2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Továbbra is nyeretlenül

Győri ETO FC–Siófok 2–2 (0–1) Győr, NB I-es labdarúgó-mérkőzés, 2000 néző. V.: Erdős (Székely, Venczel).
ETO FC: Sebők 2 – Salamon 2, Stark 2,5, Hucika 2 (Herczeg 2,5, 31. p) – Peric 2 (Baumgartner 2,5, 39. p), Jovanovics 2 (Füzi, 68. p), Szanyó 3,5, Jäkl 3, Németh N. 2,5 – Nicsenko 2, Bajevszki 2,5. Szakmai igazgató: Varga Zoltán.

Siófok: Németh G. – Pantics, Pusztai, Koller – Grósz, Schwarcz, Schultz (Sipeki, 46. p), Kovács P. (Kuttor, 81. p), Soós – Szabó Cs. (Filipovics, 60. p), Csordás. Edző: Csank János.
Gsz.: Szanyó 2, ill. Csordás, Koller.
Sárga lap: Jovanovics (19. p), Németh N. (21. p), Soós (55. p), Koller (79. p).
Szögletarány: 10:4 (2:2).

5. p: Csordás lépett ki a védők között, Szabó Cs. elé tolta a labdát, akinek közeli lövését Sebők védte, ám a kipattanó labdát Csordás a léc alá vágta. 0–1.

42. p: Herczeg remek jobb oldali beadását Nicsenko 8 méterről, nagy helyzetben fejelte mellé.
60. p: Filipovics épphogy a pályára lépett, máris fejes gólt ért el, ám szerencsére azt les címén érvénytelenítette a játékvezető. Egy perccel később azonban mégis megszerezte a vezetést a Siófok: Sipeki jobb oldali szabadrúgását Koller kapásból, 12 méterről lőtte a kapuba. 1–2.
72. p: Csordás sokadszor lépett ki a leshatárról, végigrobogott a félpályán, aztán 8 méteres lövését Sebők bravúrral védte, a kipattanó labda Filipovics elé került, akinek 10 méteres lövését a gólvonalon álló Füzi fejelte ki.

Az alapszakasz utolsó előtti fordulójában a felsőházba jutásért vívott mérkőzésen meglepetésre a vendégek kezdtek jobban és eredményesebben. Az ETO fél óra elteltével sem talált rá a megfelelő ritmusra, így Varga Zoltán két horvát idegenlégió- sát is lecserélte. Az átszervezett győri együttes a második félidőben gyorsan egyenlített, ám a siófoki holtpont csak néhány percig tartott. A Balaton-parti gárda, kihasználva a győri védelem megingásait, sorozatban teremtett gólhelyzetet a hazai kapu előtt. Egy pontrúgás után újra a vendégeknél volt az előny, amit Szanyó egy, az elsőhöz hasonló góllal egalizált. A hajrában az ETO játszott mezőnyfölényben, az igazán nagy ziccert viszont a siófokiak hibázták el, így aztán maradt a döntetlen, amely azt jelenti, hogy a felsőházba való jutás kérdésének eldöntése a zárófordulóra marad. A legjobb hat között egyébként még két hely kiadó, amelyre a ZTE, a Siófok, az ETO és a Videoton p ályázhat. A tétmérkőzésen hosszú ideje nyeretlen győri gárdának két hét múlva Kispesten kellene nyernie...
Varga Zoltán: – Furcsa, hogy immáron a negyedik bajnoki mérkőzésünkön futunk az eredmény után. Több játékosom is rendkívül indiszponáltan játszott, így kénytelen voltam még szünet előtt cserélni. A második félidei küzdeni tudásunkkal elégedett vagyok és az eredményt is igazságosnak érzem. A tulajdonossal mindenképpen egyeztetnünk kell néhány játékos jövőjét illetően. Egyébként nem tehetünk mást, az utolsó fordulóban Kispesten nyernünk kell, hogy ott lehessünk a legjobbak között.

Csank János: – Folytattuk tavaszi hagyományainkat, azaz jobban játszottunk ellenfelünknél, sorozatban alakítottuk ki helyzeteinket, ám a befejezéseknél nem tudtunk megfelelően koncentrálni. Azt gondoltam egyébként, hogy az ETO nagyobb lendülettel támad majd, ez nem így történt, s úgy érzem, végig uraltuk a találkozót. Sajnos rengeteg ziccert kihagytunk, ha csak minden negyedik helyzetünket értékesítjük, akkor gólokkal nyerünk.