszüntetni és a verseny előtti héten stabilizálni az állapotomat. Valószínűnek tartom, hogy az amúgy is érzékeny gyomrom a terhelés hatására rosszul viselte a tömény energiaszeleteket és energiaitalokat, amiket adtak a frissítőknél.

Így kiesett az a kulcsfontosságú tizenhat kilométer, amit ha megnyomok, ott lettem volna a tizenegyedik-tizenkettedik helyen és ki tudja, ha már olyan közel vagyok, talán elérhető lett volna az a pódium is. (Konán a legjobb tízet díjazzák – a szerk.) Mint tudjuk azonban, nincsen ha. Így is örülök, hogy sikerült javítanom az eddigi eredményemen, és még ha kis lépésekkel is, de jó tudni, hogy haladok előre" – írta honlapján (www.majorjozsef.hu) a versenyző.

• 1. kaucsukcsuka 2011. október 12. 22:45
    „szép volt Józsi!
    Gratula!”

Debrecenben is Hajrá, Győr! - Szurkolói busz

A bajnokságban második helyen álló Győri ETO FC és a jelenlegi listavezető Debreceni VSC játssza… Tovább olvasom