2018. 08. 15. szerda - Mária 19°C | 28°C Még több cikk.

Továbbra is veretlenül: SEAT Lami-Véd Győr-Szolnok 92-74

A hétközi Európa-kupa-bravúr után a bajnoksgban is fontos meccset nyert a SEAT Lami-Véd Győr. Tapodi Péter csapata a Szolnokot verte 18 ponttal.
SEAT LAMI-VÉD GYŐR - SZOLNOK 92-74(28-20, 20-19, 23-17, 21-18)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 300 néző. V.: Bognár, Boros.

SEAT Lami-Véd: Englert 7/3, CARSON 17/6, VIDA 16/6, Kublina 13/6, OLAJUWON 18.
Cs.: KOVÁCS K. 13/3, Semsei 3/3, Simon 2, Nagy D. 2, Horváth Zs., Őri 1.
Edző: Tapodi Péter.

Szolnok: Ristic 12/6, PUNGOR 22/15, BOSKOVICS 13/9, Serbán 2, Cvetanovics 4.
Cs.: KMÉZICS 14/6, Szondy 7, Gáspár, Molnár A.
Edző: Mészáros Zoltán.

Sokpontos meccsen apró lépésekkel menetelt a győzelem felé a SEAT Lami-Véd Győr. Carsonék minden negyedben növelték néhány ponttal az előnyüket, míg kialakult a magabiztos győzelem. A bajnokságban most jönnek a legnehezebb feladatok (a Sopron, és a Pécs elleni mérkőzések) így a védekezésben gyakran előforduló hibákon mindenképpen javítani kell.

Tapodi Péter: A hétközi, rendkívül hosszú utazás és a pénteki két erősebb edzés legfeljebb  ok lehet, de mentség nem a csapat harmatos produkciójára.

40. perc: Ristic 92-72. Kmézics 92-74.

39. perc: Nagy 90-69. Vida 92-69.

38. perc: Vida 89-69.

37. perc: Vida 85-66. Szondy 85-68. Szondy 85-69. Kovács 87-69.

36. perc: Kovács 83-62. Szolnoki időkérés. Boskovic 83-65. Szondy 83-66.

35. perc: Szondy 79-62. Horváth 81-62.

33. perc: Ristic 77-60. Kovács 79-60.

32. perc: Kmézics 75-58. Kublina 77-58.

31. perc: Olajuwon 73-56. Olajuwon 75-56.

A harmadik negyed után: 71-56

Magabiztosabb a hazai csapat, mint a harmadik negyedben. A Szolnok fut az eredmény után, és több hibát vét. Ha a játékrész ején csökken a különbség, még izgalmassá teheti a meccset a Szolnok.

30. perc: Boskovic 67-54. Englert 69-54. Kmézics 69-56. Kovács 71-56.

29. perc: Olajuwon 67-51.

28. perc: Kmézics 63-49. Carson 64-49. Őri 65-49. Pungor 65-51.

26. perc: Kovács 60-46. Piungor 60-48. Kovács 63-48.

25. perc: Carson 58-46. Szolnoki időkérés.

24. perc: Boskovic 54-46. Carson 56-46.

23. perc: Olajuwon 52-44. Olajuwon 54-44.

22. perc: Carson 51-44.

21. perc: Kmézics 48-42. Ristic 48-44.

A félidőben: 48-39.

Nagy taktikai csata sok kosárral, és sok hibával. Elhúz a Győr, felzárkózik a Szolnok. Röviden így foglalható össze az első féldő. A hazaiaktól több kell a győzelemhez.

20. perc: Englert 48-38. Szondy 48-39.

19. perc: Englert 45-35. Pungor 45-38.

18. perc: Nagy 41-35. Szolnoki időkérés. Kublina 43-35.

17. perc: Olajuwon 40-33. Cvetanovic 40-35.

16. perc: Semsei 39-33.

15. perc: Ristic 34-33. Olajuwon 36-33.

14. perc: Hazai időkérés. Kmézics 34-30.

13. perc: Pungor 32-25. Pungor 32-28. Carson 34-28.

12. perc: Kublina 32-23.

11. perc: Olajuwon 30-20. Pungor 30-23.

A triplák negyedében valóban hárompontos-háború zajlott. Szinte felváltva szórták a hármasokat a csapatok. A hazaiak egyelőre annyivel vannak előrébb, hogy a Szolnoknak volt egy három perces gólcsendje.

10. perc: Olajuwon 26-15. Pungor 26-18. Olajuwon 28-18. Szondy 28-20.

9. perc: Vida 24-15.

8. perc: Vida 20-15. Horváth 22-5.

7. perc: Kmézic 15-15. Carson 17-15.

6. perc: Pungor 15-12.

5. perc: Kublina 12-7. Cvetanovic 12-9. Carson 15-9.

4. perc: Kublina 9-4. Pungor 9-7.

3. perc: Carson 6-2. Serbán 6-4.

2. perc: Kublina 4-0. Cvetanovic 4-2.

1. perc: Vida 3-0.

Englert, Vida, Kublina, Carson, Olajuwon a hazai kezdőötösben.

A hétközi Európa-kupa-bravúr után ma 18 órakor a Szolnok csapatát fogadja a Magvassy-csarnokban a győri együttes. Tapodi Péter vezetőedző így látja az esélyeket: „Nehéz mérkőzés előtt állunk, remélem, a Szolnok komoly erőkifejtésre késztet majd bennünket. Mindenképpen ki kell elemezni a Saarlouis ellen elkövetett hibákat, hogy megtudjuk, mi az oka a hullámzó játékunknak. Djelmis szinte biztos, hogy nem játszhat, helyére Simon Zsófia és Nagy Dóra léphet. Mindenképpen csak a győzelem az elfogadható eredmény."

NBII: Fradit vert a Gyirmót

A 13. fordulóban a Ferencváros B otthonában győzött a Gyirmót, és élre állt a bajnokságban. Az ETO B… Tovább olvasom