2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 6°C Még több cikk.

Trajkovic duplájával győzött az ETO - fotók

A labdarúgó NB I 19. fordulójában a listavezető Győri ETO FC együttese 2:1-re győzött hazai pályán a sereghajtó Siófok ellen.

A bajnoki címért hajtó ETO 2:1-es győzelmet aratott hazai pályán a Siófok ellen. Pintér Attila együttese továbbra sem talált legyőzőre az első forduló óta.

Győri ETO FC – FGSZ Siófok 2:1 (1:0)
ETO Park, 4000 néző. Vezette: Radványi (Kispál, Szalai)

ETO: Stevanovic – Svec., Lipták, Had, Völgyi – Kamber – Pátkai, Trajkovic – Kink (Kvilitaia, 83.), Strestík (Dudás, 70.), Varga R.. Vezetőedző: Pintér Attila.

Siófok: Kurucz P. - Fehér Zs., Deák., Tímár, Fejes – Windecker, Kecskés T. - Pál Sz., Melczer, Nagy T. (Fodor, 85.) - Máté J (Mokánszky, 67.). Szakmai igazgató: Horváth Károly.

Gólszerző: Trajkovic (39., 61.), illetve Máté J. (64.)

Sárga lap: Trajkovic (18.), Had (53.), illetve Pál Sz. (16.), Fejes (81.)

Kiállítás: Fejes (84.)

Pintér Attila: - Tudtuk, hogy egy fegyelmezett csapat érkezik hozzánk. Most már mindenki minket akar megverni, a játékosak okosan játszottak ma is, próbáltuk sokat járatni a labdát. A gólokon kívül is voltak lehetőségeink, ismét gratulálok a játékosoknak! Sok sikert kívánok a Siófoknak a továbbiakban!

Horváth Károly: - A mi helyzetünkben a csapat hozzá állásával elégedett vagyok. Nyíltan játszottunk, igyekeztünk jó teljesítményt nyújtani. Csalódott vagyok annak ellenére, hogy az ETO megérdemelten nyert. Nehezen éljük meg, hogy az elmúlt két mérkőzésen jól játszottunk, de nem sikerült pontot szereznünk. Sok győri ismerősöm van, tiszta szívemből kívánom, hogy az ETO nyerje meg a bajnokságot.

Győri ETO FC - Siófok: 2-1. Fotó Bertleff András

A mérkőzés előtt köszöntötték a 75. születésnapját ünneplő Tóth Lászlót, aki 1963-ban bajnoki címet nyert a zöld-fehérekkel. A kezdőrúgást Tóth László, valamint Hlagyvik Gábor, a 30 éve bajnokságot nyert csapat középhátvédje végezte el.

Ahogy az várható volt az első félidő elején a jóval esélyesebb listavezető győriek birtokolták többet a labdát, de komolyabb helyzetet nem sikerült kidolgozniuk. Az első negyed óra után viszont már a zöld-fehérek számos helyzetet is kialakítottak, de Lipták és Trajkovic fejesénél is bravúrral védett Kurucz.

A folytatásban bátrabban kezdett játszani a vendégegyüttes, először Pál Szabolcs laposan a kapu bal oldala, majd a kölcsönben Siófokon játszó Windecker lőtt kevéssel a kapu jobb felső sarka mellé. Már egy-két füttyszót hallhattunk a lelátóról, de a közönség nagyobb része türelmesen várta Vargáék jobb játékát, valamint az első győri találatot is.

Az ETO nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt és a mérkőzés 39. percében egy szép bal oldali összjáték végén Strestík élesen belőtt labdáját Trajkovic bevetődve fejelte a kapu jobb oldalába.

Szünet után hamar el szerette volna dönteni a mérkőzést Pintér Attila együttese, igyekeztek minél előbb megszerezni a megnyugtató második találatot. Negyedóra elteltével egy szép támadás végén Trajkovic második fejes góljával sikerült is az elképzelés, ám három percen belül Máté szépíteni tudott, így továbbra is csak egygólos volt a győri előny.

A szépítő találat után a vendégegyüttes birtokolta többet a labdát és főként a zöld-fehérek térfelén zajlott a játék, de egyszer sem kellett nagyobb védést bemutatnia Stevanovicnak. A kisebb siófoki mezőnyfölényt követően az ETO feljebb tolta a védekezését, valamint cserékkel is próbálta frissíteni csapatán Pintér Attila vezetőedző.

Az ETO együttese végül kevésbé látványos játékkal, de megérdemelten győzött, így a bajnoki cím megszerzéséhez újabb fontos három bajnoki pontot szerzett.

Vége a találkozónak!

90.p. Két perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

88.p. Dudás cselezett ki egy védőt, majd lőtt nagy erővel 20 méterről kevéssel a jobb oldali kapufa mellé.

85.p. Nagy Tamás helyére Fodor Marcell érkezett a pályára.

84.p. Fejes a kiállítás sorsára jutott. Trajkoviccsal szemben szabálytalankodott, amelyért megkapta második sárga lapját.

83.p. Kinket Kvilitaia váltotta a győrieknél.

81.p. Fejes kapott sárga lapot reklamálásért.

75.p. Az elmúlt percekben a vendégek birtokolják többet a labdát és főként a győriek térfelén zajlik a játék.

70.p. Strestík helyére Dudás érkezett a pályára.

70.p. Windecker lőtt 18 méterről, bal lábbal kevéssel a kapu fölé.

67.p. A gólszerző Máté helyére Mokánszky érkezett a pályára.

64.p. Szépített a Siófok! Nagy Tamás bal oldali beadását Pál fejelte vissza Máté elé, aki 10 méterről jobb lábbal lőtt a kapu jobb oldalába. 2:1

61.p. Góóóóóól! Svec jobb oldali beadását a hosszún álló Varga fejelte vissza a középen érkező Trajkovic felé, aki 2 méterről fejelt a kapu közepébe. 2:0

53.p. Had kapott sárga lapot Melczer felrúgásáért.

49.p. Völgyi bal oldali szabadrúgása után Kamber fejelt 7 méterről a kapu bal oldala felé, de könnyedén fogta a labdát Kurucz.

46.p. Elkezdődött a második félidő.

45.p. Vége az első játékrésznek!

44.p. Kink lőtt 22 méterről bal lábbal nagy erővel a kapu közepe felé, de Kurucz magabiztosan fogta a labdát.

39.p. Góóóóóóóól! Szép bal oldali összjáték végén Strestík beadását Trajkovic bevetődve három méterről fejelt a kapu jobb oldalába. 1:0

35.p. Kamber jobb oldali beadása után Pátkai lőtt nagy erővel jobb lábbal, ám a próbálkozás egy védőben elakadt. A győriek kezezést reklamáltak.

33.p. Szép győri támadás végén Kink jobb oldali beadásáról centikkel maradt le Trajkovic középen.

32.p. Pál Szabolcs cselezett ki két győri védőt az alapvonalnál, majd éles szogből lőtt laposan a kapu bal oldala mellé.

30.p. Jobb oldai beadás után Varga elé pattant a labda, aki nagy helyzetben lövés helyett cselezni próbált, így elúszott a lehetőség és a védők tisztázni tudtak.

24.p. Nagy helyzetet hagyott ki a Siófok. Windecker cselezett ki két védőt, majd lőtt 14 méterről bal lábbal kevéssel a kapu jobb felső sarka mellé.

23.p. Melczer jobb oldali szabadrúgását Fehér csúsztatta meg veszélyesen, a középre tartó labdát Stevanovic magabiztosan hárította.

20.p. Völgyi bal oldali beadását Trajkovic csúsztatta meg, de Varga elől Kurucz idében mentett.

18.p. Trajkovic is sárga lapot kapott Melczer felrúgásáért.

16.p. Pál Szabolcs kapott sárga lapot, Vargával szemben szabálytalankodott.

12.p. Jobb oldali beadás után Trajkovic fejelt 10 méterről, Kurucz csak a felső kapufa segítségével tudott hárítani.

11.p. Az első győri lehetőséget láthattuk. Völgyi bal oldali szabadrúgása után Lipták fejelt 8 méterről a kapu jobb alsó sarka felé, de Kurucz bravúrral szögletre ütötte a labdát.

6.p. Az elmúlt percekben mezőnyjátékot láthattak a nézők, egyik csapat sem dolgozott ki helyzetet.

1.p. A vendégek kezdték a találkozót!

A mérkőzés előtt köszöntötték a 75. születésnapját ünneplő Tóth Lászlót, aki 1963-ban bajnoki címet nyert a győriekkel. A kezdőrúgást Tóth László, valamint Hlagyvik Gábor, a 30 éve bajnokságot nyert csapat középhátvédje végezte el.

Győri ETO FC – FGSZ Siófok
Vezeti: Radványi (Kispál, Szalai)

ETO: Stevanovic – Svec., Lipták, Had, Völgyi – Kamber – Pátkai, Trajkovic – Varga, Strestík, Kink. Vezetőedző: Pintér Attila.
Csere: Molnár P. (k), Dudás, Pilibaitis, Nicorec, Tokody, Kvilitaia, Djordjevic.

Siófok: Kurucz P. - Fehér Zs., Deák., Tímár, Fejes – Windecker, Kecskés T. - Pál Sz., Melczer, Nagy T. - Máté J.. Szakmai igazgató: Horváth Károly.
Csere: Heinrich (k), Horváth B., Kiss M., Kiss Z., Menyhárt, Mokánszky, Fodor.

A bajnoki címre törő ETO-nak kötelező a három pont begyűjtése a táblázat utolsó helyén álló Siófok ellen. Mindez ennek ellenére nem ígérkezik könnyű feladatnak a szívósan küzdő sereghajtó ellen.

Koltai Tamás a tegnapi edzésen megsérült, még nem tudni, mennyit kell kihagynia, így Andric mellett egy újabb csatár esett ki a csapatból.

Pintér Attila vezetőedző: „Nagyon fegyelmezetten játszott a csapatunk Kaposváron, de ez a Siófokra is igaz volt, hiszen egy-nullra vezetett Szombathelyen és a Haladás csak két tizenegyesgóllal tudott fordítani. Biztos, hogy egy hajtós, fegyelmezett csapattal találkozunk, így nagy szükségünk lesz szurkolóink támogatására, mert mindenképpen itthon akarjuk tartani a három pontot."

Várható összeállítások:

ETO: Stevanovic – Takács Á., Lipták, Had, Völgyi – Kamber – Pátkai, Trajkovic – Varga, Strestík, Kink. Vezetőedző: Pintér Attila.

Siófok: Kurucz P. - Fehér Zs., Nyári T., Tímár, Fejes – Windecker, Kecskés T. - Pál Sz., Melczer, Nagy T. - Máté J.. Szakmai igazgató: Horváth Károly.

A mérkőzésről online tudósítást adunk 18.30-tól.