2018. 07. 21. szombat - Dániel, Daniella 17°C | 30°C Még több cikk.

Továbbra is veretlen tavasszal a Győr: ETO FC-MTK 2-0 - galéria

Továbbra is veretlen a tavaszi idényben a Győri ETO FC a Soproni Ligában. Pintér Attila csapata a 28. fordulóban Józsi és Koltai góljaival legyőzte az MTK-t.

GYŐRI ETO FC–MTK 2-0 (0-0)

Soproni Liga-mérkőzés, 28. forduló
Győr, ETO Park, 2000 néző
V.: Bognár (Lémon, Huszár).

Győri ETO FC: Sztevanovic – Babic, Djordjevic, Fehér Z., Szabó – Kink, Pilibaitis Józsi, Tokody – Nicorec (Koltai 59.p.), Aleksidze (Sharashenidze 90.p.)
Vezetőedző: Pintér Attila

MTK: Szatmári Z – Rodenbücher, Balogh B., Szekeres, Hidvégi – Zsidai, Pátkai (Kanta J. 74.p.) - Kulcsár, Szatmári L.(Nikházi 82.p.), Pál – Lázok
Vezetőedző: Garami József

Gólszerző: Józsi (50.p.), Koltai (86.p.)

Erős szélben, szakadó esőben  játszottak a csapatok, az első félidőben a hazaiak  végig mezőnyfölényben voltak. Helyzetek is adódtak előttük, az MTK kapusának több távoli, jó lövést kellett hárítania. Kink kétszer és Tokody egyszer vette célba ily módon a kék-fehérek kapuját. A gólszerzéshez a győriek Józsi révén  álltak legközelebb, a középpályás remek lövése azonban a felső lécről pattant vissza.

Szünet után aztán Józsi még pontosabban célzott, mint az első játékrészben és azzal a lövéssel gyorsan megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A gól után valamelyest kiegyenlítettebb mérkőzést láthattak a nézők, ám újabb gól a hajráig nem esett. Ekkor Aleksidze parádés átadása után Koltai találatával bebiztosította győzelmét az ETO.

A zöld-fehéreknél az utolsó percekben egy NB I-es újonc mutatkozott be a fiatal grúz csatár, Teimuraz Sharashenidze személyében.

Pintér Attila: – Tudtuk, hogy egy szervezett csapat az MTK, az eddigi mérkőzésein mindig vezetett és a bajnokesélyes Videotont is legyőzte idegenben. Most viszont a mi akaratunk érvényesült az első perctől a lefújásig, de ilyen időben nagyon nehéz volt játszani mindkét csapatnak. Mindent elkövettünk, hogy itthon tartsuk a három pontot. Nagyon örülök, hogy ez sikerült. Fegyelmezett és jó játékkal győztük le az MTK-t.

Garami József: – Nagyon hajtós mérkőzés volt, mindkét csapat végigküzdötte a találkozót. Az első félidőben az ETO nagyszerű támadójátékot mutatott, a második játékrészben, amikor azt éreztem, hogy rendben leszünk, kaptunk egy gólt, ami megpecsételte a sorsunkat. Voltak momentumok, amikből gólt szerezhettünk volna, de összességében meddő volt a támadójátékunk.

Koltai Tamás: – Hajtós meccset játszottunk, amennyi eső esett, ahhoz képest szenzációs volt a pálya talaja. Végig mi uraltuk a meccset és azt gondolom, hogy megérdemelten nyertünk. Örülök, hogy góllal tudtam segíteni a csapatomat a győzelem megszerzésében. Nem tudtam, hogy figyeltet Erwin Koeman szövetségi kapitány, én is az újságból értesültem róla. Hogy milyen folytatást várok? Ha olyan felfogásban játszunk, mint a legutóbbi mérkőzéseken, Debrecenbe is a három pont igényével utazhatunk.

Az ETO fantasztikus sorozata a szombati sikerrel tovább tart: a csapat tavaly november 4. óta veretlen a bajnokságban, azóta tizenhét(!) meccsen nem kapott ki. Két fordulóval az idény vége előtt tavasszal az egyetlen együttes a magyar élvonalban, amely nem szenvedett vereséget. A zöld-fehéreket azért is dicséret illeti, mert a csapat korábban többször bírált támadójátéka is egyre eredményesebb, a Ferencvárosnak és az MTK-nak két-két, a Kaposvárnak három gólt lőttek. A csapatnak minden esélye megvan arra, hogy a bajnokságban megszerezze a bronzérmet: legalábbis a sorsa a saját kezében van.

Az ETO legközelebb szerdán este Debrecenben lép pályára, aztán a zárófordulóban pünkösdvasárnap a Videotont fogadja Győrött.

Valószínű, a bajnoki cím szempontjából is fontos szerepet játszik az  ETO az utolsó két fordulóban, hiszen a két aranyérem-várományos lesz az ellenfele. A győri szurkolók nem szeretnének fehérvári örömöt látni az ETO Parkban...

A mérkőzés online közvetítése:

90. perc: Cserél az ETO. Aleksidze helyére Sharashenidze állt be. Vége a mérkőzésnek.

86. perc: Aleksidze indult meg a középpálya jobb oldaláról befelé, majd pontosan ugratta ki a védők közül kilépő Koltait. A csereként beállt játékos a jobb alsóba passzolt. 2-0.

82. perc: Újabb csere az MTK-ban. Szatmári L. megy le, Nikházi áll be.

74. perc: Cserél az MTK. Pátkait Kanta J. váltja.

68. perc: Szatmári cselezett befelé a tizenhatos előtt a jobb oldalról. Középről lőtt, de Sztevanovic fogta a bal alsóba tartó labdát.

66. perc: Lázok 35 méteres szabadrúgása után Sztevanovic szedte le könnyedén a levegőből a labdát.

59. perc: Cserél az ETO. Nicorec helyére Koltai érkezik.

50. perc: Vezet az ETO! Egy jobb oldali szögelt után Pál felszabadító fejese a játékos kezére pattant, de a játékvezető tovább engedte e játékot. Miközben a nézők kezezést reklamáltak Józsi 15 méterről laposan a jobb alsóba lőtt. 1-0.

47. perc: Lázok tekert kapu fölé egy 20 méteres szabadrúgást.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. A szünetben egyik csapat sem cserélt.

ETO FC-MTK 2-0. Fotó: Bertleff András.

45. perc: Vége az első félidőnek.

40. perc: Aleksidze forgatta be a védőket az MTK kapuja előtt. Lőni már nem tudott, így visszatette a labdát az érkező Tokody elé, aki 13 méterről mellé bombázott.

37. perc: Tokodyt rúgták fel a kaputól 25 méterre, da a játékvezető előnyszabályt mutatott, így Józsi 18-ról óriási erővel lőtt. A középpályás a jobb felső sarkot célozta meg, de a labda a kapufáról pattant vissza a mezőnybe.

34. perc: Egy szöletet követően Zsidai fejelt Tokody mellett 6 méterről fölé.

31. perc: Kink vállalt be egy lövést megint, ezúttal a jobb összekötő helyéről, laposan, ballal. A labda az egyik MTK-védőről pattant szögletre.

27. perc: Szatmári óriási bravúrja mentette meg a góltól az MTK-t. Kink 25 méteres bombáját ütötte ki vetődve a kapus.

22. perc: Kulcsár vezette fel a labdát a jobb oldalon. A kapu előterébe érve egy csellel becsapta Pilibaitist, mjd 15 méterről laposan lőtt. Sztevanovic hárított.

21. perc: Tokody lőtt fölé 23 méterről.

20. perc: Nicotrec elégelte meg a labdatologatást, a tizenhatos jobb sarkáról csavart kapura. Méterekkel célt tévesztett.

10. perc: Tokody helyzete után nem volt gólszerzési lehetőség egyik kapu előtt sem. Mezőnyjáték az esőben. Egyelőre ennyi.

1. perc: A mérkőzést szakadó esőben, és viharos szélben az MTK kezdte. Az első gólszerzési lehetőség az ETO előtt adódott. Tokody vezette fel a labdát a bal oldalon. Jó 25-ről lőtt, centikkel a bal kapufa mellé.

Ahhoz, hogy a zöld-fehérek megőrizzék a nemzetközi kupaindulást jelentő pozíciójukat, ma mindenképpen nyerniük kellene a rapszodikusan szereplő fővárosiak ellen.

Az ETO legutóbb hazai pályán két bombagóllal magabiztosan győzte le a Ferencvárost, majd az elmúlt hétvégén Kaposváron győzött 3–1-re úgy, hogy a második félidőben jó játékkal vert helyzetből fordított. Hasonló teljesítménnyel az ETO jó eséllyel pályázik arra, hogy legyőzzék az MTK-t is. A hazaiak igyekeznek a lehető legjobban felkészülni a mai összecsapásra, ennek érdekében rejtekhelyre vonultak.
Pintér Attila, a Győri ETO vezetőedzője:

„Mindig a soron következő feladatra kell koncentrálnunk, ez most az MTK elleni mérkőzés. A legfontosabb, hogy itthon tartsuk a három pontot."
A sok fiatal játékost felvonultató kék-fehérek miközben még különböző pletykákra is okokat adó vereségeket szenvedtek hazai pályán az utóbbi időben, idegenben legyőzték az egyik nagy bajnokesélyesnek tartott Videotont. Ma vajon melyik arcukat mutatják?

Ki mit vár?

A két klub közös történelmében több olyan játékos szerepel, akik mindkét együttes színeit viselték. Közülük szólaltattunk meg néhányat a mai mérkőzés esélyeiről.

Preszeller Tamás: „Úgy érzem, hogy jó passzban van az ETO, fontos mérkőzéseket nyert meg. A csapat eddig megszokott masszív játéka mellett  több játékos úgy tűnik, megtalálta a góllövő cipőjét.  Az MTK képzett, jó játékosokból áll, így én egy fordulatos, izgalmas mérkőzést és mindenképpen győri győzelmet várok. Arra biztatom a nézőket, jöjjenek ki és szurkoljanak az ETO-nak."

Hannich Péter: „Az MTK stílusosan játszó, fiatal csapat, amely a legutóbbi három hazai mérkőzését jelentős vezetés után elveszítette, miközben győzött a Videoton otthonában. Veszélyes ellenfél, technikailag képett játékosokból áll. Az ETO-t idén még nem láttam játszani, a sok külföldi miatt nem is ismerem a csapatot. Győzzön a jobbik!

Turbék István: „Hogy mit várok? Ha az ETO  harmadik akar lenni a bajnokságban, akkor nyernie kell. Röviden ennyit... Az MTK több meglepő eredményt ért el az utóbbi időben – pozitív és negatív értelemben egyaránt –, kíváncsi vagyok,  szombaton a kék-fehérek milyen játékkal rukkolnak elő.

• 18. RP 2010. május 18. 07:23
    „Azért ha nem tűnt volna fel az ETO is az élbolyban van.”
  • 17. piroskaésabarkasz 2010. május 17. 19:46
    „Jé,hogy eltüntek a "pintértakaroggy" kommentek!Én most is azért azt mondom,a java most jön!Megnézzük ez a defenzif foci mire jó az élbolyban! Azért,Hajrá Győr!”
  • 16. klotzild 2010. május 17. 19:30
    „jól mondtad, ha lenne :) hahahha”
  • 15. IV.Béla 2010. május 17. 18:17
    „12 fcsopron60!

Burgenlandi rabszolgák. :) Volt itt egy megyei kupadöntő két hete, az ETO-Fradi előtt. Azon hol voltál, te hős Sopron-drukker?”
  • 14. lacim6 2010. május 16. 13:13
    „13. hozzászólás fcsopron60 HA lenne de nem lesz HA HA HAHAHA :DDD”
  • 13. fcsopron60 2010. május 16. 12:28
    „2000 néző?

Ez nagyon nevetséges!!

Sopronba ha lenne nb1 és 3.helyen állnánk nem 2000 néző hanem 5000-6000 nézö lenne!!”
  • 12. RP 2010. május 16. 11:59
    „Klasszul játszott a csapat! Jó meccs lesz Debrecenben szerdán.”
  • 8. Arrabona 2010. május 15. 21:06
    „Gratulalálok az ETO-nak! Szurkolunk, hogy megnyerjük az ötödik bronzérmet! Hajrá ETO, Hajrá Győr!”
  • 7. Amorphis 2010. május 15. 21:01
    „Gratulálok a győzelemhez!

Gágágá , .....emtéká! :-)”
  • 6. kiseto 2010. május 15. 20:56
    „Alakul a csapat bízom benne.
    Hajrá ETO

(nézzétek meg a csak magyar csapat Paks mire megy)”
  • 5. Primax 2010. május 15. 20:52
    „2000 néző....”
  • 4. passuth 2010. május 15. 19:16
    „Most voltam Gyirmót meccsen,5-1lett,ha Eto úgy hajt ,mint ők eme pocsék idöben,biztos a győzelem,hajrá ETO”
  • 3. Jethro_Tull 2010. május 15. 17:02
    „Sok nézőre ne számítsanak ! / csak kinéztem az ablakon /”
  • 2. galamblelkü 2010. május 15. 13:09
    „Hajrá ETO!Nyerjetek!”
  • 1. pörkölt 2010. május 15. 12:31
    „nyerni kell!!”

Kézilabda: hat Audi ETO-játékos a válogatottban

A tét nélküli, csehek és az azeriek elleni Európa-bajnoki selejtezőre Mátéfi Eszter kihirdette a… Tovább olvasom