2017. 08. 19. szombat - Huba 19°C | 31°C Még több cikk.

Továbbra is őrzi előnyét Lékó Péter

A magyar nagymester a svájci Brissagóban zajló profi sakk világbajnoki döntő kilencedik mérkőzésen remizett a címvédő orosz Kramnyikkal. Az állás így öt partival a vége előtt 5-4 Lékó javára.
A magyar nagymester a csata során harmadszor húzott 1.d4-et, riválisa pedig ezúttal a vezérindiai védelmet választotta. Lékó egyre többet gondolkodott, számára az állás sötéttel ugyanis jóval ismertebb. Nehezen talált tervet, és csupán 36 percnyi ideje maradt, amikor a 16. lépés után elfogadta ellenfele "békekötési" ajánlatát.

A játszmát követő sajtótájékoztató csak pár pillanatig tartott, majd a felek gyorsan visszautaztak Asconába, és máris megkezdték a felkészülést a következő mérkőzésre.

Az esemény összdíjazása egymillió svájci frank, amelynek a győztes 60, a vesztes pedig a 40 százalékát kapja. 7-7-es döntetlen esetén Kramnyik marad a világbajnok.

(Forrás: Mobilpress, MTI)