2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 20°C | 30°C Még több cikk.

Továbbjutás elsőként

Magyarország–Csehország 33–26 (17–13) Aarhus, 700 néző, női kézilabda Európa-bajnoki mérkőzés, D csoport, harmadik forduló. V.: Sal, Konoplastij (ukránok).
A magyar csapat százszázalékos teljesítménnyel jutott tovább.
Magyarország: SUGÁR – LOVÁSZ 5, Pigniczki, Németh 3, FARKAS 10/6, Siti 2, Kirsner 1. Cs.: Pálinger (kapus), Pádár 2, Mehlmann 2, SZRNKA 6, Görbicz 1, Tóth T. 1. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.
Csehország: CERNA – Knytlova, Polaskova 2, Fabikova 3, Valova 3, Romanova 1, CUMPLOVA 11/8. Cs.: Ajglova (kapus), Adamkova, Vaskova, Rubinkova, Zamorska, HANDLOVA 4, Simerska 2. Szövetségi kapitány: Jiri Zerman.
Hétméteresek: 8/6, ill. 8/8. Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Kizárva: Németh, 53. p.

A két százszázalékos csapat találkozója előtt eldőlt, hogy harmadikként Szlovénia jutott tovább a csoportból, miután 27–23-ra legyőzte Fehérorosz- országot. Ami magyar szempontból ennél is fontosabb volt, hogy tegnap a sérült bokáját érző Farkas Ágnes ott volt a kezdőcsapatban. Az első gól azonban nem a Fradi kitűnőségének nevéhez fűződött, hanem klubtársáéhoz, Sitiéhez. A gyors magyar gólra a jogász végzettségű Cumplova két találattal válaszolt, de Farkas hetesből egyenlített. A szombati mérkőzéstől eltérően ezúttal kevesebbet idegeskedtek a csapatok, így a gólok is sűrűn estek, nagyobb előnyt egyik csapat sem tudott szerezni, hol a magyarok, hol a csehek vezettek. Az első félidő első felének játékára volt jellemző Németh kiállítása, hiszen a magyar játékos kisbüntetése alatt négy gól is esett, igazságos megoszlásban. Ezt követően higgadtabbak lettek a mieink, és éppen a visszatérő Németh két góljával első ízben jutott egy gólnál nagyobb vezetéshez az egyik válogatott, mely szerencsére a címvédő magyar volt.
A játékrész második felében tulajdonképpen csak az előny őrzésére, esetleges növelésére kellett figyelni és ennek hellyel-közzel meg is felelt a magyar válogatott. A kissé hullámzó játék ellenére a szünetre négygólosra sikerült növelni a vezetést.
A második félidő ugyanúgy kezdődött, mint a szombati Szlovénia elleni, akkor is, most is Farkas hétméteresével indult ez a harminc perc, majd Lovász és ismét Farkas volt eredményes. A hét gól birtokában nyugodtan lehetett kézilabdázni, s még az is belefért, hogy Cumplova továbbra is hibátlanul lőtte a büntetőket. Kisebb aggodalomra elvileg csak az adhatott volna okot, hogy Farkast le kellett cserélni egy szerencsétlen ütközés után. A helyére érkező Szrnka viszont átvette a stafétabotot és a Dunaferr fiatal átlövője lőtte a gólokat. Ezen a napon is remekelt a győri Lovász Zsuzsanna, így a csehek csak csökkenteni tudták hátrányukat, igazán megközelíteni nem voltak képesek a magyar válogatottat. Az utolsó pár perc hasonlóan gólgazdagra sikeredett, mint az első négy, de ebből is a mieink jöttek ki jobban, így végül fölényes hétgólos győzelmet aratott Mocsai Lajos együttese és a hétfői szünnapot követően a középdöntőt négy ponttal a tarsolyukban kezdhetik meg.

Mocsai Lajos: – Nagyon tanulságos mérkőzést vívtunk. A rutinos játékosok mellett bizony a fiatalok voltak, akik a kritikus pillanatokban lendületet adtak a csapatnak. A csehek a védekezésünket nem tudták feltörni. A csoportot sikerült megnyernünk, de az igazán nagy csaták csak most következnek. Akik kisebb sérüléssel bajlódnak, azoknak éppen jól jön a hétfői pihenő.

Jiri Zerman: – Az alapvető célkitűzésünket messze túlteljesítettük. Két mérkőzést is nyertünk a csoportban, és csak a címvédő állított meg minket. Remekül védekezett a magyar válogatott, míg mi rengeteg technikai hibát vétettünk.