2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 10°C | 17°C Még több cikk.

Továbbra is nyeretlen az ETO, 1-1 a Videoton ellen - fotók a rangadóról

Öt forduló elteltével négy pontot szerzett Pintér Attila együttese.

Továbbra sem sikerül győzni Pintér Attila együttesének, öt forduló után 12. helyen állnak a táblázaton. Ezúttal hazai pályán a Videoton ellen játszottak 1-1-es döntetlent.

Továbbra is nyeretlen az ETO, 1:1 a Videoton ellen - fotók: Mészáros Mátyás

Győri ETO FC - Videoton FC 1:1 (1:1)
ETO Park, 4000 néző. Vezette: Kassai (Ring, Bozó)

ETO: Kamenár - Wolfe, Kamber, Lipták, Lang, Völgyi - Pátkai, Mevoungou - Varga R. (Kink, 69.), Koltai (Kalmár, 89.), Andric (Martínez, 74.). Vezetőedző: Pintér Attila.

Videoton: Calatayud - Szolnoki, Vinicius, Juhász (V. Gomes, 85.), Stopira - Alvarez (Mendes, 63.), Caneira, Sándor, Kleinheilser (Gyurcsó, 80.) - Kovács I. - Nikolics. Vezetőedző: José Gomes.

Gólszerző: Pátkai (18.), illetve Juhász (35.)

Sárga lap: Pátkai (10.), Andric (48.), Mevoungou (60.), Kamber (67.), Wolfe (75.), Lipták (89.), illetve Vinicius (39.)

Pintér Attila: - Nagyon jó mérkőzést játszottunk. Megszereztük a vezetést, utána kihagytuk a helyzeteket, eldönthettünk volna a mérkőzést. Kaptunk egy elkerülhető gólt, a második félidőben mindkét együttesnél voltak lehetőségek, de egyik csapat sem tudott élni vele. A sárga lapokat sajnos nem ugyan azon a mértékkel ítélték meg a mérkőzés folyamán, ez hátráltatott minket. Gratulálok a csapatnak, a szurkolók is megérdemelnék, hogy végre megszerezzük a győzelmet. Köszönöm a támogatását.

José Gomes: - Az egy ponttal nem vagyunk teljesen elégedettek, de egy nagyon erős csapattal játszottunk. Az előző idényben bajnok volt a Győr, így az egyik legjobb csapathoz látogattunk.Időnként nem volt látványos a mérkőzés, de összességében egy jó találkozót láthattak a nézők, amelyen mindkét együttes nagyon szerette volna a győzelmet.
Az első húsz percben voltak gondjaink, három belső védővel játszott az ETO. Nem hoztunk igazán jó döntéseket az elején, de a folytatásban sikerült rendeznünk a sorokat. Utána kiegyenlített volt a mérkőzés, de a középpályán mi irányítottunk.

Ahogy az várható volt, igazi rangadót rendeztek az OTP Bank Liga 5. fordulójában, annak ellenére, hogy a címvédő Győri ETO FC nem kezdte jól a bajnokságot. Pintér Attila együttese négy forduló elteltével csak három pontot szerzett, míg a vendégek valamennyi mérkőzésükön győztesen hagyták el a pályát.

A kezdeti puhatolózás után a győriek váltak aktívabbá és a találkozó 14. percében a vezetést is megszerezhették volna, de Pátkai óriási helyzetben 12 méterről nem találta el az üres kaput.

Négy perccel később viszont a gól sem hiányzott. Völgyi szögletét követően Lipták ívelt keresztbe Pátkai elé, aki egy méterről fejelt a kapuba. Győri vezetésnél sem vettek vissza a lendületből a zöld-fehérek és ha a találkozó 26. percében Andric nem a kapufát találja el közelről, akár kétgólosra is növelhette volna előnyét az ETO.

A kihagyott lehetőség a 37. percben bosszulta meg magát, hiszen Kleinheilser szögletét követően Juhász 8 méterről lőtt a léc alá.

A folytatásban a szakadó esőben újabb nagy lehetőséget egyik együttes sem dolgozott ki, így 1:1-es állásnál vonultak az öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően a Videotonnál volt többet a labda, a győriek beszorultak a saját térfelükre és főként a gyors ellentámadásokban bíztak. A csapatok mezőnyben gyűrték egymást, keveset forogtak veszélyben a kapuk. A második félidőben az első komolyabb lehetőségnél Mendes szólója után Nikolics lövését becsúszva blokkolta Lipták.

Pintér Attila együttese becsületesen küzdött, de sokszor pontatlanul játszott és az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. A vezetőedző próbált frissíteni csapatán Kink és Martínez beállásával, de lendületet nekik sem sikerült adni a folytatásra.

Összességében igazságosnak mondható döntetlent játszottak a csapatok, de a győrieknek már nagy szüksége lenne a három bajnoki pontra, hiszen hamar lemaradhat a bajnoki címért folyó küzdelemben. Öt forduló elteltével 12. helyen állnak a táblázaton négy pontot szerezve.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

Három perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

90.p. Koltait Kalmár váltotta a zöld-fehéreknél.

89.p. Lipták kapott sárga lapot  Kovács lerántásáért.

85.p. Juhász helyére Gomes érkezett a pályára.

84.p. Martínez bal oldali beadása után Wolfe fejesét Calacut a mezőnybe öklözte.

80.p. Kleinheilsert Gyurcsó váltotta a vendégeknél.

77.p. Az elmúlt percekben mezőnyben gyűrték egymást a csapatok.

75.p. Wolfe kapott sárga lapot Kovács felrúgásáért.

74.p. Újabb győri csere. Andric helyére Martínez érkezett a pályára.

69.p. Varga Rolandot Kink váltotta a zöld-fehéreknél.

67.p. Kamber kapott sárga lapot. Sípszó után elrúgta a labdát.

64.p. Mendes cselezett ki három győri védőt is, majd középre adott az üresen álló Nikolicsnak, aki 12 méterről lőhetett nagy helyzetben, de becsúszva mentettek a védők.

63.p. Alvarez helyére Mendes érkezett a pályára.

61.p. Andric lőtt élesen középre bal oldalról, Koltai elől bravúrral szögletre mentettek a vendégek. Pontrúgás után Lipták kevéssel fejelt a kapu fölé.

60.p. Mevoungou kapott sárga lapot Caneira felrúgásáért.

59.p. Győri szabadrúgásnál Varga gurította le a labdát Völgyinek, aki 22 méterről csúnyán jócskán mellé lőtt.

55.p. Az elmúlt percekben a vendégek aktívabbak, keveset van a labda a győrieknél, főként a hazai térfélen zajlik a játék.

51.p. Alvarez esett el a tizenhatoson belül, de Kassai jogosan nem ítélt büntetőt.

48.p. Andric kapott sárga lapot Szolnoki felrúgásáért.

47.p. Andric bal oldali beadása után Varga erőtlen fejese a kapu fölött szállt el.

46.p. Lang röviden passzolt tovább Lipták felé, így Kovács csapott le a labdára. Rövid labdavezetés után 12 méterről laposan lőtt a kapu bal oldala mellé.

Szünetben egyik vezetőedző sem cserélt, elkezdődött a második játékrész!

Vége az első félidőnek!

40.p. Völgyi bal oldali beadása után Pátkai 8 méterről fejelt a kapu bal oldala mellé.

39.p. Vinicius kapott sárga lapot Varga felrúgásáért.

35.p. Egyenlített a Videoton! Kleinheilser bal oldali szögletét követően Juhász estében lőtt 10 méterről a léc alá. 1-1

32.p. Mevoungou futott el a vendégek játékosai között, majd 20 méterről lőtt a kapu bal oldala felé, Calatayud vetődve hárított.

31.p. Mindkét együttes szögletet végezhetett el, de nem okoztak veszélyt a kapukra.

26.p. Varga jobb oldali beadása után Andric estében 6 méterről a bal oldali kapufát találta el.

24.p. Az elmúlt percekben kiegyenlített játékot láthattunk, valamelyest az ETO birtokolta többet a labdát.

18p. Góóóóóóóól! Vezet az ETO! Völgyi lőtt váratlanul éles szögből 25 méterről laposan kapura, Calatayud testéről szögletre pattant a labda. Pontrúgás után a vendégek kapuja előtt pattogott a labda, majd Lipták jobbról ívelt keresztbe Párkai felé, aki 1 méterről fejelt a kapuba. 1-0

14.p. Andric gyönyörűen futott el a bal oldalon, majd középre adott az érkező támadók felé. A labda Juhász lábáról kifelé pattant Pátkai elé, aki óriási helyzetben 12 méterről fölé lőtt.

10.p. Pátkai kapott sárga lapot Kleinheilser felrúgásáért.

7.p. Győri szögletet követően Lang lőtt 22 méterről a kapu közepe felé, Calatayud jó helyen állt, így fogta a labdát.

3.p. Gyors ellentámadás végén Kleinheilser lövését védte bravúrral Kamenár. Szöglet után tisztázni tudtak a győri védők.

1.p. A győriek kezdték a találkozót!

Győri ETO FC - Videoton FC
Vezeti: Kassai (Ring, Bozó)

ETO: Kamenár - Wolfe, Lipták, Lang, Völgyi - Kamber, Pátkai, Mevoungou - Andric, Koltai, Varga R. Vezetőedző: Pintér Attila.
Csere: Stevanovic (k), Dinjar, Kink, Martínez, Trajkovic, Kalmár, Djordjevic.

Videoton: Calatayud - Szolnoki, Vinicius, Juhász, Stopira - Alvarez, Caneira, Sándor, Kleinheilser - Kovács I. - Nikolics. Vezetőedző: José Gomes.
Csere: Tujvel (k), Brachi, Gomes, Oliveira, Tóth B., Mendes, Gyurcsó.

A párharc külön pikantériája, hogy míg a vendégek négy fordulót követően hibátlanul vezetik a tabellát, a bajnoki címvédő Győri ETO eddig nyeretlen az élvonalbeli pontvadászatban.

Forgalomkorlátozás a meccs ideje alatt vasárnap Győrben. Részletek itt >>
Az egymás elleni összesített mérleg az ETO javára billen, héttel többször nyertek a zöld-fehérek, mint a jelenlegi éllovas.

Legutóbb 2011. október 23-án nyert az ETO a kisalföldi megyeszékhelyen, akkor Dudás Ádám góljával 1–0-ra. Előtte – akárcsak legutóbb idén tavasszal – 1–1-es döntetlent értek el a csapatok (győri részről a gólszerző Ganugrava volt 2011-ben és Kamber 2013-ban). Emlékezetes találkozó volt a 2010-es, amikor 1–0-ra nyert Sztanisic góljával az ETO, ezzel megakadályozva a fehérváriak első bajnoki elsőségét.

A Videoton 2009-ben nyert utoljára Győrben, a 2–1-es eredmény hozta Copa egyik győri gólját.

Emlékezetes mérkőzést vívtak a felek 2007-ben, az ETO 4–1-re nyert Bank, Bajzát, Bogdanovic és Brnovic góljaival.

A 1982/1983-as bajnoki címet hozó évtől hat egymást követő meccsen nyert az ETO – hármat Győrben, hármat Székesfehérváron – és többször eljutott öt gólig a Verebes-csapat (1981: 5–1, 1982: 5–1, 1983: 5–2 majd négyszer 2–1).

A legnagyobb különbséget pedig a ’70-es évek hozták: 1974-ben Szokolai duplájával, Pénzes, Pozsgai és Sebők találataival, míg 1978-ban Szabó Ottó mesterhármasával, Pölöskei és Mile góljával nyerte egyaránt 5–0-ra mindkét összecsapást az ETO.