2017. 10. 20. péntek - Vendel 8°C | 20°C Még több cikk.

Továbbjutás hosszabbításban

Szentlőrinc 0 Matáv Sopron 1 (0–1, 0–0, 0–0) Magyar Kupa nyolcaddöntő mérkőzés, Szentlőrinc, 800 néző. V.: Arany.
Horváth Gy. – Zámbó, Schuszter, Kutas, Papes – Kordé, Orlovics (Gálffy, 100. p), Ambruszt (Lakatos, 105. p), Berkics – Lóth, Szabó Cs (Pincehelyi, 91. p). Edző: Toma Árpád.

Milinte – Grósz, Lambulic, Bagoly, Pető – Baumgartner (Sira, 57. p), Lazic, Balaskó, Hanák (Hegyi, 51. p) – Cseke, Bausz (Pintér, 77. p). Edző: Pintér Attila.

Gsz.: Sira 97. p
Sárga lap: Zámbó 19. p, ill. Bagoly 15. p, Hegyi 62. p, Sira 68. p.
Az NB III Dráva-csoportját 12 forduló után százszázalékos teljesítménnyel, 11 pont előnnyel vezető szentlőrinciek nagy elszántsággal kezdtek. A Matáv is szerette volna hamar döntésre vinni a dolgot, így élvezetes, lüktető játékkal indult a találkozó. A 25. percben Bausz betalált ugyan a hazaiak kapujába, ám a gólt Arany játékvezető les címén érvénytelenítette.

Szünet után az eső rendületlenül esett tovább. A Matáv Sira révén újabb olyan gólt szerzett, amelyet Arany les miatt nem adott meg. A mérkőzés végére alábbhagyott az égi áldás.

A 97. percben érett góllá a Matáv nyomasztó fölénye. Cseke egyedül vezette a hazai kapusra a labdát, lövése kipattant Horváthról, Sira pedig 17 méterről a szentlőrinci kapuba emelte a labdát. 0–1. A hosszabbítás végén duplázhatott volna a soproni csatár, ám miután kicselezte a hazai kapust, kisodródott, és centikkel a kapu mellé lőtt.
A Szentlőrinc különösen az első félidőben igazolta jó hírét. A Matáv lőtt két lesgólt, több helyzetet kihagyott, ám Sira ügyes találatával a hosszabbításban eldöntötte a továbbjutást.