2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

Továbbjutást ért az ötös

Labdarúgás - A Győri ETO FC 5-0-ra győzött a Pécs otthonában, így bejutott a legjobb 16 közé a Magyar Kupában.

Pécs - Győri ETO FC 0-5 (0-2)

Pécs, Magyar Kupa-mérkőzés a 16 közé jutásért, 300 néző. V.: Solymosi.

Gsz.: Brnovic (28., 55.), Kovács I Z. (42., 53.), Pákolicz (80.).

Kiállítva: Kovács II. Z. (15.).

Pécs: Sólyom – Kalmár (Simonfalvi, 8.), Lantos, Finta, Gulyás, Nagy O., Luczek (Berdó, 66.), Megyesi, Nagy A., Wittrédi (Szabó N., 66.), Horváth Zs.
Edző: Róth Antal

ETO FC: Varga Z. – Nikolov, Bank, Kovács II Z. (Völgyi, 14.), Pintér, Bicak, Eugene, Józsi (Tokody, 46.), Koltai (Pákolicz, 68.), Brnovic, Kovács I Z.
Edző: Egervári Sándor.

Bojan Brnovic (11) két góljával és két gólpasszával tevékeny részt vállalt a győri csapat magabiztos továbbjutásában.

15. p: Solymosi játékvezető a kispadról állította ki az egy perccel korábban lecserélt Kovács II Zoltánt, mert megtapsolta a közönséget miután ők is a teljesítményét.

27–28. p: Lantos buktatta hátulról a tizenhatoson belül Kovács I Zoltánt, a játékvezető büntetőt ítélt. Az ítélet-végrehajtó Brnovic volt, aki ballal a kapu jobb oldalába lőtt. 0–1.

42. p: Józsi adott ki balra Bicaknak egy labdát, a középpályás laposan középre passzolt, Kovács I Z. érkezett és 10 méterről a kapuba passzolt. 0–2.

53. p: Brnovic robogott el a bal oldalon, majd középre passzolt Kovács I Z.-nek, aki a kaputól hat méterre átvette a labdát, majd a kapu bal oldalába gurított. 0–3.

55. p: Brnovic kapott labdát Pintértől, bevezette a tizenhatoson belülre, majd lőtt, a labda pedig Sólyom lábán megpattanva a hosszú sarokba hullott. 0–4.

80. p: Brnovic kapott labdát a bal oldalon, majd élesen középre lőtt, ahol Pákolicz érkezett és közelről a hálóba továbbította a labdát. 0–5.

A győri csapat végig fölényben játszott, s alig egy óra alatt lerendezte a továbbjutás kérdését.

Róth Antal: A második gól után elvesztettük maradék hitünket is.

Egervári Sándor: – Az elején szervezetten és energikusan játszó Pécs ránk ijesztett, de húsz perc után magunkra találtunk, s megérdemelten jutottunk tovább.